Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
Není to tak, špatně se o tom mluví, já přes 2 roky snažení, 2 těhotenství a 0 dětí
Neví to prakticky nikdo, o druhém ví několik lidí, bylo to už v pokročilejším stádiu ![]()
Malokdo se tim chlubi, je to vcelku citlivy, alespon pro me. V my bubline jsou skoro vsechny vysokoskolacky, materstvi jsme odkladaly az po skole + par let v praci, takze jsme ted vsechny 30+ a nejak jsme se sesly, resime to vsechny. Zacly jsme o tom mluvit, az kdyz jsem potratila po letech snazeni. Ale je fakt, ze nas mozna tohle vyselektovalo do ty skupiny, kde se potkavame v praci, protoze ty stastnejsi jsou ted doma s malyma detma.
@Lucililika píše:
Mozna by se melo o tom vic mluvit
Blízcí to vědí a od ostatních nepotřebuju poslouchat nevyžádaný rady a ani nejsem zvědavá na lítost, je to pro mě intimní záležitost a taky nestojím o to, aby se o našem životě bavila kdejaká drbna v okolí ![]()
@osvc píše:
Blízcí to vědí a od ostatních nepotřebuju poslouchat nevyžádaný rady a ani nejsem zvědavá na lítost, je to pro mě intimní záležitost a taky nestojím o to, aby se o našem životě bavila kdejaká drbna v okolí
Nemyslela jsem mluvit konkretne o sobe, o to ja taky nestojim, ale proste spolecnost. Opravdu dle tech soc. siti atd vypada, ze ten problem proste neni.
@bobulka88 píše:
Malokdo se tim chlubi, je to vcelku citlivy, alespon pro me. V my bubline jsou skoro vsechny vysokoskolacky, materstvi jsme odkladaly az po skole + par let v praci, takze jsme ted vsechny 30+ a nejak jsme se sesly, resime to vsechny. Zacly jsme o tom mluvit, az kdyz jsem potratila po letech snazeni. Ale je fakt, ze nas mozna tohle vyselektovalo do ty skupiny, kde se potkavame v praci, protoze ty stastnejsi jsou ted doma s malyma detma.
Ja jsem taky 30 +, ale takovych lidi okolo je plno a vsem to tak nejak uz vyslo a nebo hledaji partnery.
@Lucililika tak ty, co teprve hledaji partnery, vubec netusi, jestli cesta k diteti nebude trvat roky a vyjde to az za pomoci CAR.
@Lucililika píše:
Mozna by se melo o tom vic mluvit
Já nějak nepotřebuju vědět, že Máňa se otře o trenky a je v tom a Mářa musela na umělé. Když se mi svěří, beru. Ale detaily početí fakt nepotřebuju znát.
@Lucililika píše:
Nemyslela jsem mluvit konkretne o sobe, o to ja taky nestojim, ale proste spolecnost. Opravdu dle tech soc. siti atd vypada, ze ten problem proste neni.
Já myslím, že dnes už to tabu není.