NEDONOŠENEC a jeho VÝVOJ

884
17.12.05 15:46

NEDONOŠENEC a jeho VÝVOJ

Ahoj holky,především maminky nedonošeňátek.
Náš chlapeček se narodil 35+1,tudíž je označován jako lehce nedonošený.I když míry měl krásné.2.95 kg a 49 cm.Nyní je mu 7 týdnů.Je zdravý a krásný.Moc by mě zajímalo,jak je to s vývojem takových to miminek.Všude čtu,jak by mimi mělo v 6 týdnech vyloudit první úsměv na podnět,jak by se mělo začít sápat po hračkách, broukat..atd…Náš Kubíček nic z toho zatím neumí.Jediné co se mu začíná dařit,je sledování kolotoče nad postýlkou.Jo a koníčky pase celkem hezky.Podotýkám,že mě to zatím nijak zvlášť netrápí a počítám s tím,že mu vše bude trvat trošku déle,než jak uvádí tabulky.Jen by mě zajímalo,jak na tom byla vaše mimi,co se narodila o trošku dřív.Díky moc za odpovědi.

Yasmin+Kubíček 7 týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

860
17.12.05 16:40

Ahoj Yasmin,
myslim, ze se opravdu nemusis znepokojovat. Nase malá je narozená 40+5, neco dela hodne predcasne neco naopak opozdene, treba - smeje se uz od tri tydnu, konicka pase hezky az od 3,5 mesicu, doted se neotoci z briska na zada, naopak ano…
Mam synovce, ktery se narodil ve 24 tt, prozil si sve a je to zdravej kluk, u nej se to zpozdeni pocita az do 2 let, chodil treba az v roce a pul (sam), jinak je to cipera a nikdo by na nem nepoznal, ze se narodil takhle brzy.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
17.12.05 16:42

Yasmin,
já ti neporadím, ale pro srovnání, Můj prďolka se narodil později 40+4 a vážil 2.90 kg a měřil 48 cm, takže na startu na tom byli podobně :lol:

Já jsem se narodila o 4 týdny dříve a v roce jsem už na tom byla stejně jako ostatní roční děti. Ale to bylo před 28 lety :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
17.12.05 16:51

Yasmin,
náš Vojta je narozený v 39tt a v těch sedmi týdnech na tom byl navlas stejně, jako váš Kubík. Sledování kolotoče ho baví do dneška, vydrží to nekonečně dlouho. Vyloudit v 7 týdnech úsměv se mi nepovedlo, jen mu občas od 6 týdne pocukával malinko koutek. Hračky ho tehdy nechávaly chladným a sám si hračku nevezme do ruky ještě ani teď a to je mu 3,5 měsíce. Teda udrží ji, ale musím mu jí do ručky dát já. Koníčky pásl taky hezky. Takže fakt jsme na tom byli stejně.
Jo, a s tabulkama se netápím :wink:

Ať ti krásně prďolka roste :!
Dadla a Vojta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
17.12.05 17:10

Ahoj Yasmin.

Dcera je narozená v 31tt a měla 1260g a 31cm,takže oproti tvému synovi celkem rozdíl.Být tebou vůbec se neznepokojuju.U tebe bych ani nemluvila o předčasně narozeném mimču.Nám doktorka říkala,že máme počítat stáří mimča podle datumu,kdy se měla narodit.Vývoj u Kubíčka si myslím,že bude určitě normální.Nám trvalo 2 roky,než jsme dohnali to,že se měla ještě u mě v bříšku vyvíjet.Tzn.,že seděla v 9 měsících,skoro vůbec nelozila a z ničeho nic začala ve 15 měsících chodit.

Dám ti jednu radu. Neporovnávej Kubíčka s jinými miminky.Něco bude umět dřív a něco později než ostatní.Tak to funguje u všech miminek.

Přeji hodně zdraví a štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
17.12.05 17:16

Já bohužel zkušenost nemám, ale jen bych podotkla k jednomu příspěvku, že nelze srovnávat miminka podle váhy, to nemá s donošeností či nedonošeností nic společného.
Tam je podstatné, že nedonošené miminko (byť 3kilové v 35týdnu) nemusí mít všechno úplně připravené na příchod na svět, ale naopak donošenec, klidně i 2,5kg (kamarádka přenášela týden a holčička měla 45cm a 2,5kg) je většinou vybaven a připraven komplet.
Každopádně co jsem se všude dočetla, tak se nedonošencům od věku odčítá doba, o kterou se narodili dřív.
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
153
17.12.05 17:38

Ahojky Yasmin, můj první chlapeček se mi narodil ve 33tt, vážil 2300g a měřil 47cm. Což by nebylo tak nejhorší. Ale měli jsme smůlu v tom, že jsem rodila poměrně dlouho (24hodin) a Vítek měl při porodu oboustranné krvácení do mozku. Na jedné straně se mu sraženina poměrně rychle vstřebala, ale domů z porodnice, resp. JIP jsme odjížděli s poměrně závažným nálezem. Vítka jsem samozřejmě vůbec nemohla srovnávat s ostatními stejně starými dětmi! Řekli mi, že na něj nemám spěchat, že mná zasažené centrum pohybu, ale že si v mozku najde nějakou jinou cestičku, možná trochu oklikou. Tak jsme nespěchali… fakt je, že v 9 měsících se neotočil ze zad na bříško a dokonce nám naznačovali něco o vozíku… Ale chvála budiž Vojtově metodě. Sice jsme víceméně nedělali nic jiného, než cvičili, ale najednou se to zlomilo a v 16 měsících Vítek začal chodit. Teď mu bude 9 let a nikdo na něm nic nepozná. Sice občas napadá na jednu nohu (když rychle vyroste, tak je vidět, že 1 polovina těla se mu vyvíjí o malinko pomaleji), ale kdo o tom neví, tak nic nepozná. Před nástupem do první třídy jsem si pro něj vyprosila odklad, aby zlepšil jemnou motoriku rukou a rozhodně toho nelituju. Teď je ve 2. třídě a má samé jedničky. Je nadprůměrně inteligentní, jen sportovec z něj rozhodně nebude… (Ale to taky může být dědictví po jeho vzácné matce: :lol:
Takže Yasmin, hlavně NESROVNÁVAT a nepřipouštět si, že by něco mohlo být v nepořádku!

Pa pa Pajda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
17.12.05 17:50

to : RADULKA

Ahoj Raduš,

já ti teda do toho nechci kecat :lol: , ale z bříška na záda se mají mimča přetáčet až kolem 7 měsíce :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
17.12.05 18:18

Holky,děkuju všem za příspěvky.Já jsem už ve svojí otázce psala,že mě nic neznepokojuje.Počítám s tím,že nám něco bude trvat déle.Jen mě zajímalo,jak jsou na tom ostatní předčasně narození mrňousci.Ještě jednou díky za všechny vaše příspěvky :-)

pa,pa Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
17.12.05 19:13

Ahoj tady je můj příspěvek.

moje dvojčata se narodila 36+0, váha 2250 a 2200. V šesti týdnech se rozhodně neusmívali ani neudrželi nic v ruce, zaujal je pouze kolotoč. Proti „tabulkovým“ dětem byli lehounce pozadu, ale během růstu to stále doháněli a lézt začali mezi devátým a desátým měsícem, což je, myslím si super. Co tím chci tedy říci? Každé dítě je jiné (i moje děti ač jednovaječná dvojčata se vyvíjeli každé jinak rychle), záleží i na genetických dispozicích…, tabulky jsou na h..... , děti nelze nacpat do tabulek a takhle lehce nedonošené dítko jako je to tvé, dožene rozdíl (pokud vůbec nějaký je) během velmi krátké doby.

Binisi + Kuba + Ondra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.12.05 19:23

Můžu taky malý dotaz ??? Jsem teď skoro ve 30 týdnu. Má už teď miminko šanci na přežití pokud by se teď narodilo ????

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
130
17.12.05 19:26

Ahoj Yasmin!

Náš Kubíček je narozen 35+3 tt, s váhou 2510 gr a 48 cm, 4 dny Kubík strávil na JIP, měl nedovyvinutou plíci a udělal se mu pneumothorax. Je to fakt zázrak, jak ty mrňouskové všechno zvládnou! Plíce se během 2 dnů zahojila a po 6 dnech, kdy mi ho konečně dali na pokoj se přisál a už se nepustil :lol: Váhou děti stejného věku rychle dohonil, spíš však předhonil. Měla jsem od začátku trošku obavy o to co a kdy umí, navíc musíme chodit na neurologii a tam jedou zá:,–(ně podle tabulek, ale nakonec jsme v pohodě, beru to tak, že každé dítě se vyvíjí jinak rychle a tabulku s tím, co by měl umět v jakém období jsem vyhodila. Pro klid duše jsem začla chodit na rehabilitaci (na doporučení neuroložky, protože se nám moc nechce na kolínka) a narazila na skvělou duši, která mě pokaždé ujišťuje, že je Kubík naprosto v pořádku, jen si jde svou cestou a stačí mu jen ukázat, jak na to. Dneska krásně sedí, je pevný v nohách a nejradši by chodil, je to prostě náš miláček. Navíc, když už fakt začnu o něčem dumat, juknu na emimino a to mě vždy uklidní :) Těch obav se asi nezbavím nikdy, ale to mají i maminky „donošených“ dětí a obávám se, že ten věčný strach o naše dítka nás neopustí ani až budou mít naše děti vlastní děti :wink:
Měj se krásně a zdravíme dalšího Kubíčka. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
17.12.05 19:33

Pro anonymní…jsou případy, kdy přežije již miminko kolem 24tt, takže šance je ,ale vždycky to závisí na všech okolnostech je rozhodně lepší čím dýl, tím líp vydržet…
Máš nějaký důvod si myslet, že by se miminko mělo narodit dřív?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.12.05 19:39

Doktorovi se cosi nelíbilo,ale protože s ním není řeč, neřekl co. Jen prohlásil, že mám mít klidový režim, protože hrozí předčasný porod :(

• Nahlásit
  • Citovat
6545
17.12.05 19:42

Pak lež a odpočívej a nechávej se obskakovat…určitě to zvádnete v pohodě…kdyby to začalo bejt opravdu moc hrozící, dr by tě poslal do nemocnice…tím to ale nezlehčuji! Bylo to od něj nejspíš varování ,že si máš dát opravdu pozor, takže se drž, ono to uteče a uvidíš, že to bude v pořádku.
Mmch, dost často se stává (není to pravidlem a nechci tim ani nic říct) i z praxe mojí dr, že hrozící předčasné porody nakonec ještě přenášejí…
Přihoď si magnézii, nožky nahoru a hezky odpočívej, po porodu se ti možná nepoštěstí, tak si to užij:)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama