Nejde ho nic naučit

3
11.7.20 21:04

Nejde ho nic naučit

Dobrý den, mám skoro tříletého syna. Od narození je neposedný, divoký. Už jako miminko se s ním muselo neustále jezdit v kočárku nebo v aute, chodit po bytě apod, jinak neusnul. Stále plakal. Teď mám však problém. Neumí se sám najíst, nosí stále pleny a nelze ho naučit co se má a co ne. Umí cca deset slov a to už půl roku. Nic nového se nenaučí a to každý večer čtu pohadky. Za dva měsíce má jít do skolky. Když chci aby jedl sám, je scéna. Když chci aby seděl na nočníku (už jsem zkoušela cokoli, i formou úplatku) tak scéna. Nevadí mu být v posra** pleně celou noc. Stále něčím háže. Polštářema doma, kamenama venku. Pokaždé dostane vynadáno. Někdy přes ruku. Někdy i na zadek. Dokola mu opakujeme že se kreslí pouze na papír a stejně máme pomalované zdi, parkety. Dnes to vyvrcholilo tím, že poškrábal auto kamenem. Já vím, je to prostě živý a divoký kluk, všichni říkají, že z toho prý vyroste, ale copak je normální, že ho nelze nic naučit. Co dělám špatně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

493
11.7.20 21:12

Ve školce se začne snažit a šikovná paní učitelka si s ním hravě poradí. Jsou mu teprve tři roky.. A špatně neděláš nic, jsi dobrá máma a snažíš se. :wink: Ve školce se i rozmluví začne poslouchat, špatně je asi jedině to, že tě nebere jako autoritu. Ve školce však, bude muset respektovat pravidla, která tam jsou. Máte doma nastavena nějaká pravidla? Dítěti se musí nastavit mantinely co smí a co nesmí, i když někdy je to těžké chápu.. I když tyhle hyperaktivní děti bývají často velmi inteligentní, uvidíš jak začne chodit do školky… Já věřím tomu, že se to zlepší :slight_smile:já jsem taky byla lump a byla jsem všude… :sweat_smile: a dnes mám vystudovanou vysokou školu a před nástupem na MD jsem pracovala jako učitelka ve školce, takže je mi tohle téma blízké… :slight_smile: Ale faktem je, že pokud má pleny, tak ho do školky nepřijmou něco jiného je utřít zadeček a něco jiného je přebalit tříleté dítě… To mi trochu nedošlo :nevim: no přes prázdniny vyřešit pleny a tu školku minimálně zkusit a uvidíš, buď mu dají ještě odklad a do školky půjde ve čtyřech a nebo se to zlepší..

Příspěvek upraven 11.07.20 v 21:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4405

A co říkala doktorka na 3 leté prohlídce? Edit: jo teď čtu skoro 3 letého, tak to jste asi ještě nebyli

Příspěvek upraven 11.07.20 v 21:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22760
@Katule919 píše:
Dobrý den, mám skoro tříletého syna. Od narození je neposedný, divoký. Už jako miminko se s ním muselo neustále jezdit v kočárku nebo v aute, chodit po bytě apod, jinak neusnul. Stále plakal. Teď mám však problém. Neumí se sám najíst, nosí stále pleny a nelze ho naučit co se má a co ne. Umí cca deset slov a to už půl roku. Nic nového se nenaučí a to každý večer čtu pohadky. Za dva měsíce má jít do skolky. Když chci aby jedl sám, je scéna. Když chci aby seděl na nočníku (už jsem zkoušela cokoli, i formou úplatku) tak scéna. Nevadí mu být v posra** pleně celou noc. Stále něčím háže. Polštářema doma, kamenama venku. Pokaždé dostane vynadáno. Někdy přes ruku. Někdy i na zadek. Dokola mu opakujeme že se kreslí pouze na papír a stejně máme pomalované zdi, parkety. Dnes to vyvrcholilo tím, že poškrábal auto kamenem. Já vím, je to prostě živý a divoký kluk, všichni říkají, že z toho prý vyroste, ale copak je normální, že ho nelze nic naučit. Co dělám špatně?
Špatně děláš to, že to neřešíš u lékaře. Osobně nevěřím tomu, že tvůj syn prošel všemi lékařskými kontrolami a nikomu nepřišlo přinejmenším divné, že je ve třech letech na plínách a nic neumí. Na školku zapomeňte.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3307
11.7.20 21:15
@hanka.br. píše: Špatně děláš to, že to neřešíš u lékaře. Osobně nevěřím tomu, že tvůj syn prošel všemi lékařskými kontrolami a nikomu nepřišlo přinejmenším divné, že je ve třech letech na plínách a nic neumí. Na školku zapomeňte.

To ani není zvláštní, některý děcka jsou prostě pohodlný. Rodiče vše udělají za něj.
Mám sestiletyho svagra co je na tom stejně. Přes den teda pliny už nemá, ale na noc jo. Sám se nenaji, máma ho u tabletu krmí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4938
11.7.20 21:16
@hanka.br. píše: Špatně děláš to, že to neřešíš u lékaře. Osobně nevěřím tomu, že tvůj syn prošel všemi lékařskými kontrolami a nikomu nepřišlo přinejmenším divné, že je ve třech letech na plínách a nic neumí. Na školku zapomeňte.

Souhlasím. Fakt si myslíš, že ho s plenami vezmou do školky? Sebeobsluha u jídla taky nula a jako bonus se s ním ani nedomluví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
11.7.20 21:17

@mackA159 Šestiletého? :open_mouth: A plenky na noc? :open_mouth: Tak to mi málem huba upadla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22760
11.7.20 21:18
@mackA159 píše:
To ani není zvláštní, některý děcka jsou prostě pohodlný. Rodiče vše udělají za něj.
Mám sestiletyho svagra co je na tom stejně. Přes den teda pliny už nemá, ale na noc jo. Sám se nenaji, máma ho u tabletu krmí. :nevim:

Ale i tohle je řešitelné, pokud o tom lékař ví. Normální to není. Spíš než na pohodlnost bych to viděla na nějaký vážnější problém, který se prostě řešit musí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
11.7.20 21:21

@Katule919 kamarádky syn byl to samé a po 3. roce mu byla diagnostikovaná vývojová dysfázie. Řeš to a to co nejdříve. Kamarádka tedy nejdříve řešila PAS atd. Naštěstí vyšla,,jen,, ta dyfázie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3307
11.7.20 21:21
@Pepinka23 píše:
@mackA159 Šestiletého? :open_mouth: A plenky na noc? :open_mouth: Tak to mi málem huba upadla..

No tchyni to přijde normální. Běda jak ji něco řekneš. Jojo Šestiletého. Nechápu jak půjde do školy.. Ale ještě ani do školky nechodí.. Jinak dle dr je v pořádku, ale o tom že ho krmí, oblika a všechen servis dělá mu neřekla.. Má ho jako mimino. :nevim: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22760
11.7.20 21:22
@mackA159 píše:
Mám sestiletyho svagra co je na tom stejně. Přes den teda pliny už nemá, ale na noc jo. Sám se nenaji, máma ho u tabletu krmí. :nevim:

Pokud vím, švagr je manžel sestry. Ty máš šestiletého na plínách? Tak to je hardcore.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4062
11.7.20 21:22
@Pepinka23 píše:

Tak si tú hubu zase laskavě podrž.

Tohoto kluka sice neznám, nechat se krmit v šesti letech není normální, ale věz, že některé děti i navzdory veškeré výchově mají s nočným pomočovaním problém i v šesti letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3307
11.7.20 21:24
@hanka.br. píše:
Pokud vím, švagr je manžel sestry. Ty máš šestiletého na plínách? Tak to je hardcore.

Manzeluv bratr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
11.7.20 21:24
@mackA159 píše:

Noční pomočování je tolerované až do 8 letvěku dítěte. Krmení už je teda druhá věc.
Jinak do školky chodit musí, protože předškolní rok je povinný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3307
11.7.20 21:25
@J_Doe píše:
Tak si tú hubu zase laskavě podrž.Tohoto kluka sice neznám, nechat se krmit v šesti letech není normální, ale věz, že některé děti i navzdory veškeré výchově mají s nočným pomočovaním problém i v šesti letech.

Pleny mi byly vysvětleny tím že když by se pocural, nehodlá měnit celou postel… Takže jako pojistka, a ráno se do ní vymoci vědomě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama