Rozepře mezi matkou a manželkou.

Anonymní
27.7.21 19:01

Rozepře mezi matkou a manželkou.

Zdravím, ženy, potřeboval bych poradit, mezi mou ženou a matkou je delší dobu konflikt. Přesto, že by bylo asi správné být na straně manželky, myslím, že je více v právu máma. A to se manželce nelíbí a vznikají drobné hádky kvůli tomu i mezi námi. Nastiním situaci a zajímal by mě váš pohled, jestli by vám to taky vadilo a stalo by vám to za konflikty. Protože můj osobní názor je, že je to zcela zbytečné a nechci se cítit jak mezi koly. Postavil bych se za manželku, ale myslím, že není úplně v právu. Manželce vadí, že naše devítiletá dcera má s babičkou málo zážitků, že se jí babička nevěnuje a netrápí a ní čas. Vadí jí to dlouhé roky, ale nijak to nekomentovala a dusila to v sobě. Jenže před pár měsíci se nám narodil vnuk od nejstaršího syna a manželka jako správná babička je z něj vedle. Jenže neslyším od té doby nic jiného, než, že ji mrzí, že naše dcera nemá pořádnou babičku. Rodiče ženy jsou již po smrti. Jenže není to tak, že by máti seděla doma a lustila krizovky, ona ve svých téměř sedmdesáti letech vychovává skoro šest let, čtyři děti od mé sestry. Sestra se po třicítce zbláznila, našla si nevhodného partnera, s kterým má dvě nejmladší děti a žije hrozný život. O děti nemá absolutně zájem a děti jsou soudně svěřeny necelých šest let naší mámě. Ženě to ale nestačí, říká, že přesto by mohla vzít naši dcerku na návštěvu. My děti občas někam bereme, žena je má ráda, dcera také, ale máma nechce doma ani na den dítě navíc, že se holky dohadují a pošťuchují. Jenže na druhou stranu co chvíli tam má kamarády dětí, ale naší dceru nikdy. Holky jsou o rok mladší, než naše dcera a když chtějí být spolu, jsou u nás. Tohle ženě nevadí, jí vadí, že dcera nemá k babičce vztah. A ona sama právě vnímá, že ji tam babička nechce a to žena nemůže překousnout. Jenže zase chápu mámu, že už toho má plné brýle a musím uznat, že ukočírovat naší dceru a neteře, když jsou spolu, je občas dost i na mě. Navíc máma tam má ještě dva vnuky, 11 a 16 let a asi je pro ní náročnější všechno zvládat, když by měla mít ještě naši dceru, navíc, když jsou holky pohromadě jak z divokých vajec. Vždycky se dvě spojí proti jedné a už to jede. Vadilo by vám to na místě manželky nebo by ste měly pro tchýni pochopení a braly to tak? Děkuji za přečtení.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17145
27.7.21 19:11

Me by to nevadilo, pokud to nevadi vasi dceri, ze netravi vice casu s babickou. Jestli je dcera v pohode, neni co resit.
Naopak bych se snazila vice babicce odlehcit, protoze v 70 uz si fakt zaslouzi klid :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10095
27.7.21 19:17

Já bych chápala, kdyby byla tvoje máma vyřerpaná, má toho naloženo hodně. Ale pokud jsou tam kamarádi těch dětí, tak v tom případě si myslím, že má pravdu tvá žena.
Kdyby ty děti chodily s kamarády ven nebo k nim, tak ano, brala bych to, ale takhle si opravdu myslím, že to není tak, jak to vidíš ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
275
27.7.21 19:20

Líto by mi to bylo, ale babičce se není fakt co divit. Nenavrhli ste jí někdy, že pohlidáte její děti a ona jestli by byla tak hodná a vzala vaše dítě třeba na výstavu..nebo někam? Že by si jí vaše dcera ráda užila?
Za mě je v právu babička. Nejen., že nemá povinnost hlídat (ale chápu, že to zamrzí), ale hlavně bych se ženě snažila vysvětlit, že vaše babi není zrovna v typické babičkovské pozici a tudíž neni možné od ní tuto klasickou babičkovskou roli očekávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3846
27.7.21 19:22

No jestli chce zajistit zážitky, tak si vemte na jeden den decka od babičky a soupnete ji tam tu vaši. Babi si ji užije a zároveň jen s jedním dítětem odpocine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53908
27.7.21 19:33

A dcera co? Chtěla by být u babičky? K vnučce je to prostě nefér e ten vztah bude nijaký. Dá přednost cizím dětem před vnučkou. A jestli vy si ty děti berete k Vám tak by naopak ona si tam měla někdy vzít i vnučku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1168
27.7.21 19:33

Teda, mít v sedmdesáti na krku nonstop dvě malé holky a dva kluky puberťáky, tak si to asi spíš hodím, než si brát další :nevim:
Jak tu zaznělo, vezměte si tyto děti vy a mamka ať si vezme vaši dceru, případně bych se snažila brát si co nejvíc všechny děti. Dcera bude mít zážitky, možná i lepší než s babičkou, tu bych zvala na kafe a buchtu, povídat si spolu můžou v klidu u vás.
Babičce držím palce a smekám :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 19:45
@Markéta80 píše:
A dcera co? Chtěla by být u babičky? K vnučce je to prostě nefér e ten vztah bude nijaký. Dá přednost cizím dětem před vnučkou. A jestli vy si ty děti berete k Vám tak by naopak ona si tam měla někdy vzít i vnučku ;)

Děti nejsou cizí, jsou to její vnoučata, od dcery (mé sestry). Jinak ani, dcera by chtěla a právě, že to už vnímá a ten vztah tam pravda není takový. Na druhou stranu, pro děti od sestry je to prostě máma se vším všudy. Žena a částečně i dcera to vnímá jako nespravedlnost, dcera vždy je na druhé koleji, ale podle mě to prostě vyplývá ze situace, máma jim nahrazuje mámu a to proto, že jí nic jiného nezbývá.

• Citovat
  • Nahlásit
652
27.7.21 19:45

Obdiv babičce! V 70 letech se už x let stará o dvě děti a dva pubertaky? Nedivím se, ze další dítě už by bylo nad její síly, i když to samozřejmě zamrzí.
Problém manželky je to, ze nemáte pro dceru hlidani nebo doopravdy to, ze nemá vztah s babickou?
Zkusila bych babičce co nejvíc pomáhat s dětmi, které má na starost, klidně i s domácností. Případně ji častěji zvát k sobě na návštěvu, at si ji užije i vnučka.
Na základě příspěvku myslim, ze tady je skutečně v právu babicka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2287
27.7.21 19:48

Přikláním se na stranu babičky. Je statečná. Ta tvoje má roupy. Měly by si to tak na 2-3 měsíce prohodit. Zřejmě ní to vůbec nedochází, nehledě na to, že tvoje mamka je o generaci starší, tak ještě je to náročnější i o tohle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
27.7.21 19:49
@Any9 píše:
Obdiv babičce! V 70 letech se už x let stará o dvě děti a dva pubertaky? Nedivím se, ze další dítě už by bylo nad její síly, i když to samozřejmě zamrzí.
Problém manželky je to, ze nemáte pro dceru hlidani nebo doopravdy to, ze nemá vztah s babickou?
Zkusila bych babičce co nejvíc pomáhat s dětmi, které má na starost, klidně i s domácností. Případně ji častěji zvát k sobě na návštěvu, at si ji užije i vnučka.
Na základě příspěvku myslim, ze tady je skutečně v právu babicka…

O hlídání nejde, to nepotřebujeme, dcera je samostatná a s námi doma ještě bydlí mladší ze synů, dospělý. Manželce jde o vztah. To co zde zaznívá s tím vzít si děti od babičky, to jsme navrhovali, babička nechce. Bez těch mladších by nikam nrjeks

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
27.7.21 19:50

No tak je po anonymitě, po displeji se mi prošla kočka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53908
@Anonymní píše:
Děti nejsou cizí, jsou to její vnoučata, od dcery (mé sestry). Jinak ani, dcera by chtěla a právě, že to už vnímá a ten vztah tam pravda není takový. Na druhou stranu, pro děti od sestry je to prostě máma se vším všudy. Žena a částečně i dcera to vnímá jako nespravedlnost, dcera vždy je na druhé koleji, ale podle mě to prostě vyplývá ze situace, máma jim nahrazuje mámu a to proto, že jí nic jiného nezbývá.

píšeš že tam chodí kamarádi dětí. nahrazuje mámu vnoučatům, ale další vnučka je mimo a to je prostě špatně. brzo začne nesnášet i je protože kvůli nim na ní babička kašle. Pokud vy pomáháte tak naopak i ona by se měla věnovat Vaší dceři. Jinak ty vztahy dopadnou fakt blbě :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9739

No chtěl bych vidět tvoji ženu jak zvládá to co tvoje máma. Jak už tu zaznělo. Pokud nutne chce, aby měla zážitky se svou babičkou, tak si vy vemte ty její děti někam na výlet a vyměňte si to. Jinak tvoje žena je fakt mimo a její názory jsou špatný a stůj na straně tvojí mamky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5942
27.7.21 19:51

Babička je tedy dobrá, smekám.

Tvá manželka se mi jeví sobecká. Sama rodiče už nemá, zato ví, jak mají vztahy fungovat. Kdoví, jaké by bylo hlídání jejich rodičů.

Tuhle zatuchlou křivdu, co si v sobě tvá žena nese je úplně zbytečná. Mám takovu švagrovou - pořád má své rodinné představy a má v sobě zatuchlé rodinné křivdy. Je s tím mimořádně otravná a trapná. Ve finále se s ní raději nikdo nebaví, protože nikdo neví co a jak a kdy vytáhne.

Ten kdo by měl mít rozum je tvá manželka. Dětem se křivdy dají docela solidně podsunout. Co na to říká ta, které se to týká? Cítí se odstrčená?

Osobně bych se nestavěla na ničí stranu. Proč jako? Aby bylo zbytečně dusno?

Ať se manželka věnuje vnukovi a vlastní dceři. Za chvíli jí třeba dcera ze žárlivosti může říct, ze má toho malého raději. To jsem teprv zvědavá, jak by se k tomu postavila, vůbec to není neobvyklý jev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat