Nedoslýchám a lidi mě uráží

Anonymní
7.5.20 15:55

Nedoslýchám - lidi mě uráží.

Začala jsem trpět nedoslychavosti. Často lidem nerozumím, neslyším je. Nebo slyším něco jiného a samozřejmě na to odpovím.

Lidi si ale myslí že je neposlouchám. Vadím jim, vadí jim že se musí opakovat. Je mi to líto. Často jsem už slyšela že jsem „blbá“. Jak jim to vysvětlit? Nedoslýchavost berou jako vtip

Na naslouchatko to ještě není. Praskl mi bubínek, sice se zhojil, ale od té doby pozoruji toto zhoršení.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12325
7.5.20 15:59

Naučit se odezírat nebo naslouchátko, na to moc rad není. kdo řekl, že to není na naslouchátko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2293
7.5.20 16:02
@Anonymní píše:
Začala jsem trpět nedoslychavosti. Často lidem nerozumím, neslyším je. Nebo slyším něco jiného a samozřejmě na to odpovím.

Lidi si ale myslí že je neposlouchám. Vadím jim, vadí jim že se musí opakovat. Je mi to líto. Často jsem už slyšela že jsem „blbá“. Jak jim to vysvětlit? Nedoslýchavost berou jako vtip

Na naslouchatko to ještě není. Praskl mi bubínek, sice se zhojil, ale od té doby pozoruji toto zhoršení.

na druhé ucho slyšíš dobře? tak jim prostě řekni, ať ti mluví do druhého ucha, toto měla moje spolužačka a nikdo jí kvůli tomu nenadával…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15772
7.5.20 16:04

Mám dvě kamarádky, které slyší jen na jedno ucho. Tak se natočí tím slyšícím a je to. Nikdo se jim neposmívá a jsme zvyklí sedat si k nim na správnou stranu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3266
7.5.20 16:05

Jedna věc je, že máš drobný hendikep. Druhá věc pak, že máš kolem sebe bandu ignorantů… Kdybys mi to normálně řekla, tak jako tady, budu to brát v potaz a rozhodně bych tě nijak neurážela. Nepotřebovala bych to nijak dal vysvětlovat. Není to tedy o tobě, ale o lidech, kterými se obklopuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4470
7.5.20 16:10

A proč si myslíš že to na naslouchátka není když lidem nerozumíš? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7215
7.5.20 16:12

Kolega neslyší na jedno ucho a hned při prvním setkání mi to řekl. Jako všem ostatním, takže to víme. Pokud neslyší, řekne si. Chápu, že to může být nepříjemné, ale oznam to, lidi budou vstřícnější a nebudeš vypadat, že je nevnimas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.5.20 16:12

1. jestli vysvětluješ, že hůř slyšíš, a oni nevěří - jsou to pitomci a neřeš.
2. naslouchátko bych zvážila, jestli ti to takhle komplikuje život.

Moje mamka začala před pár lety hůř slyšet (v mládí prasklej bubínek, do toho celej život vysoký zvuky v rámci zaměstnání…). Nakonec to naslouchátko má (není skoro vidět - kdo neví, nevšimne si, a to má krátký vlasy, co uši nekryjou), ale co to stálo nervů… Ona aby náhodu nepřiznala, že neslyší, tak třeba s úsměvem kývala na všechno, takový to „hmm, hmm“, vážně jako když je jí úplně fuk, co říkáš - a já věděla, že mi „jen“ nerozumí a neřekne to (a jo, vytáčelo mě to - ne to, že neslyší, ale že dělá, že slyší, když neslyší :lol: když se člověk zeptá, jestli chce kafe, nebo čaj - a odpovědí je „hmmm“ nebo „jo“, to je fakt… :zed: ). S naslouchátkem to sice není úplně 100%, ale mnohem lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.5.20 16:13
@Anonymní píše:

Jde to na nervy. Mám nedoslýchající matku a už se mi stalo, že jsem jí řekla, že za to nemůžu, že mě neslyšela. A ona mi řekla, že ani ona za to nemůže. Styděla jsem se i na patách. :oops: Takže mi to pořád jde na nervy, ale snažím se to nedat najevo a jde mi to. :dance: Ona se naučila všude to říkat a lidi pak ohledy berou. I v obchodě, u lékaře, všude. Lidi zpozorní a nikdo se jí nesměje.

• Nahlásit
  • Citovat
16504
7.5.20 16:16

Nikdy jsem nezažila, aby se lidi někomu smáli nebo ho uráželi kvůli tomu, že špatně slyší. Taky mám problémy se sluchem a pokud nerozumím, poprosím o zopakování s tím, že špatně slyším. To asi nebude těma ušima :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6029
7.5.20 16:25

Vůbec bych si z těch šulibrků nedělala hlavu. Problém mají zjevně oni, ne ty!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4470
7.5.20 16:26

Jinak si myslím že naslouchátko může i s okolím pomoct, protože když uvidí že ho máš opravdu jim dojde že blbě slyšíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3953
7.5.20 16:40
@Anonymní píše:

Prostě říct, že blbě slyšíte a ať na vás mluví hlasitěji apod. Mám taky kamaráda co opravdu blbě slyší, zezadu, když na něj mluvím tak vůbec neslyší. Tak holt zepředu a hlasitě. Nikdy by mě nenapdlo si z něj dělat kvůli tomu srandu. Pokud kolem sebe takové neandrtálce máte, tak jsou to opravdu hloupí a primitivní lidí (čti pičusové).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18881
7.5.20 16:41
@Anonymní píše:

tak to lidem řekni a vysvětli, nevěřím že se ti někdo směje nebo pomlouvá, tohle si ti co špatně slyší občas myslí a pak se zbytečně nafukují a uráží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16099
7.5.20 17:05

Mamka vůbec neslyší na jedno ucho, tak se natáčí na druhou stranu a upozorňuje na to předem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama