Nechce trávit čas s vnukem.

Anonymní
31.7.21 14:22

Nechce trávit čas s vnukem?

Zdravím..
Chtěla bych se s vámi anonymně podělit o situaci co se děje u nás v rodině..a budu doufat že to takhle nemáme jen my :P

S manželem bydlíme na malé vesnici. Máme syna 2,5 roku. Bydlíme ve velkém domě, přízemi obývají rodiče od manžela.
Já mám rodiče čerstvě rozvedené, ale oba bydlí do 500m od nás.
Teď o co jde.. za tu dobu co je syn na světě, si moji rodiče udělali max 6× čas, aby si vnuka vzali k sobě nebo na procházku. Od doby co se rozvedli, jeví zájem jen můj Otec který si pro vnuka přijde i dvakrát týdně a matka dělá jako by nás neznala. Naštěstí manželova máma je perfektní a když má čas, věnuje se synovi klidně i celé odpoledne.
Ale o co jde.. moje matka začala všem vykládat, že ji vnuka nechceme dávat. Že ona je navždy babička číslo dvě a přece nebude mé tchýni (babičce číslo jedna) bránit aby s ním byla každý den. Sama se nikdy neozve a tvrdí mi že se nebude vtirat, že do prde*e nikomu lest nebude.

Řekla jsem si, že teda budu chodit já se synem k ní, aby s ním byla alespoň nějaký čas. Ovšem..moje matka má u sebe vždy když přijdeme sousedovic děti. 6 a 10 let. Tvrdí mi že je jejich teta a oni si ji našli, když my na ni tak kašlem, tak se jim musí dostatečně věnovat a starat se o ne. Děti za nic nemůžou, když mají za matku krávu.

Ale proč moje máma raději tráví čas s nimi, než se svým vlastnim vnukem?
Proč když má volno po práci raději piskne na cizi děti a vymysli jim program, i když mají matku doma, než aby se ozvala že má čas a chce neco podniknout?
Navíc když jsme tam s nimi, nemůžu ani nic pořádně říct, protože děti mají nastrazene uši a prorizlou pusu 😂
Jako asi žárlím, že se jim dostává víc lásky než mému synovi, přitom mi máma pořád tvrdí jak je malý úžasný a že je to její zlatíčko.
Když už jsme spolu, nezapomene mě poučovat o tom co dělám ve vychove zle, taky o tom co syn umí a co naopak neumí, jak mluví, co znamenají jeho gesta a podobně. Dělá jak kdybych já byla ta, co se o něj nestará a nemá zájem 😂

A ještě jeden gól.. jsem ve 2 měsíci těhotenství.. svěřila jsem se jí s tím a doufala že aspoň do toho 4teho měsíce udrží tajemství.. a rup.. celá rodina mi vypisuje, gratulují k těhotenství a i zedník co u ní dělá fasádu o tom už ví. Pokud nám to vyjde s bude druhé dítě, počítám s tím že místo hlídání vlastních vnoučat si posbírá po vsi další děti, aby byla zaneprázdněna 8o

Pokud to někdo dočetl až sem, díky. Nevím co si o tom mám myslet..

Příspěvek upraven 31.07.21 v 14:54

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25380
31.7.21 14:34

Udělali si čas maximálně 6×, ale děda si ho bere 2× týdně? TOmu nerozumím. Mě to přijde dostačující. Moje matka o vnoučata taky zájem nejeví a já jí je nenutím. Vědí, že mají i druhou babičku, ale kupříkladu mladší syn jí prakticky nezná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7944
31.7.21 14:44

Hele já mám takovouhle tchýni. O vnoučata že strany syna nejeví zájem od dcery je má veškeré prázdniny u sebe, vymýšlí program, výlety, restaurace atd. Já rodiče už nemám. Po rodině také poslouchám, jak ona hrozně moc chce a jak já jsem ta fúrie. Jsou dny, kdy to na mě padne a je mi to líto, především kvůli mým dětem ale také protože si myslím, že pro ně děláme oba s manželem daleko víc než jejich dcera. Ale většinu času to neřeším a říkám si, že nebudu násilím cpat děti někam, kde je nechtějí. Důležité je, že mají alespon mámu a tátu, kteří je mají rádi a tráví a nimi volný čas. Ano padáme často na pusu a velkou část příjmů vynakládame na placené hlídání, to které by mohli prarodiče zajistit. Ale raději budu v klidu než řešit sobeckou tchýni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
47458
31.7.21 15:04
@lleennttiillkkaa píše:
Udělali si čas maximálně 6×, ale děda si ho bere 2× týdně? TOmu nerozumím. Mě to přijde dostačující. Moje matka o vnoučata taky zájem nejeví a já jí je nenutím. Vědí, že mají i druhou babičku, ale kupříkladu mladší syn jí prakticky nezná

ono asi ani tolik nejde o to, že deti maji druhou babičku, zakladatelce by to třeba ani tolik nevadilo, kdyby její máma nevykladala, že ji vnuka nechtěj dávat.. pritom o nej neprojevuje zájem a bere si k sobě cizí děti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8854
31.7.21 15:10

@lleennttiillkkaa udělali si čas asi 6× před rozvodem, po rozvodu se angažuje dědeček a chodí 2× týdně, babička nechodí, zároveň ale rozhlašuje po vesnici, že je odstrkovaná a vnuka jí nechtějí dávat. Tak jsem to pochopila já.

Zakladatelko, mám to podobně s tchýní, ale co poradit nevím, já to ignoruju. Tchýně sice bydlí daleko, ale ani když jsme u ní, tak o vnoučata nejeví zájem, zato jim povykládá, co všechno dělá s dětmi v práci a ještě tím stylem jako „já si toho uziju přes rok až až, takže se ani nenamáhejte po mě chtít nějakou aktivitu“. A to až do takové míry, že si s dětmi ani moc nepovídá, nepřečte pohádku, nezahraje karty. Svým známým samozřejmě povykládá, jaká je bezvadná babička a co všechno pro děti dělá (byla jsem u toho, když si přivlastnila zásluhy za to, co pro děti udělali jiní příbuzní a přátelé). Já mám to štěstí, že nebydlím blízko ní ani na žádné vesnici, kde se zná každý s každým, takže co vykládá svým kamarádkám, je mi jedno. Moje okolí ví, že za vnoučaty nepřijede, co je rok dlouhý. A rodina taky, jsem nejmladší ze švagrových a ty to měly úplně stejně, takže když se tchýně vychloubá, jen se na sebe všichni usmějou jako že ví a pouští to druhým uchem ven.

Příspěvek upraven 31.07.21 v 15:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10945
31.7.21 15:12

A ty jsi ji sama pozvala at prijde kdyz bude chtit? Ono je i blbý, že bydlíte u tchanovcu a možná ji není příjemný k nim/k vám chodit. Jak se spolu snášejí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
31.7.21 15:43

Z toho jakým způsobem píšeš, tak to na mě působí tak, že nemáš obecně dobrý vztah s mamkou, takže zakopaný pes bude nejspíš tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 15:44

Měli jsem to podobně. Tchánovci raději hlídali cizí děti, než vlastní vnoučata. S tím nic moc neuděláš. Ještě by sis mohla promluvit s mámou, proč teda vykládá, že jí vnuka nechcete půjčovat, když o něj nejeví zájem.

• Citovat
  • Nahlásit
3893
31.7.21 15:50

Tak jak jsi jí vylíčila, tak to vypadá jako když je opravdu hodně divná a má problémy s vlastním egem a sebevědomím. Asi se potřebuje cítit užitečná a být chválena, zvána apod. Je to smutný, ze je to vlastní máma. Radu nemám. Asi bych se snažila si z toho nic nedělat a žít svůj život co nejvíc šťastně i bez její účasti, js bych nikomu sebevědomí neléčila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2342
31.7.21 16:02
@Anonymní píše:
Zdravím..
Chtěla bych se s vámi anonymně podělit o situaci co se děje u nás v rodině..a budu doufat že to takhle nemáme jen my :P

S manželem bydlíme na malé vesnici. Máme syna 2,5 roku. Bydlíme ve velkém domě, přízemi obývají rodiče od manžela.
Já mám rodiče čerstvě rozvedené, ale oba bydlí do 500m od nás.
Teď o co jde.. za tu dobu co je syn na světě, si moji rodiče udělali max 6× čas, aby si vnuka vzali k sobě nebo na procházku. Od doby co se rozvedli, jeví zájem jen můj Otec který si pro vnuka přijde i dvakrát týdně a matka dělá jako by nás neznala. Naštěstí manželova máma je perfektní a když má čas, věnuje se synovi klidně i celé odpoledne.
Ale o co jde.. moje matka začala všem vykládat, že ji vnuka nechceme dávat. Že ona je navždy babička číslo dvě a přece nebude mé tchýni (babičce číslo jedna) bránit aby s ním byla každý den. Sama se nikdy neozve a tvrdí mi že se nebude vtirat, že do prde*e nikomu lest nebude.

Řekla jsem si, že teda budu chodit já se synem k ní, aby s ním byla alespoň nějaký čas. Ovšem..moje matka má u sebe vždy když přijdeme sousedovic děti. 6 a 10 let. Tvrdí mi že je jejich teta a oni si ji našli, když my na ni tak kašlem, tak se jim musí dostatečně věnovat a starat se o ne. Děti za nic nemůžou, když mají za matku krávu.

Ale proč moje máma raději tráví čas s nimi, než se svým vlastnim vnukem?
Proč když má volno po práci raději piskne na cizi děti a vymysli jim program, i když mají matku doma, než aby se ozvala že má čas a chce neco podniknout?
Navíc když jsme tam s nimi, nemůžu ani nic pořádně říct, protože děti mají nastrazene uši a prorizlou pusu 😂
Jako asi žárlím, že se jim dostává víc lásky než mému synovi, přitom mi máma pořád tvrdí jak je malý úžasný a že je to její zlatíčko.
Když už jsme spolu, nezapomene mě poučovat o tom co dělám ve vychove zle, taky o tom co syn umí a co naopak neumí, jak mluví, co znamenají jeho gesta a podobně. Dělá jak kdybych já byla ta, co se o něj nestará a nemá zájem 😂

A ještě jeden gól.. jsem ve 2 měsíci těhotenství.. svěřila jsem se jí s tím a doufala že aspoň do toho 4teho měsíce udrží tajemství.. a rup.. celá rodina mi vypisuje, gratulují k těhotenství a i zedník co u ní dělá fasádu o tom už ví. Pokud nám to vyjde s bude druhé dítě, počítám s tím že místo hlídání vlastních vnoučat si posbírá po vsi další děti, aby byla zaneprázdněna 8o

Pokud to někdo dočetl až sem, díky. Nevím co si o tom mám myslet..

Příspěvek upraven 31.07.21 v 14:54

No ty hormony s tebou pěkně cvičí. Všichni to ví, protože je to přirozené, že se babičky rády podělí o radostnou novinu. K soudovic dětem má blíž, protože se vídají častěji, jsou starší takže už parťáci ( určitě víc než tvoje batole) a možná tím jak jsou cizí se cítí i užitečnější. A ještě jsi přecitlivělá k hodnocení svého dítěte. Vážně se mi nezdá, že by to mamka myslela zle. Shrnuto : na mámu si tu stěžuješ, ale tebe je teda taky dost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8890
31.7.21 16:02

Mám v rodině dva rozvody jak rodičů tak stejdy a rozvody byly, když jsme dospívali a pak děti a tak.. Já bych spíš řekla uplně jinou možnost..
Protože těsně po rozvodech to bylo takové, kdo je víc.. a kdo je víc ublížený a kdo víc je oblíbený tak bych řekla, že mámu štve, že táta je u vás víc týdně, bud bych v tom viděla, že prostě závidí, že si třeba rozumí s tchánem,, tchýni, s tebou, že třeba víc si rozumíte.. a tím pádem dělá uraženou, drahoty, a přitom je to taková obranná záležitost..
Ale podle toho co píšeš, takbych řekla, ž e je typ člvoěka, co je věčně ublížený a pořád mu někdo něco dělá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8890
31.7.21 16:06

@Magical-eyes tak zle to asi nemyslí, ale dělá si sobě zle do budoucna.., znám pár babiček dvě, tři babičky co se diví, že celý rok nepřijedou- dospívající, dospělé vnoučata, a když jsem se jednou tak zeptala proč, odpověd.
Protože, na nás taky čas neměla, nemáme si co říct, a když už přijedem, tak jsou to samé vyčítky, že na ni neni čas..
tak spíš bych řekla, takový kolotoč vztahů, možná za xxx let, by zase napsala,, babička, že za ní její vnoučata nejezdí.. že by si je vzala na prázdniny jsou už třeba školáci, ale nechtějí a pak se všichni diví proč.. když máma kontakt nabízí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2342
31.7.21 16:08

Vnoučata se můžou odstěhovat do Austrálie a taky nebudou jezdit. Co si zaseje, to sklidí… Jen aby zakladatelka byla tak kritická k sobě sama jako je kritická k mámě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8890
31.7.21 16:13

@Magical-eyes ale můžeou volat, možou ted přes počítač, protože mají zájem, a je jedno, kde bydlí..
Klidně může bydlet o jedno město dál a nevidí xx let.. neni to o vzdálenosti ale vztazích.. Neni to o kritice ale zájmu, prostě to tak je, když si pak vzpomene třeba v 7 letech, že by si jke najednou brala tak třeba děti řeknou ne, my nechceme tam spát..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13967
31.7.21 16:19

Tohle vykládala jak moje mamka tak tchýně- že jim nechceme dávat vnuka. No párkrát jsme už před ostatními řekli, že si musí o něj říct a udělat si na něj čas. Prostě narovinu před celou rodinou. Dodali jsme, že budeme moc rádi, když si ho vezmou a syn bude taky rád. Pak už se na nás i obraceli naši sourozenci, proč nechceme syna dávat babičkám. tak jsme situaci vysvětlili. A naši sourozenci se zachovali skvěle. Jakmile si babičky začali znovu stěžovat tak jim hned řekli, ať si prostě naplánují program a pro kluka si přijedou. A hele už to funguje. Sice hlídání moc není, ale je klid od takových pomluv. U našich prarodičů je problém ten, že se jim za takto malým dítětem nechce běhat. Ono starat se o dítě 2,5 let je fakt náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat