Nekaká sama

2236
10.8.13 07:56

nekaka sama

Ahoj holky :D uz mam zase dotaz!!! Takze - dcerka ma 7 tydnu -plne kojim, uz tri dny bereme probiotika (posledni nadeje)… Malou kazdej den boli brisko… vetsinou to zacne kolem 4 rano. nijak moc neplace, ale tlaci a tlaci a tlaci a nic se nestane… delsm masaze, nahrivam polstarkem, mame vsechny mozny masticky, kapicky, rektalni rourky ale nic nepomaha… uz 3. den jsem si vsimla, ze mala prdka jenom, kdyz ji pritlacim nozicky na brisko a i se vykaka… ale sama si neprdne a nevykaka i kdyz tlaci co to jde… treba je to normalni, ale nezvykla si treba, ze ji pomaham??? Vim, ze nemusi kakat treba tyden, ale kdyz jintakhle pomuzu, tak se ji hrozne ulevi, spinka a usmiva se :/ 2× jsem pouzila rektalni rourku a nic se nestalo… az pozdeji, kdyz jsme cvicili, tak opet pri stlaceni nozicek na brisko… mohla by to spravit ta probiotika az nejak zaberou???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12746
10.8.13 07:59

Hele syn měl problémy se stolicí až do 47. měsíce. víceméně se vykadil jen s rourkou. tak jsem mu jí dávala. protože fakt trpěl tak jsme jí dávali i 10× za den. dneska je mu rok a půl a v pohodě se vykadí sám, takže se neboj, že když budeš rourku používat tak nebude umět sama. klidně jí ulev když jí to pomůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3328
10.8.13 08:03

Já našemu musela taky takhle pomáhat i rourkou, sám se nevykadil docela dlouho a než ho nechat, aby měl bolení, tak jsem to aplikovala, když bylo potřeba a vůbec ho to nepoznamenalo, ve smyslu, že by si na to zvykl. Probiotika u něj nezabrala, tak aby se to srovnalo, upravilo se to po 4.měsíci a teď už naprosto v poho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6177
10.8.13 08:07

@BABIES Malej měl bolesti tak nějak po šestinedělí, pomáhala jen rektální rourka, každý den, někdy i třeba 2× denně, zkoušela jsem všechny možné kapky, všechny pomohly jen tak na 3 dny a pak snad ještě horší. Nakonec nám pomohly Laktobacílky od Swiss, ale začaly působit opravdu až 10. den od podání, tak ještě pár dní vydržte :hug: Ted mu jsou 4 měsíce a nebere nic a bříško netrápí - ona jak se začne víc pohybovat, bude to jen lepší. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
10.8.13 08:08

@paola white @Jaruše ja si prave myslim, ze je lepsi ji pomoct :( a je to normalni, ze po zavedeni rourky stejne musim jeste tlacit nozickama na brisko???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
10.8.13 08:10

@Betynka87 ja doufam, dekuju!!! My mame BioGaia, tak snad to zabere… prdelka moje se trapi, i kdyz neplace, tak jde videt, ze ji to boli a hlavne nemuze piradne spinkat :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3328
10.8.13 08:13

Je, neboj. Oni ty mrňata ještě nemají tak vyvinuté břišní svaly, aby měli sílu všechno sami vytlačit, tak když to nejde, tak se jim prostě musí trochu pomoct. Důležitý je výsledek- spokojený, klidný mimčo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6177
10.8.13 08:15
@BABIES píše:
@Betynka87 ja doufam, dekuju!!! My mame BioGaia, tak snad to zabere… prdelka moje se trapi, i kdyz neplace, tak jde videt, ze ji to boli a hlavne nemuze piradne spinkat :(

Mě se budil taky tak ve 4 hodiny ráno a tlačil, tlačil a tlačil a stejně nic nevytlačil. Tak jsem zakročila, dala rourku, vykadil se a spinkal dál. Taky jsem kolikrát chovala na tygříka, vždycky mi usnul, protože byl opravdu unavený. Bylo mi ho líto, tak jsem mu takhle pomáhala a nezvykl si na nic. Sám začal kadit s Laktobacílkama a tak měsíc už nic nebereme a je to ok :palec: Tak se neboj a pomož jí, ať se netrápí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
10.8.13 08:18

@Jaruše ona vzdycky kdyz zacne tlacit, tak ji ty nozicky primacknu a uz to jede… dela u toho zvuky, jako ja u porodu :/ a obcas si trochu poplace :( no snad zaberou ty probiotika!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
10.8.13 08:19

@Betynka87 to mame to same!!! mala spinka u me na brise!!! mate pravdu, nemuzu koukat, jak se trapi :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
10.8.13 08:21

@BABIES je to normální neboj. já u takhle pomáhala až do toho 4. měsíce. prostě ty mimina nemají svaly aby pořádně zatlačili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6177
10.8.13 08:24

@BABIES Joo, taky mu pomohlo, když jsem ho uspala u mě a dala ho potom spinkat na bříško, ono se nahřálo a potom prděl po probuzení, jen se pohnul. Ale aby mi sám usnul na břiše, to vůbec. Opravdu se neboj a pomáhej, je ještě malinká, nemá sílu.

To my máme sil až moc a 20× během půl hodiny ho běhám otáčet z bříška zpět na záda, prdlouška :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4424
10.8.13 08:28

Jednou mi dětská mudr řekla, ať si zkusím vytlačit bobka vleže :mrgreen: Jako nezkoušela jsem to teda :mrgreen: Ale prý je to fakt makačka i pro nás, co už břišní lis máme vypracovaný..takže mi naopak radila, ať nožičky stlačím..že to pomůže. Tohle se fakt lepší až s pohybem. Já taky asi do 7. měsíce musela pomáhat rourkou, jinak to nešlo. Jednou jsem to nechala a pak jsem myslela, že jsem malou zabila, jak chudinka tlačila - řvala, tekly po ní čůrky potu a bylo to i s krví..takže za mě, nenechej to jen tak a pomáhej! Až bude mít pohyb a taky příkrmy, zkus to obden, a postupně prodlužuj, když uvidíš, že něco vykáká..ale jinak to fakt nenechávej, je to hrozný :? Přeju pevné nervy! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3328
10.8.13 08:29
@BABIES píše:
@Jaruše ona vzdycky kdyz zacne tlacit, tak ji ty nozicky primacknu a uz to jede… dela u toho zvuky, jako ja u porodu :/ a obcas si trochu poplace :( no snad zaberou ty probiotika!!!

Důležitý je, že to jde a uleví se jí po tom. Klidně v tom pokračuj, tím jí neublížíš a držím pěsti, aby ty probiotika rychle zabrali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
10.8.13 08:34

@paola white dekuju! @Betynka87 ona usne na brise jen kdyz si ji dam na hrud, tak se vzdycky mazlime… a pritel ji vzdycky polozi na brisko, placa po prdelce a pousti zvuky vysavace na youtube a to vytuhne hned… me to neprojde :D kdyz ja ji polozim na brisko, tak zacne mrmlat nebo plakat!!! jee a kdy se vam zacal otacet???
@kabab to je pravda!!! chudacci miminka, nemaj to lehky!!! mate pravdu, kdyz se bude trapit, tak ji pomuzu, ja se jen bala, jestli jsem nedelala neco spatne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama