Nechat si miminko?

15
15.5.20 13:59

Nechat si miminko?

Zdravím, potřebuju se asi trochu vypsat zkušenějším.. Brzy dceři budou 3 roky no a já zjistila, že jsem těhotná.. Máme dům, nové auto, partner vydělává také slušné peníze.. Ale! Když se miminko narodí bude mi 23let.. Partner je hodný, pracovitý, ale necítím se na to mít sním druhé.. Samozřejmě ochranu používáme, ale bohužel nevydržela ????‍♀️ je takový co rád drží všechny peníze u sebe.. Mám 6tis na celý měsíc a musím s tím vyjít.. Ze svého platu samozřejmě koupí vše potřebné, ale já jsem ta co se stará o domácnost a vaření, potřeby pro dítě.. Jezdí hodně pryč a i když sem sním kolikrat mluvila stejně to nejde. Ja vím, že mě budete mít za totální blbku a nezodpovědnou.. Ale miminko se plánovalo až tak za 2-3 roky ???? vážně nevím co dělat.. Zvykla sem si, že už je malá větší a ja mam vlastně pohodičku.. Mám strach jaké to bude s druhým dítětem.. Jak to zvládneme.. Protoze na všechno budu zase sama jako s dcerou, když se narodila… Zvažuji interupci, ale mám vážně strach zabít malého tvorečka.. Přišlo nečekaně… A asi to tak osud chtěl, ale mám příšerný strach.. Jak to dítě budu zvládat, jestli ho budu mít stejně ráda jako dceru, jestli 2 děti zabezpečím… Nechci aby nikdo stradal..s doktorem jsem domluvená a dal mi čas na rozmyšlenou.. ???????????????? Mam strach, že si to pak budu vyčítat.. Hlavně když vím, že partner je takový..

PS: negativní odpovědi si nechte pro sebe, už teď je mi z toho opravdu hrozně a komentáře od zlých ženských číst nepotřebuji. Chci normální odpovědi a třeba radu. Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

839
15.5.20 14:07

A co partner na to, že jsi těhotná? Nebo mu to nechceš říci (pokud by ses rozhodla pro interupci)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1488
15.5.20 14:08

Tak to byste se měli domluvit s partnerem. Otěhotněla jsem 3 měsíce po porodu, nečekaně, a nechali jsme si to. Druhé bysme stejně chtěli, a když to prislo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24740
15.5.20 14:09

@Zoe24
Nebudeš jediná matka dvou dětí. Nebudes je mít hodně rychle za sebou a taky nebudou od sebe moc věkově vzdáleni. To s penězi si musíš s chlapem vyjasnit. Zaprvé budou děti dvě a stoupají náklady. Zadruhé, nejsi žebračka, abys musela žebrat o každou korunu navíc. Peníze jsou společné v manželství. Osud to tak nechtěl. Soulož proběhla, asi praskl kondom, neřešili jste to, bylo kolem ovulace, tak jsi otěhotněla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3144
15.5.20 14:12

Nepochopitelné fakt, jste rodina, tak snad nejsou tvoje a jeho penize, jsou vaše :nevim: nechapu jak muzes uvazovat nad potratem jen protoze se ti ti ted moc nehodi do kramu a jsi zvykla na pohodlnost :think: budes si to vycitat urcite…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
15.5.20 14:17

Partner to samozřejmě ví, řekl, že rozhodnutí je na mě, že bude respektovat jakkoli se rozhodnu.. Rodina je proti.. Ale na ty kaslu zejo :woman_shrugging: do krámu se mi to nehodí, to je dosti ošklivé slovo.. Spíš mám strach, abych druhé dítě také zabezpecila.. Náklady budou větší.. A opravdu nechci aby někdo stradal..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24740
15.5.20 14:19
@Zoe24 píše:
Partner to samozřejmě ví, řekl, že rozhodnutí je na mě, že bude respektovat jakkoli se rozhodnu.. Rodina je proti.. Ale na ty kaslu zejo :woman_shrugging: do krámu se mi to nehodí, to je dosti ošklivé slovo.. Spíš mám strach, abych druhé dítě také zabezpecila.. Náklady budou větší.. A opravdu nechci aby někdo stradal..

Jak to, že na tobě? Proč na tebe hází zodpovědnost? Souložil taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3144
15.5.20 14:21
@Zoe24 píše:

Ty sis vybrala takoveho blba, ty s nim musis zit. To ty budeš na materske, on ma zabezpečovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
15.5.20 14:21

Jestli jste manželé, tak jsou peníze společné, on ti je nemá co „přidělovat“. To by si asi chtělo vyjasnit.

Jinak nechápu, proč bys měla chodit na potrat, jestli tomu dobře rozumím, tak jste chtěli dítě, ne? Jenom třeba později… Ale 4 roky mezi dětmi není nijak malý rozdíl, podle mě je spíš větší. Jít na potrat s tím, že se mi to teď nehodí, že třeba za dva roky, to bych teda neudělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
15.5.20 14:23

Děkuji všem za odpovědi.. Budu Teda hodně přemýšlet tam nejít.. Bohužel partner nechava rozhodnutí na mě :tired_face:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
15.5.20 14:24

@Kaileee bohužel :,( po porodu dcery se změnil..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24740
15.5.20 14:24
@Zoe24 píše:
Děkuji všem za odpovědi.. Budu Teda hodně přemýšlet tam nejít.. Bohužel partner nechava rozhodnutí na mě :tired_face:
Řekla bych si mu nejmíň o desítku.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
15.5.20 14:25

@Platanka bohužel přiděluje.. :pensive: Máte pravdu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3439
15.5.20 14:26

@Zoe24 sama jsi psala, že manžel vydělává dost, tak snad ti bude dávat peněz víc, když budou děti dvě, ne? Jako promiň, ale za těchhle podmínek potrat absolutně odsuzuju, nemáš důvod chodit na potrat, ještě k tomu když jste další dítě za 2-3 roky chtěli.. to bys ho pak uživila? Dával by ti partner víc? To snad může i ted, ne :cert:… Jak někdo psal, jít na potrat jen proto, že se ti to teď nehodí… To není přehnaný, tak to je… Uvědomte si oba, že dítě je dar a to, že přijde o chvíli dřív, než jste si vysnili? Já to prostě nechápu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
254
15.5.20 14:26

Meli by idealni vekovy rozdil… ja taky otehotnela chvili pred 3.rokem syna. A vydela manzel aspon hodne? Nektere pary maji oddelene finance, ale mel by ti aspon posilat urcitou castku, jestli mas tak malo. Byt tebou urcite nejdu na potrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama