Nedokážu se "odpoutat" od syna

Anonymní
5.8.15 11:56

Nedokážu se "odpoutat" od syna

Ahoj maminky, omlouvám se za anonym, trošku se ale stydím, jsem dost úzkostlivá matka.
Hrozně se trápím tím, že nedokážu ze svého syna spustit oči, například když jdeme na hřiště, furt ho hlídám (ted mu bylo 7 let a půjde v září do 2. třídy), nedokáži ho pustit ani na nákup (máme obchod od domu cca 600m).Hrozně moc se o něj bojím. Ted jsme byli s kamarádkou na víkend v campu stanovat a děti si hráli opodál a já je furt sledovala, aby nezmizeli z dosahu, aby je někdo neodtáhl, nebo aby někam neutekli.Jsem hrozná, já vím. Od září nastupuji do práce po 2.mateřské a on bude muset jít ze školy sám domů, nemám nikoho, kdo by ho vyzvedl. Bydlíme na menším městě (2000 obyvatel) a domů to má kousek, ale já už 3 týdny kvůli tomu nespím a bojím se co bude od září. Celou první třídu jsem ho vodila do školy i ze školy a ted to nepůjde. Jak to mám udělat, abych se odpoutala? Vím, že jsem hrozná, ale nedokážu to v sobě zlomit a vím i že mu tím ubližuju, potřebuje být samostatný. Máte někdo radu co s tím prosím? Jsem z toho úplně zoufalá. :,(
Moc všem děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16011
5.8.15 12:02

Nemate ve skole druzinu? mohl by byt po skole v druzine a pak by sis ho vyzvedla.

jinak mozna by ti pomohl psycholog, nespat 3 tydny kvuli tomu, co bude za mesic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.15 12:03
@Hanka1 píše:
Nemate ve skole druzinu? mohl by byt po skole v druzine a pak by sis ho vyzvedla.jinak mozna by ti pomohl psycholog, nespat 3 tydny kvuli tomu, co bude za mesic…

Máme, ale on tam za žádnou cenu nechce, úplně kvůli tomu brečel.
Já vím, jsem hrozná :?

• Nahlásit
  • Citovat
13124
5.8.15 12:16

Prostě musíš. Hlavně s níme projdi co smí a nesmí. S kým se může bavit atd…ale už je dost velký, musím mu věřit, že to zvládne. A hlavně, veškeré pocity si nech uvnitř a neventiluj je, aby nedostal strach. Btw. v campu jsi ho neustále hlídala? Možná by stálo za to, dojít si promluvit třeba s psychologem, mohl by ti pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22314
5.8.15 12:18

Těžko říct, to je asi na nějaké popovídání si s odborníkem. Z něčeho ten tvůj strach musí plynout. A máte další dítě (píšeš 2.mateřská)? S tím to máš jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1758
5.8.15 12:24

Psycholog!!! Když nastupuješ po 2. mateřské, tak předpokládám, že 7-mi letý syn je ten starší. Jak se staráš o mladší dítě, když nezpustíš oči ze sedmileťáka??? 8o :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Carolanis
5.8.15 12:29

Souhlasím.. psycholog

• Nahlásit
  • Citovat
814
5.8.15 12:31
@Anonymní píše:
Máme, ale on tam za žádnou cenu nechce, úplně kvůli tomu brečel.
Já vím, jsem hrozná :?

Asi i svoje pocity a strachy přenášíš na něj, to vážně není dobré. Souhlasím s ostatními, že psycholog by ti mohl pomoct, dobré je, že ty sama vidíš, že s tím musíš něco udělat :palec:

Jinak s tou družinou - když jsem jako dítě brečela, že někam nepůjdu (tábor, nová škola,…), mamina mi řekla, že to přece neznamená trvalou změnu, že to prostě můžu zkusit a kdyby se mi tam hodně nelíbilo, tak se můžu vrátit. Vždycky to zabralo :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
5.8.15 12:44
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, omlouvám se za anonym, trošku se ale stydím, jsem dost úzkostlivá matka.
Hrozně se trápím tím, že nedokážu ze svého syna spustit oči, například když jdeme na hřiště, furt ho hlídám (ted mu bylo 7 let a půjde v září do 2. třídy), nedokáži ho pustit ani na nákup (máme obchod od domu cca 600m).Hrozně moc se o něj bojím. Ted jsme byli s kamarádkou na víkend v campu stanovat a děti si hráli opodál a já je furt sledovala, aby nezmizeli z dosahu, aby je někdo neodtáhl, nebo aby někam neutekli.Jsem hrozná, já vím. Od září nastupuji do práce po 2.mateřské a on bude muset jít ze školy sám domů, nemám nikoho, kdo by ho vyzvedl. Bydlíme na menším městě (2000 obyvatel) a domů to má kousek, ale já už 3 týdny kvůli tomu nespím a bojím se co bude od září. Celou první třídu jsem ho vodila do školy i ze školy a ted to nepůjde. Jak to mám udělat, abych se odpoutala? Vím, že jsem hrozná, ale nedokážu to v sobě zlomit a vím i že mu tím ubližuju, potřebuje být samostatný. Máte někdo radu co s tím prosím? Jsem z toho úplně zoufalá. :,(
Moc všem děkuji

hodné mu tim ubližuješ a pokud se to nezmeni, tak to bude jen a jen horsi pro odba dva hlavne pro nej teda a to mluvim z vlastní zkusenosti sama jsem jedináček s touhle vychovou a to uz fakt nikdy vic :zed:

• Citovat
  • Upravit
2144
5.8.15 12:57
@Aries6 píše:
Těžko říct, to je asi na nějaké popovídání si s odborníkem. Z něčeho ten tvůj strach musí plynout. A máte další dítě (píšeš 2.mateřská)? S tím to máš jak?

Souhlasím a doporučuju ti psychologa. :hug: Měla jsem to u první dcery úplně stejně, když měla 2 roky a můj taťka si jí chtěl vzít s sebou kousek (200m?) vyvézt bordel do sběrnýho dvora, normálně se mi udělalo špatně od žaludku :roll: A podobných historek bych měla víc, fakt na palici. :zed:
Naštěstí mě to přešlo u druhýho těhotenství, ani nevím jak. Kdyby mě to ale nepřešlo, šla bych s tím za odborníkem. Měla jsem to v plánu, než bych dala malou do školky, protože to bych psychicky nezvládla, byla to pro mě noční můra 8o Vím přesně z čeho jsem takovou úzkost měla, ale jak se toho zbavit sama, fakt nevím. :think: Trápíš tím sama sebe i dítě/děti a odborník by ti určitě pomohl :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22314
5.8.15 13:01

Já třeba nikdy nebyla u psychologa, ale mám zkušenosti s homeopatií. A ta mě dokáže rozebrat tak, že nakonec zjistím původ problému a v životě by mě nenapadlo, že problém může pramenit zrovna tam.
Třeba by to šlo i touto cestou. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1097
5.8.15 14:04

Byla jsem taky taková naštěstí se nám narodilo druhý tak mám míň času ho sledovat a najednou zjišťuju jak se strašně osamostatnil najednou jsme na koupáku on si dojde sam na záchod to bych dřív běžela s ním a on byl kvuli tomu nesamostatnej vyděšenej mamiňák :oops: Teď si uvědomuju jak jsem mu ubližovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
5.8.15 14:21
@Anonymní píše:
Moc všem děkuji

psycholog. Tohle není normální. Můj kluk se musí pohybovat sám i mhd - bydlíme v ostravě.. samože mam strach, ale nemůžu ho vodit za ručičku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.8.15 14:28
@martina.se píše:
psycholog. Tohle není normální. Můj kluk se musí pohybovat sám i mhd - bydlíme v ostravě.. samože mam strach, ale nemůžu ho vodit za ručičku..

A mohu se zeptat kolik mu je?
Asi opravdu zajdu za odborníkem.
Já toho mladšího tak nehlídám, mám to prostě jen u staršího syna, sama nechápu proč tomu tak je

• Nahlásit
  • Citovat
56906
5.8.15 14:32
@Anonymní píše:
A mohu se zeptat kolik mu je?
Asi opravdu zajdu za odborníkem.
Já toho mladšího tak nehlídám, mám to prostě jen u staršího syna, sama nechápu proč tomu tak je

po městě se sám pohybuje od 6 let - dřív jsme bydleli ve Frýdku - chodil si kupovat dobroty atd.. mhd jsem jezdila s ním (2 měsíce po přestěhování), od té doby se všude pohybuje sám - 3. třída. Zezačátku jsem jezdila s nim, protože to tu neznal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama