Reklama

Dítě nechce pít - 7 měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katy2
Hvězda diskuse 50703 příspěvků 23.03.10 10:55
Nechce pít!!!!

Ahoj holky, zakládám novou diskuzi, žádnou podobnou jsem nenašla, asi jsem blbě hledala, tak se předem omlouvám.
Tak že k problému, malá nyní už 7měsíců a něco nechce vůbec pít, pije jen mléko a to 3× denně s bídou půl litru, čaj, šťávičky, vodu ani nic podobného prostě pít nebude. Dostanu do ní trochu tekutin po lžičkách, ale to je fakt pakáárna.....­....vyzkoušela jsem už fakt kde co, savičky, hrníčky, různá pitítka atd. a nic nebere. Mám se teda mířit s tím, že prostě pít nechce? Trápí mě pořád že má nedostatek tekutin, ale jak je do ní dostat?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

eevulka
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 23.03.10 10:59

U nas je to taky tak, koupila jsem ucici pitko MAM trainer, ale jak to z toho tece, tak to pluje ven!!!!!!!!!!!

Katy2
Hvězda diskuse 50703 příspěvků 23.03.10 11:03

evulko, já už fakt zkoušela kde co, tekoucí, netekoucí a prostě to do ní nedostanu ani za nic, je ale zvláštníí že po lžičkách něco vypije. :nevim:

ZuzanaB
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 23.03.10 11:17

Jéé Katy, nepíšeš náhodou o našem drobkovi?
Je to asi měsíc co začal trošičku pít, ale předcházelo tomu půlroční „učení“ a moje totální zoufalství. Mlíčko mi taky moc nepije tak jsem zkoušela 20ml stříkačku a lžičkování čajíku, vody - jak píšeš otročina na nervy.
Taky jsme vyzkoušeli úplně všechno na co si vzpomeneš a chytil se na jemný fenyklový granulovaný čaj od Hippu (ale taky ho původně nechtěl). Používám úplně stejnou savičku jako na mléko (i velikost dírky), posadím do lehátka nebo vezmu do náruče jako když pijeme mlíko a odvedu jeho pozornost na hračku, víčko od lahvičky nebo mu vyprávím „Polámal se mraveneček“. No kdyby mě u toho někdo viděl tak si asi pomyslí své, ale tak mi vypije i 20-30ml na jedno napití tak dáme cca 150ml za den. Trvalo to ale opravdu hodně dlouho než jsme se aspoň k tomuto dostali. U nás je ale ještě problém se silným refluxem takže ten čaj šel často rychle ven :roll: , ale snad se už blýská na lepší časy :-D .

Držím pěsti a přeji trpělivost, jednou se to zlomí :hug:

Katy2
Hvězda diskuse 50703 příspěvků 23.03.10 11:29

Zuzi díky, no snad mě netrefí šlak.
Jinak koukám že s malého už je krásný chlapák, jsem vás trošku šmírovala než jste se zamkli, malý je fakt šikula. :kytka:

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 23.03.10 12:00

Mám dotaz z trochu jinýho soudku, proč jsou všichni tak nešťastní když dítě pije jen mlíko? Já to nikdy nějak neřešila… :think: To je špatně? Kubas pil od půl roka vodu dá se říct na litry, přišlo mi to normální - bylo vedro, tenhle zas v podstatě ještě nepoznal nic jinýho než mlíko - je zima, takže mi nepřišlo že by potřeboval víc vody… :nevim: A když jsem to zkoušela před měsícem tak nechtěl… Tak jsem řekla že znovu zkusím až bude teplo…

Daniela82
Závislačka 4990 příspěvků 23.03.10 12:30

Ahoj, mam ten samy problem.. Mala nepije nic nez mliko, obcas si cucne. Lahvi a hrnku mam arzenal, jeden cas vzala na milost brcko. chce to neustale zkouset. ja to jeste resim tak, ze redim presnidavky a obed. A rezignovala jsem, uz se nenervuju. Chce to pevne nervy a zkouset, furt dokola.

BohunkaP
Extra třída :D 14934 příspěvků 23.03.10 12:39

S pitím bojujeme od prvních tekutin… :cry: Děs běs, dostat do ní něco je neustálý boj. Už jsem dokonce asi před měsícem povolila a dávám slabou šťávu, čaj s medem a tak, ale nic. Vypije ráno tři decky Sunaru a kdyby bylo po jejím, stačí jí to na zbytek dne :zed:

Ifca1
Echt Kelišová 8885 příspěvků 23.03.10 12:53

Kačka mi v podstatě nepila do roka :roll: , měla jen dvě tři kojení v noci. Ředila jsem víc jídlo, pořádně řešit jsem to začala až když bylo horko a k tomu měla horečky, ale jediné, co jsem do ní dostala bylo stříkačkou po 3-5ml, za den dala třeba 50ml a to byl velký úspěch!
Dneska (rok a 3/4) vypije tak 400ml, v létě o trochu víc, moc to není, ale každý má asi jinou potřebu pití…hodně zdaru přeju, btw taky mám doma slušnou zásobu lahviček a saviček :lol:…a sunar apod. nepije dodneška, už nekojím, takže je bez mlíka, ale to je na jinou diskuzi…

Katy2
Hvězda diskuse 50703 příspěvků 23.03.10 13:06

Danielo, tobě připadá dostačující to, že dítě vypije večer trochu mlíka, pak v noci a ráno a pak celý den nic? Jen přikrmy? Mě to prostě dostačující nepřijde. :nevim:

Katy2
Hvězda diskuse 50703 příspěvků 23.03.10 13:07

Oprava to bylo na Hanulu ne na tebe Danielo, jsme se spletla

Katy2
Hvězda diskuse 50703 příspěvků 23.03.10 13:09

Hanul ještě ona vlastně nechce ani to mlíko, jen ve spánku či polospánku, kdyby mi ho chtěla i před den tak jí ho klidně dám, ale nechce.

smahulinka
Zasloužilá kecalka 844 příspěvků 23.03.10 13:10

Adélka taky kromě mléka nechtěla nic pít. Taky jsem jí to dávala po lžičkách, ale víc jsme toho vylily nez vypily :-) . Pak jsme jí koupili lahvičku ve tvaru slzy (s tou dírou uprostřed :-)), sama si jí chytla do ruky a od tý doby nemáme problém. Když má žízeň, tak si vezme flašku a vypije kolik potřebuje. Ale pije jenom granulovanej čaj, sáčkovej nechce.

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 23.03.10 13:16

U nás to bylo podobné, do dneška nevypije kolik by měla, ale už to nějak neřeším, dehydrovaná není. U nás ale zpočátku hodně pomohlo, že dostávala šťávičky do jiné lahvičky než v jaké dostávala mléko a chutnala jí hodně naředěná šťáva od Hami. Ovocné čaje vůbec (slazené granulované jsem dávat nechtěla), samotnou vodu vzala na milost až časem. Chce to ale opravdu dokola zkoušet. Zrovna dnes říkali v TV, že některé dítě musí až 10× ochutnat, než pochopí, že se to dá jíst(pít).:-)

derida
Extra třída :D 13114 příspěvků 23.03.10 13:40

Katy, u nás to samé. Malá teda mlíko pije, za den vypije 500ml a 150ml ještě v noci, ale vodu do ní nedostanu, sladké čaje jsem nezkoušela, nechci aby si zvykla na sladké. Já teda zatím ještě kojím, takže přes den jí dávám prso, ale pomalu bych chtěla s kojením končit, tak nevím co pak bude pít :nevim: :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Justin Bieber se měsíc po svatbě hroutí. Údajně kvůli své ex Seleně Gomez

Problémy měsíc po svatbě? Zdá se, že u Bieberových ano. Ačkoliv se Justin... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >