Neempatické ženy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
4-1.cz
Kecalka 147 příspěvků 15.06.19 12:24
Neempaticke zeny

Prekvapuje me, kolik je tu strohych, odmerenych a neempatickych zen, pritom mi pripada ze to v nasi spolecnosti celkove tak strasne neni, tady je tech chladnych praktickych reakci ale nejak hojne. Na serveru pro maminky prevazne malych deti je to az zarazejici. Mate tu stejnou zkusenost nebo dojem? U muzu by me to neprekvapilo ale u zen tedy ano.. nekdy si az rikam jaky pristup maji takove matky k detem.. Jak si takove zle prispevky a reakce tady vysvetlujete? edit. mne osobne tu nikdo neublizil ale taky jsem opatrna na to co sem napisu, jakmile ma kdykoliv jen trochu vyhranenejsi nazor, udela nejakou chybku, nebo dela neco trochu mimo standart tak to tu ma krusne co jsem procetla.. proc?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Martassek
Kecalka 399 příspěvků 15.06.19 12:26
@4-1.cz píše:
Prekvapuje me, kolik je tu strohych, odmerenych a neempatickych zen, pritom mi pripada ze to v nasi spolecnosti celkove tak strasne neni, tady je tech chladnych praktickych reakci ale nejak hojne. Na serveru pro maminky prevazne malych deti je to az zarazejici. Mate tu stejnou zkusenost nebo dojem? U muzu by me to neprekvapilo ale u zen tedy ano.. nekdy si az rikam jaky pristup maji takove matky k detem.. Jak si takove zle prispevky a reakce tady vysvetlujete? edit. mne osobne tu nikdo neublizil ale taky jsem opatrna na to co sem napisu, jakmile ma kdykoliv jen trochu vyhranenejsi nazor, udela nejakou chybku, nebo dela neco trochu mimo standart tak to tu ma krusne co jsem procetla.. proc?

Anonymita internetu. Pod přezdívkou je každý hrdina. ;)

Nattx
Kecalka 173 příspěvků 15.06.19 12:27

Myslím, že to je tou „anonymitou“. Do očí by to neřekly, ale na netu jo. Spousta z nich má taky špatnou zkušenost, něco v dobré víře pořadí, a pak zjistí, že zakladatelka lže.

Hlaholice
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 15.06.19 12:34

@4-1.cz Já bych řekla, že někdo se sem chodí vyloženě hádat. Tady se pohada a doma je v pohodě. A dost žen je neempatickych i v reálu. Akorát to některé z nich maskuji.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 15.06.19 12:35

@4-1.cz no spíš jsou to ženy realistické, napíše-li třeba někdo, že je 8 tt. a má hcg 120, tak nebudu psát, že to bude dobré, když nebude
jestli chceš ťuťuňu chumláčkové diskusičky, tak se registruj na Modrý koník

Lulina999
Kecalka 428 příspěvků 15.06.19 12:43

U mě to není anonymitou (stejně tu mám fotku), ale tím, že mi plno zde řešících se věcí přijdou naprosto zbytečný, hlavně jsou tu často takový věci, který si prostě člověk musí vyřešit sám a rozhodně nedat na názor ostatních. Svou odměřenost a „neempatii“ vyjadřuju i mezi lidmi. Pokud mě někdo v podstatě cizí otravuje svými problémy, které mě absolutně nezajímají, dám to najevo. Rodině řeknu přesně to, co si myslím. Já třeba svými problémy nikoho nezatěžuju a moc mi hlava nebere, proč to někteří dělají (nemyslím tady v diskuzích, od toho jsou), pokud to není nejbližší rodina.
Vždy narovinu říkám a píšu, co si myslím, rozhodně kolem nikoho nechodím po špičkách a nevidím pro to nejmenší důvod. Pokud se to někoho dotýká, problém to není můj, ale jeho.

Příspěvek upraven 15.06.19 v 12:45

Martassek
Kecalka 399 příspěvků 15.06.19 12:44
@stinga píše:
@4-1.cz no spíš jsou to ženy realistické, napíše-li třeba někdo, že je 8 tt. a má hcg 120, tak nebudu psát, že to bude dobré, když nebude
jestli chceš ťuťuňu chumláčkové diskusičky, tak se registruj na Modrý koník

Ale vždy to lze napsat slušně a s citem a ne arogantně se snahou tu danou ženu ponížit. :kytka:

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 15.06.19 12:46

Jenže to není neempatie… skoro bych řekla, že naopak :think: někdy je to vyšší inteligence, někdy zkušenosti, někdy větší představivost - co by se mohlo stát, kdyby… Někdy vztek nad něčí leností… Nebo taky odlišný druh humoru, životní perspektivy…
Ono na jednu stranu, jo, určitě jsou lidi, co si sem chodí vybíjet aktuální blbou náladu… Na druhou - spousta i těch „ostřejších“ sem chodí s upřímnou snahou poradit… :nevim: Dochází to vůbec někomu? Že spoustu i těžkých a těžce nepozitivních témat a CIZÍCH životních problémů tu lidi, i ti „nesluníčkoví“, řeší na úkor vlastního času? :nevim: Jasně, určitě všichni to dělají ze vzteku a frustrace, jak jinak… :roll: :zed:

Empatie, co je ve veřejném prostoru empatie? Předsava, že na všechno dostanu obejmutí a poplácání po zádech, a pochvalu za sebevětší kravinu? :nevim: Tohle přece není definice empatie… 8o
No možná je, co já vím. Pro mě empatie znamená porozumět danému člověku, jeho pocitům, problémům… ale to prostě vždycky neznamená s ním souhlasit, podporovat ho v jeho chování nebo utěšovat v jeho - občas zaviněné - situaci 8o

Z mého pohledu je to prostě oboustranná interakce… chci rady od masy ani ne tak anonymních, ale velmi, velmi různorodých lidí s obrovskou škálou přístupů, vlastností a životních zkušeností… Tak se holt nemůžu divit, že od každého nedostanu kapesníček a pohlazení po vlasech.

Mimochodem buďme fér, stejně jak jsou regulérní jedubaby, tak jsou taky regulérní „attention seekers“. ;) O trollech nemluvě.

Ona bezbřehá empatie je krásná věc, akorát že je to taky jen umělej konstrukt sociálních sítí po roce 2010, ne lidská realita. :D

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15081 příspěvků 15.06.19 12:49

Podle mne je nesmysl hloubat nad vztahem matky k jejím dětem v souvislosti s neempatii na netu. Navíc z některých dotazů stupidita vyloženě kape. Pak stačí na sloh o tom, zda muže byt žena těhotná, když má ms a negativní test, ale strašné chutě na slanecky odpovědět jednoslovně ne a už je to moc strohé a nepříjemné

Venetia
Hvězda diskuse 43950 příspěvků 15.06.19 12:51
@4-1.cz píše:
Prekvapuje me, kolik je tu strohych, odmerenych a neempatickych zen, pritom mi pripada ze to v nasi spolecnosti celkove tak strasne neni, tady je tech chladnych praktickych reakci ale nejak hojne. Na serveru pro maminky prevazne malych deti je to az zarazejici. Mate tu stejnou zkusenost nebo dojem? U muzu by me to neprekvapilo ale u zen tedy ano.. nekdy si az rikam jaky pristup maji takove matky k detem.. Jak si takove zle prispevky a reakce tady vysvetlujete? edit. mne osobne tu nikdo neublizil ale taky jsem opatrna na to co sem napisu, jakmile ma kdykoliv jen trochu vyhranenejsi nazor, udela nejakou chybku, nebo dela neco trochu mimo standart tak to tu ma krusne co jsem procetla.. proc?

A neempatické v jakých případech?

Russet
Neúnavná pisatelka 17118 příspěvků 15.06.19 12:55
@4-1.cz píše:

Můžeš jmenovat? :P

Kosopemi
Kecalka 268 příspěvků 15.06.19 12:57

Myslim, ze nejde o neempatii, ale kolikrat se tu po tisici resi, jestli muze byt zena tehotna, ale pro test do lekarny se ji nechce nebo jak vytriskat ze statu vic davek, protoze jako matka na ne prece ma narok. Spoustu lidi to pak dost nastve a nemaji chut ani silu odpovidat slunickove a s laskou.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19834 příspěvků 15.06.19 13:03

Myslím, že programových prudiček je tu celkem málo :think: Většina neempatických reakcí pramení bud z toho, že se dotyčné netrefíš do nálady - nejsme stroje, nebo proto, že situaci nemá nažitou nebo je mimo oblast jejích citlivých témat :think: Co se šíleně dokne jednoho, je pro druhého prkotina, nad kterou se hravě povznese - a v jiné věci se můžou naprosto prohodit. Takže to ber s nadhledem, je to jen anonymní internet, kde tě ti lidé neznají. A to se taky těžko radí, kdž čteš problém popsaný jen z jedné strany, bez objektivní znalosti okolností.

Markéta80
Hvězda diskuse 45238 příspěvků 15.06.19 13:05

@4-1.cz mne to tady přijde ok? Záleží asi i na položeném dotazu ;). Pokud ale někdo chce jen souhlasné komentáře at jde na modrého koně, tam je to teda něco :mrgreen:

terien
Extra třída :D 11742 příspěvků 15.06.19 13:06

Možná že kdyby ubylo deb. ilnich diskuzí typu jsem těhotná když mě bolí palec u nohy, bije mě, ale já ho miluju, napsal mi dobrou noc, už mě asi nemiluje, manžel odjel do práce, hroutím se z toho,… tak by ubylo neempatickych reakcí :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama