Nejlepší papučky (bačkůrky) pro děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vladkaz
Povídálka 17 příspěvků 07.12.17 11:11
Nejlepší papučky (bačkůrky) pro děti

Ahoj maminky malých neposedů.
Chtěla bych Vás poprosit o rady a zkušenosti s obyčejnými papučkami (bačkůrkami) na doma.
Máme čtyřleté dvojčátka (kluka a holčičku), kteří neustále běhají jen v ponožkách (kdyby záleželo jen na nich tak nejraději úplně na boso :roll: ), ale především teď v zimním období je přeci jen lepší mít nožky v papučkách.
Máme doma většinou plovoučky a dřevěné podlahy, kde přeci jen zebe od nohou a také se ponožky dost kloužou.
Mám pocit, že už jsme zkusily snad všechny druhy papučků, ale vše je dle jejich slov „zlobí na nožičkách“ :D.
Poraďte prosím, jaké papučky se osvědčily u Vašich zlatíček :kytka:!
Předem Vám děkuji za Vaše rady a názory :mavam:.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
fenny
Kelišová 5283 příspěvků 07.12.17 11:14

Nechala bych je běhat na boso. Měla jsem z toho u syna strach, ale jelikož nebyl za celou zimu nemocný, přestala jsem to řešit. Ve školce chodí v protiskluzových ponožkách.

Fima
Nadpozemská drbna 29293 příspěvků 16 inzerátů 07.12.17 11:16

U našich se osvědčily žádné. :mrgreen: Já vím, to jsi zrovna slyšet nechtěla, nicméně moje děti papuče na nohách doma též nesnesou a běhají zkrátka bosky. Nemocné bývají minimálně a to zásadně v létě. Do školky jim kupuji Fare, ale to hlavně proto, že se do nich bez problémů vejdou. Mají široké nohy s vysokými nárty a většina papučí je dost úzká.

Moniquej
Povídálka 34 příspěvků 07.12.17 11:17

Ahoj, naše dcera má úzkou nohu, takže jsme si nikdy nemohli moc vybírat. Osvědčily se nám bačkůrky od BEFADO s páskem, který se utáhne přes nárt a bačkůrka nepadá. Kupujeme je už cca 5 let :-) A jinak máme také boj s věčným chozením při nejlepším v ponožkách :lol:
a to jí je už 7 let… :D V létě nechce ani ponožky, vadí jí. :lol:

Hoa Mai
Kelišová 5792 příspěvků 21 inzerátů 07.12.17 11:27

@Vladkaz Já nechávám naboso, resp podle toho, jak dítě chce. Věřím, že v tomhle věku už si dokáže říct, co mu je a co není příjemné, včetně toho, jestli je mu příjemná studená podlaha. My bydlíme v přízemí ve starém domě, pod námi studené sklepy, takže podlahy, hlavně v koupelně, kde je dlažba, zrovna nějakým velkým teplem nevynikají a děti lítají v 90 procentech času naboso. Vůbec jim to nevadí a nemocné bývají zřídka. Pokud už se chtějí obout, mají kožené capáčky (my máme oblíbené konkrétně Dadoos, jsou vícevrstvé, takže je-li třeba, od chladu izolují dobře). Můj starší syn je navíc ještě k tomu „nudista“, takže ten doma chodí z části i přes zimu nahatý (jen pro vysvětlení, teď mu byly 4), doma máme 19 stupńů, já tu chodím v dlouhém rukávu, ale jeho nechávám tak, jak mu to vyhovuje. Až je mu zima, obleče se sám.
Ve školce má starší syn papučky Beda barefoot - vzhled klasických bačkůrek, ale jsou super lehké, super ohebné, se špičkou tvarovanou podle skutečného tvaru chodidla a dostatečným prostorem pro prsty. Odpárala jsem opatek, takže nezavazí ani při hraní na zemi. Mladší syn (kterému do Beda bačkor noha ještě nedorostla) má Baby bare shoes, což je něco mezi sandálkem a koženým capáčkem - lehké, měkké, bez opatku, s dobrým tvarem, ale s gumovou podrážkou, aby neklouzaly.
Pokud jsi u dětí vyzkoušela klasické bačkůrky, tak se jim celkem nedivím, že zlobí na nožičkách, já je jako malá nesnášela a pro předškolní dítě, hrající si z velké části na zemi, bych je vůbec nedávala. Jsou zbytečně neohebné, úzké v prstech, opatek se při sezení na zemi zařezává do achilovek a nutí děti nepřirozeně vytáčet nožky.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 07.12.17 11:35

@Vladkaz doma chodíme pouze v ponožkách.. máme plovoučku a lino, kluk je v pohodě.. jinak bych zvolila fare, má kluk do školky, jako jediné sedí..

Vladkaz
Povídálka 17 příspěvků 07.12.17 11:37

Tak jak vidím jsou ti naši andílci všichni stejní :lol:!
Ještě jsem přemýšlela o jakoby ponožkách s tenkou podrážkou, ale nevím kde je sehnat :nevim:.
Nemáte s nimi některá zkušenosti?
To je asi jediné co jsme nezkoušeli.
Dívala jsem se na capáčky Dadoos a taky vypadají velmi dobře!!!

tumpach
Kelišová 6349 příspěvků 07.12.17 11:40

Koupila bych teple ponožky nesmekave zespodu a vice bych to neresila

ewelinka
Kecalka 220 příspěvků 07.12.17 11:46

U nás frčí bačkůrky od Nextu.

blumen
Hvězda diskuse 42745 příspěvků 07.12.17 11:46

@Vladkaz nase sunda taky vse :roll: vcetne capacku, jsem rada, ze ma vubec ponozky a to taky ne porad. Ja ale chodim taky i v zime doma naboso :oops: ponozky nesnasim stejne jako ona, doma mame lino nastridacku s kouskem koberce. Ja ji ted teda objednala
ceska backurky Pathik (nebo tak nejak podobne se pisi) at ma aspon nejake doma (porostla ji ted No ha) a uvidime. Ale predpokladam, ze je bude strjne sundavat

ugluk
Hvězda diskuse 43538 příspěvků 07.12.17 11:54

Já sama chodím doma jen v ponožkách, dítě doma taky bačkory nesnese, ve většině bytu je vinyl. Do školky má befada, takové ty sandálky se špičkou na sucháč.

Lenka_Hal
Kelišová 5702 příspěvků 07.12.17 11:56

Pokud nechteji, moc s tim nenadelas, ale chodit na boso doma na podlaze bohuzel zdrave neni.

Hoa Mai
Kelišová 5792 příspěvků 21 inzerátů 07.12.17 11:57

@Vladkaz ponožky s podrážkou myslíš ponožkové mokasíny? Ty mají třeba v HM, Lindexu, nebo různé další značky (třeba Mocc Ons) v různých e-shopech a kamenných obchodech s dětskými věcmi. Nám se moc neosvědčily, synovi se shrnovaly z nohy. Ale někomu zase vyhovují, asi záleží, jak sednou. Možná to bylo tím, že syn má úzkou patu.
Každopádně před koupí doporučuju napřed vyzkoušet, jestli máš kde. Třeba ty capáčky i nějaké jiné značky, jen abys věděla, jestli by dětem tenhle typ obutí vůbec vyhovoval. Ve čtyřech letech už si řeknou. Pokud byste se rozhodli pro ty capáčky, doporučuju neorientovat se na ty nejlevnější. Ona ta kvalita je dost znát, i to, jak dítěti sedí na noze. U těch dražších si sice připlatíš, ale vydrží vám podstatně déle. My měli jako úplně první Capiki pro rok a půl staré dítě a po dvou měsících se z nich začala hrozně loupat barva. Pak jsme přešli na zmíněné Dadoos a ty už nosí druhé dítě a mám je schované pro třetí, bez jediné vady. Případně se dají prodat, pokud už nejsou potřeba. Z těch kvalitních mě napadají ještě Nolen a Liliputi.

BlueFox
Kecalka 131 příspěvků 07.12.17 12:00

Dcera nosí už druhým rokem (teď jí bude 6)bačkory Pathik-mají je ve Stromka centru u Stromovky. Dlouho vydrží, perfektně ohebné, nevadí při hře.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 07.12.17 12:05

Doma mám capacky, ponožky s protiskluzem, takovéty ponožko boty…a jak chodí? na boso i po dlažbě :mrgreen:
Ve školce nosí Beda backurky, protože jsou široké, lehké a ohebne

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >