Nechat vyspat o víkendu

7852
13.12.20 17:00

nechat vyspat o víkendu

Ahoj, spíše zvědavá diskuze, než taková, která by byla moralizující.
Jak jste to měli o víkendu vy jako děti/puboši u vás doma a jak to teď praktikujete se svými dětmi.

Mě rodiče budili v sobotu kvůli nákupu a v neděli asi ze zvyku, ale bratr mohl vyspávat
Manžel - taky buzený o víkendu nákup a úklid

Naše starší si o víkendu přispí, klidně vyleze až v 9.
Nevadí mi to, manžel včera jen pronesl, že je klid. Taky buzení o víkendu neměl rád.

Jak vy ostatní? :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29189
13.12.20 17:03
@bublinek píše:
Jak jste to měli o víkendu vy jako děti/puboši u vás doma a jak to teď praktikujete se svými dětmi.

Mě rodiče budili v sobotu kvůli nákupu a v neděli asi ze zvyku, ale bratr mohl vyspávat

Nevadí mi to, manžel včera jen pronesl, že je klid. Taky buzení o víkendu neměl rád.

V 9 neberu jako přispání. Vadilo by mi, kdyby se dítě budilo před obědem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19443
13.12.20 17:03

Mně rodiče nebudili, matka je také typická sova, otec skřivan, ale nikoho nebudil

• zato moje dcera 4letá, jak je zvykem u takto malých dětí, vstává i o víkendu v 5.45, tak jak je zvyklá přes týden :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29189
13.12.20 17:04

My ale nejsme osmičkáři přes týden a sobota pro nas neznamená gruntování. Když máme oba volno, jedeme radši na výlet. Úklid neuteče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2023
13.12.20 17:06

Dala bych cokoliv za to, kdyby děti o víkendu vstávaly později než v 6. Spát bych je ráda nechala, ale ony nechtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13277
13.12.20 17:07

Jako dite jsem si mohla o vikendu polezet. Protoze netrvam na rodinne snidani (obed ano a vecere zatim taky ano), tak syn vyleza az na obed :lol: Rozmazluji ho a snidani mu nosim do postele :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
786
13.12.20 17:08

Taťka měl taky snahy mě budit o letních prázdninách jakože proč flákám zbytečně čas/ stejně jsem nic nedělala/ a dnes se budím sama okolo 7.00. Ono se to poddá. :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
13.12.20 17:08

Moji rodiče kladli spánku velkou důležitost a nikoho z nás nebudili. Ani na vysoké, když jsme spali, tak jsme to potřebovali. Ani svoje děti nebudu budit. Vždyť rostou a tu energii potřebují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48274
13.12.20 17:09

Nebyla jsem buzená, takže jsem v pubertě kolikrát vstala až na oběd (pokud nebylo něco domluveného, ne xlo něco důležitého). Dítě nechávám spát podle potřeby. Sama taky i víkendu mnohdy dispávám jsem schopná vstát na oběd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10876
13.12.20 17:15

Fakt se to děje, že někde v sobotu ráno praktikují budíček a následný organizovaný úklid? 8o Fuj…
U nás jsme v pubertě měli rozdělené služby na vaření a na obstarání zvířat, takže 1× za 3 týdny jsem musela nějak rozumně kolem té 8h vstát, ale jinak jsem mohla spát klidně do 10h.
Vždycky se u nás rozdělily povinnosti, ale bylo zcela na vůli toho člověka, jak si to zorganizuje a kdy to udělá. Takže když jsem měla o víkendu uklidit koupelnu, mohla jsem to udělat v pátek večer, v sobotu ráno nebo klidně v neděli odpoledne a nikdo neprudil.

Teď se taky střídáme s manželem (jsme oba sovy) a jeden den víkendu dospává jeden z nás, a druhý den druhý. Děti tak spíš povzbuzujeme ve víkendovém ranním válení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
13.12.20 17:19

Nebudim, sama si rada o vikendu prispim. Jako kdyby spali do obeda, tak bych je sla postouchnout, ale do tech 9 uplne v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
13.12.20 17:21

Nikdy nás nebudili rodiče. My s bráchou byli rádi, zapnuli jsme si třeba potichu TV když rodiče ještě spali a divali se.. Teď když mám syna a jsme u nich tak si ho vezmou ráno a já mužů ještě ležet chvíli..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
778
13.12.20 17:21
@bublinek píše:

Naší me nebudili, a já nevudim me puberťáky. Klidně spí do 11 hod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
778
13.12.20 17:22
@bublinek píše:

Naší me nebudili, a já nevudim me puberťáky. Klidně spí do 11 hod
@Russet píše:
V 9 neberu jako přispání. Vadilo by mi, kdyby se dítě budilo před obědem.

A proč by ti to vadilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
13.12.20 17:22

Víkend je u nás válecí, pokud se někam nechystáme, takže nebudím. Klidně ať vstanou až na oběd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat