Bydlení s přítelovou rodinou

18
28.7.21 17:58

Bydlení s přítelovou rodinou

Ahojte :) Chtěla bych slyšet váš upřímný názory co si o tomto myslíte. Bydlíme s přítelem rok a něco v rodinném baráčku, s jeho rodinou, my jsme nahoře, oni dole. Jeho rodiče bydlí cca 10 minut pěšky od nás, na každém rohu tu má samého příbuzného. Rodiče tu jsou dennodenně, pokud nejsou v práci třeba na odpolední, jinak tu jsou schopni být opravdu každý den. Nikdy se neozvou že by se stabili k nám na návštěvu, prostě rovnou zaťukaji a vejdou, o přítelově sestře ani nemluvím, ta si sem chodí jak k sobě domů. Jelikož mám teď psychické problémy, nemám na to se s nimi hádat nebo něco řešit, udělala jsem to jednou, a celá jsem se rozklepala. A ted k věci. Minulý měsíc nám rodiče oznámili, že si budou na zahradě stavit mobile home. Docela mě to zarazilo, protože když jsme jim minule říkali o tom, jestli si nechtějí prohodit byty, tchán měl hned námitky, že se na fantom bytě kde teď bydlí, nenadrel pro nic za nic, a teď nám řeknou toto. Chtěli jsme jít pryč odtud, i když máme nové zrekonstruovaný byt, z toho důvodu, že to tady prostě nedělá dobrotu. Ráda bych znala váš názor na tohle, přijde mi trošku, že nás chtějí mít pod kontrolou 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10882
28.7.21 18:02

Já asi nechápu s kým teda bydlíte a jak to máte uspořádány. Dveře vám taky zamknout nejdou? Ale jinak my teď bydlime taky v domku s myma rodicema, na víkend býváme často u tchanovcu a řekli sme dost a stavíme si vlastní dům. Společný bydlení už nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
28.7.21 18:04

Jak si to nastavíte, tak to budete mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
28.7.21 18:12

My bydlíme s tchánovcema už deset let a je to bezva - jenže taky od začátku automaticky navzájem respektujeme své soukromí. Oni mají svůj byt, my svůj, na zahradě kraluje tchyně a my jen vypomáháme nebo relaxujem. Všechno jde, ale musej se lidi chtít a umět domluvit. Jednu dobu tady bydlela i švagrová, ta si sem zprvu chodila pokecat kdykoliv ji napadlo, ale stačilo ji normálně poprosit, že stačí napsat na FB a domluvíme se, ale že mi vadí když sem chodí bez ohlášení a pak tu tři hodiny sedí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19054
28.7.21 18:14

Musíš si nastavit pravidla pro soukromí. Bez pravidel to nepůjde a brzo utečeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
28.7.21 18:22

Žádné soukromí, tchýně za zadkem..proto jsme utekli od jeho rodičů, zejména kvůli otce a jsme 30km od nich. Už nikdy více. Mladí mají mít svoje a svůj klid a soukromí. V životě bych do toho už nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1064
28.7.21 18:32

@nicolieta je to mimo téma, ale mobilní dům rozhodne nemůžeš postavit všude, kde chces. Jsou i obce, kde v jejich katastrech je toto výslovně zakázáno. Takže ať se nejdříve poptaji na stavebním úřadě.
Jinak, jako nouzovka, proč ne, ale jen s nastavením pravidel a vymezením soukromí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22459
28.7.21 18:44

A koho vlastně dům je? Je váš, platíte nájem nebo tam bydlíte zadara? To jsou dost podstatný věci, když se chceš něčeho dožadovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
28.7.21 18:45

Odstěhovala bych se… Nechtěla bych mít ani moje ani jeho rodiče věcné za zadnici… I když já mám skvěle obě rodiny… Ale nedělá to dobrotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37360
28.7.21 18:53

Celé je to divné. Bydlí s jeho rodinou, ale rodiče bydlí deset minut od nich. Sestra k nim chodí. A jeho rodiče si chtějí postavit na zahradě mobilheim, když mají rekonstruovaný byt, kterého se tchán drží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17197
28.7.21 18:57
@inkakřivák píše:
Celé je to divné. Bydlí s jeho rodinou, ale rodiče bydlí deset minut od nich. Sestra k nim chodí. A jeho rodiče si chtějí postavit na zahradě mobilheim, když mají rekonstruovaný byt, kterého se tchán drží.
:lol: :lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16121
28.7.21 19:00

Jsou lidi, kteří soukromí druhych respektuji automaticky, a lidi, kterym stačí naznačit, a lidi, ktery to proste nenaučíš :nevim: Ja bych to nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12023
28.7.21 19:09
@nicolieta píše:
Ahojte :) Chtěla bych slyšet váš upřímný názory co si o tomto myslíte. Bydlíme s přítelem rok a něco v rodinném baráčku, s jeho rodinou, my jsme nahoře, oni dole. Jeho rodiče bydlí cca 10 minut pěšky od nás, na každém rohu tu má samého příbuzného. Rodiče tu jsou dennodenně, pokud nejsou v práci třeba na odpolední, jinak tu jsou schopni být opravdu každý den. Nikdy se neozvou že by se stabili k nám na návštěvu, prostě rovnou zaťukaji a vejdou, o přítelově sestře ani nemluvím, ta si sem chodí jak k sobě domů. Jelikož mám teď psychické problémy, nemám na to se s nimi hádat nebo něco řešit, udělala jsem to jednou, a celá jsem se rozklepala. A ted k věci. Minulý měsíc nám rodiče oznámili, že si budou na zahradě stavit mobile home. Docela mě to zarazilo, protože když jsme jim minule říkali o tom, jestli si nechtějí prohodit byty, tchán měl hned námitky, že se na fantom bytě kde teď bydlí, nenadrel pro nic za nic, a teď nám řeknou toto. Chtěli jsme jít pryč odtud, i když máme nové zrekonstruovaný byt, z toho důvodu, že to tady prostě nedělá dobrotu. Ráda bych znala váš názor na tohle, přijde mi trošku, že nás chtějí mít pod kontrolou 😅

Já si asi sedím na vedení :mrgreen: Bydlíte s rodinou přítele, vy nahoře, oni dole. Kdo tedy bydlí dole, když tchánovci od vás bydlej deset minut, jeho sestra tam taky chodí, ale asi tam nebydlí. Tak s kým tam tedy bydlíte? Čí je ten dům?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16121
28.7.21 19:11

@arinecka Ja to pochopila tak, ze oni nahoře, dole švagrova, tchan s tchyni za rohem, plus obkliceni dalsimi příbuznými :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
28.7.21 19:19

My bydlime se sourozenci meho pritele a kontretne bratr je neohleduplny :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: a už plánuju, ze vypadneme
proste není nad vlastní klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat