Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ahojky, zkusím obnovit diskusi - plánuji dovolenou v ČR (jen s přítelem)… prosím poradíte mi nějaké místo, kde je možné dělat paprskovitě hodně výletů? Tj. z jednoho místa a hlavně s dostupností vlakem nebo autobusem. Nemáme auto a jsme tudíž nuceni využívat buď vlastní pohon (nohy:-D) nebo vlak… často najdu moc pěkná místa třeba v Krkonoších a na Šumavě, ale prostě je třeba nutné trochu popojet autem na začátek turistické trasy nebo k nějaké zajímavé památce, protože z místa ubytování je to pěšky daleko nebo tam nejede vlak/autobus…
Nemáte nějaký tip na kemp/hotel/místo, je úplně jedno kde, aby se dalo dělat cca 4-5 jednodenních paprskovitých výletů bez nutnosti auta s nějakými zajímavými místy?:-) hledám a hledám, ale je to těžký něco takovýho najít… buď je to daleko (třeba 15 km jedna cesta) nebo se tam bez auta ani není možný dostat…
Díky moc a omlouvám se, jestli je to blbej dotaz:-D ale řeším to už dlouho a fakt nevím
@PupuP český ráj. kamkoliv jezdí tam autobysy pro turisty. všude se dostanete a je tam toho spousta
@PupuP ahoj, my jezdíme každoročně sem a ještě stále nemáme dost! Je tam tolik turistických cest a výhoda je, že je to pouze 2 km od Pece, kam se dá za chvilinku dojít pěšky a odkud se už dostanete kamkoli. Penzion mají mladí manželé, je to utulne, čisté a ta domácí kuchyň, mňam!
www.marienka.cz
Vezměte s sebou vlakem kola a doporučuji Lednicko-valtický areál s ubytováním v Autokempu Apollo.(atcapollo.cz)Pálava je skvělá!
edit. promiň, teď vidím, že Krkonoše a Šumava
@PupuP byli jsme na šumavě ve Volarech. Na tyden, bez auta. Kolik jsme meli vyletu nevim, byla jsem tehotna, tak jak jsem se zrovna citila. A uz je to pres tri roky. Ale vlackem je nekam dojeli a sli pesky zpatky. Nebo kus dopredu/okolo a pak zase domu vlakem.
Jeeeeee moc díky za rady, určitě mrknu, šumava a krkonoše byl jen příklad pojedeme kamkoliv:) @kazda.m : díky moc, mrknu na tipy, cos napsala. Jinak v adrspachu jsme byli právě loni, až na tu cestu (3 přestupy vlakem) to bylo bezva. Když tak písnu, ale nejdřív mrknu na mapy a spoje do místa, jak to vůbec je:)
Jinak jsme z Prahy.
Cesko saske svycarsko. Tak jezdi super turisticke busy ktera vas odvezou na druhy konec parku a zpet muzete pesky. Nebo naopak. Nebo busem nekam a tam a zpet do nitra skal. Vrele doporucuji.
Sháním hotel nebo penzion na velikonoce s vnitřím bazénem a polopenzí, nejlépe na Moravě. Díky za doporučení
@lucik2011 http://www.hotelpanorama.cz jen nevim, jestli jeste bude na velikonoce volno ![]()
Dnes odpoledne jsme přijeli odtud… http://chalupy.a-tom.cz/…tribrne-hory
Nádhera opravdu, zvlašť teď v zimě, autem se dostanete na několik sjezdovek v okolí a na procházky a běžkování uplně nadherná krajina. Chceme tam jet i v letě až bude mimi na světě tak uvidime.. Chata je važně nadherná, obrovska a dobře vybavená. Místa habaděj.. nás bylo 15 a na víkend to vyšlo něco málo přes 3tis..
Pro velké party lidí myslím naprosto skvělé místo
![]()
@PupuP píše:
Ahojky, zkusím obnovit diskusi - plánuji dovolenou v ČR (jen s přítelem)… prosím poradíte mi nějaké místo, kde je možné dělat paprskovitě hodně výletů? Tj. z jednoho místa a hlavně s dostupností vlakem nebo autobusem. Nemáme auto a jsme tudíž nuceni využívat buď vlastní pohon (nohy:-D) nebo vlak… často najdu moc pěkná místa třeba v Krkonoších a na Šumavě, ale prostě je třeba nutné trochu popojet autem na začátek turistické trasy nebo k nějaké zajímavé památce, protože z místa ubytování je to pěšky daleko nebo tam nejede vlak/autobus…
Nemáte nějaký tip na kemp/hotel/místo, je úplně jedno kde, aby se dalo dělat cca 4-5 jednodenních paprskovitých výletů bez nutnosti auta s nějakými zajímavými místy?:-) hledám a hledám, ale je to těžký něco takovýho najít… buď je to daleko (třeba 15 km jedna cesta) nebo se tam bez auta ani není možný dostat…
Díky moc a omlouvám se, jestli je to blbej dotaz:-D ale řeším to už dlouho a fakt nevím
Mohu doporučit Rokytnici nad Jizerou. Byla jsem tam na týden sama s dětmi, manžel nás tam jen autem dovezl a odvezl. Je tam plno možností, kam dojít pěšky, kratší i delší trasy, dojet autobusem. Chodily jsme tak cca 15 km denně. Přes léto tam jezdí cyklobusy např. do Harrachova (Mumlavské vodopády, sklárna, pivovar), Bozkovské dolomitové jeskyně. Výborné infocentrum na náměstí. Byli jsme ubytovaní v penzionu Samohel. http://www.pension-samohel.cz/cs/
Ten je přímo v Rokytnici blízko náměstí.
Když jsme ještě před lety neměli auto, tak jsme byli ve zmiňovaných Volarech, jednou na Kvildě. Tam bylo také plno možností na výlety buď pěší nebo popojet vlakem.
Dobrý den.
My jsme nedávno byli tu https://www.honourandgrace.com/cs/ a přislo nám tu super.
Je to v krušnohorských lesech, v okolí spoustu zajímavostí a hotel super…jak pro nás, tak děti.
Doporučuji.
Ahoj všem
Pokud mohu radit, pak osobně doporučuju resort Sněžné na Vysočině. My tam jezdíme pravidelně a i teď v létě se tam chystáme
Je to tam krásný a příroda kolem je naprosto úžasná.