Nejpohodlnější autosedačka 9 - 36 kg

780
17.4.20 15:49

Nejpohodlnější autosedačka 9 - 36 kg

Ahoj holky, vybírám novou autosedačku v kategorii 9 - 36 kg (vajíčko už nám přestává stačit) a nevím si rady jakou vybrat. Proto vás prosím o radu a vaše tipy. Chtěla bych aby byla ISOFIX a aby byla hlavně pohodlná. To znamená na sezení měkkoučká aby se v ní prckovi dobře sedělo. Hodně cestujeme a tak mi jde hlavně o pohodlí (bezpečné jsou předpokládám všechny). Tak pokud víte někdo o nějaké, která je v sedací části měkká, tak budu moc ráda za vaše tipy. Děkuji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2030
17.4.20 15:59

Háčkuju se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
17.4.20 16:10

Ahoj, já přemýšlím nad Britax Advansafix IV M, protože je naklápěcí a je na isofix plus je jištěná i takovým jistícím lanem které se zacvakne dozadu do kufru. ale mrzí mě, že na ní prakticky nikde nejsou žádný recenze. Viděla jsem ji i naživo a vypadá dobře. Kdybych měla prcka jako vy tak asi neváhám:) My už máme čtyřletou holčičku malého vzrůstu a rozčiluje mě naše autosedačka kterou jsme „výhodně“ odkoupili od švagra, protože je jištěná jenom pásem a ať to přidělám sebelíp, přijde mi, že to v tom autě nedrží jak by mělo, a tak chci něco právě s tím izofixem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7676
17.4.20 16:26

@Adnil78 my mame Cybex, ale je to 9-18kg. S isofixem a spokojeni jsme moc. Jizda proti i po smeru, polohovaci.

Ty rostouci pry byvaji osulene, prave proto, ze jsou rostouci…nemam zkusenost, nekupovali jsme. Bratranec ma ale na maleho Joie 9-36kg a jsou spokojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7676
17.4.20 16:27

@prokopa a na co je k isofixu dobre to lano? :think: o tom jsem jeste neslysela, tak jsem zvedava…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20295
17.4.20 16:40

My máme Britax Romer Safefix plus. Malá je drobná, takže neposoudím, jak se do toho vejde větší dítě. Ale má stabilizační nohu a může se dát, jak na isofix, tak na pásy. Tenkrát jsem ji chytila za pár peněz v Mall.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
17.4.20 16:45

Nejlepší je jet k profikum na autosedačky a nechat si poradit. Každému dítě má jiné proporce a doporučená autosedačka mu nemusí sedět a to numluvím o autě. Za mě nejlepší je protisměr minimálně do 18kg lepší ještě do 25kg. Zkuste se přidat na facebooku děti proti směru, je tam spoustu rad, fotek. :pankac: mimochodem joie je fajn, ale v protisměru malo místa na nohy, horší manipulace s dítětem přes pásy do auta. Za mě sedačka do 25kg a pak do 36kg. Jediná sedačka, která má deklarovanou životnost je klippan a to 10let. Ale třeba dítěti od 9kg nemusí vůbec sedět, je spíše pro starší. Je na pásy i isofix. :) takže zkoušet s dítětem i s autem. Protisměrku jsou náročné i na prostor řidiče a spolujezdce, ale jsou nejbezpečnější. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20052
17.4.20 16:48

@Jambik my vlozíme děti v protisměru na české poměry dlouho, do 3 let, ale neumím si představit mít v ní větší dítě. Kam by dalo nohy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7676
17.4.20 17:09

@Cuddy tak to mate super, ze tak vydrzi, dcera se v aute zklidnila az jezdila po smeru, doufala jsem taky, ze bude jezdit proti smeru dele :lol: I tak - dceri budou dva roky a neumim si predstavit, jak by se tam nohama vesla :think: asi vesla, ale se skrcenyma..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7676
17.4.20 17:10

@Jambik souhlasim, nejlepsi je vyzkouset. My meli sedacku vyhlednutou, zkouseli jsme u kamaradu (kupovali chvili pred nama tu samou), tak jsme vedeli, do ceho jdeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
17.4.20 17:46
@Cuddy píše:
@Jambik my vlozíme děti v protisměru na české poměry dlouho, do 3 let, ale neumím si představit mít v ní větší dítě. Kam by dalo nohy?

My máme 3 leteho 97cm a 13,2 kg a jezdí v protisměru v klippanu, roční mladší 9kg ta má joie po tom tříletým. Já si vybrala sedačky obousměrný, kdyby jim bylo špatně v protisměru nebo by jsme je museli dát do malého auta k dědovi. Takže máme trochu kompromis. Místa má spousty. A jak jsem zmiňovala, na facebooku v té skupince jsou děti i 5lete. Oni si ty nožičky skrčí do turka. Furt lepší než aby jim visely ve vzduchopraznu v posměru. Pak je můžou bolet. Ale je fakt že za 2 nové sedačky jsme dali přes 15000 a to jsme teď klippana chytli v akci. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7676
17.4.20 17:55

@Jambik a je to na delsi trasy pohodlne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20052
17.4.20 17:56

@Jambik Nam di deti nestezuji, nedavame jim prostor. Ale starsi dítě velmi ozilo, kdyz šlo v tech trech do posmerne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
17.4.20 20:17

@Kukacka123
Starší jezdil chvilku po směru a říkal, že se mu teď sedí lepší. :nevim: a jezdíme skoro denně. Normálně v ní spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat