Nemám monitor dechu - je tak moc nezbytný?

Anonymní
15.2.21 13:31

Nemám monitor dechu

Ahojky maminky, zachvili rodim a teď všude vidím monitory dechu a říkám si jestli je fakt tak potřebný?
Ještě mám dost co koupit a ty monitory nejsou zrovna nejlevnější. Je tu některá která ho nemá nebo neměla a vse v pořádku nestrachovaly jste se? Přece jenom naše maminky nic takového taky neměly. Tak snad se bez toho taky obejdem.. Chuvicky mám

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17753
15.2.21 13:37

U dcery jsem ho měla měsíc, za tu dobu jsem ho zapnula asi dvakrát :nevim: takže ano, dá se to i bez něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1202
15.2.21 13:38

Monitor dechu jde půjčit v porodnici např na půl roku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
15.2.21 13:39
@Anonymní píše:
Ahojky maminky, zachvili rodim a teď všude vidím monitory dechu a říkám si jestli je fakt tak potřebný?
Ještě mám dost co koupit a ty monitory nejsou zrovna nejlevnější. Je tu některá která ho nemá nebo neměla a vse v pořádku nestrachovaly jste se? Přece jenom naše maminky nic takového taky neměly. Tak snad se bez toho taky obejdem.. Chuvicky mám

Ahoj, také za chvíli rodím a těch výdajů je opravdu hodně. Upřímně o monitoru dechu jsem ani nějak nepřemýšlela… Nikdo z mých známých, co mají malé děti monitor dechu nikdy neměl a vždy bylo vše ok. Jak píšeš, naše maminky také nic takového neměli a přesto jsme všichni tady. Takže já monitor shánět nebudu a obavy nemám ;). Chůvičku samozřejmě mám. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 13:41

Naše maminky toho neměly :think:
Můžeš si ho půjčit v porodnici, zeptej se, jestli je mají. SIDS prostě existuje a bude se ti klidněji spát, když ho budeš mít. Já ho do půl roku sebou brala i na cesty.

• Citovat
  • Nahlásit
1390
15.2.21 13:44

Mám 3 děti, monitor jsme nikdy neměli. A to ani u dítěte, které bylo po porodu na kysliku. Neměli jsme ho ani v porodnici a neviděla jsem duvod ho mít pak ani doma. Doktorka o tom taky nic neříkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
15.2.21 13:45

Mám tři děti a nikdy jsem ho neměla. V porodnici mě akorát děsil falešnými poplachy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1390
15.2.21 13:46
@Anonymní píše:
Naše maminky toho neměly :think:
Můžeš si ho půjčit v porodnici, zeptej se, jestli je mají. SIDS prostě existuje a bude se ti klidněji spát, když ho budeš mít. Já ho do půl roku sebou brala i na cesty.

Co je na tvém názoru tak strašně intimního, že musíš být anonym… někdo monitor má, někdo ne. Někdo se bojí, někdo ne. Proč se stydět za názor, který je úplně normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
15.2.21 13:47
@Anonymní píše:
Ještě mám dost co koupit a ty monitory nejsou zrovna nejlevnější. Je tu některá která ho nemá nebo neměla a vse v pořádku nestrachovaly jste se? Přece jenom naše maminky nic takového taky neměly. Tak snad se bez toho taky obejdem..

Půjčili jsme ho v porodnici na půl roku cca za 600 Kč, myslím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25465
15.2.21 13:51

Používala jsem aktivně u všech tří dětí..asi 3 týdny? Pak spaly zásadně buď v kočárku, v šátku nebo u mě v posteli.
Monitor po nejmladším synovi mi už dva roky leží doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
15.2.21 13:51

Ahoj, já ho neměla a ani o něm neuvažovala, ale když se syn narodil, tak nedýchal. Vše bylo nakonec v pořádku, ale měla jsem o něj pak strach a pořád jsem sledovala, jestli dýchá. Dokupovala jsem ho pak hned po návratu z porodnice. Ale nekupuj ho, v porodnicich ho mají, tak to vyzkoušiš a uvidíš jestli budeš moc úzkostna (jako já), nebo to bude v pohodě a přijde ti to jako blbost. Kdyztak se dá v porodnici půjčit a hafo se jich prodává bazarovych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
15.2.21 13:52

Tohle je holt na každém, já si ho radši pořídila, než abych si pak vyčítala, kdyby se něco stalo. Nemusí to být jenom SIDS, ale třeba i to, že si dítě nešikovně ublinkne a začne se dusit. Mně to za ten klid prostě stálo, ale chápu i to, že někomu to přijde jako zbytečnost. Mimochodem některé pojišťovny na monitor dechu přispívají, třeba VZP, v rámci programu pro nastávající maminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
15.2.21 13:57

Zrovna na tomto bych fakt nešetřila. Zkus vymyslet, kde ušetřit jinde, uvidíš, že zpětně budeš ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
15.2.21 14:00

Za mne je to velice důležitá věc. Dá se půjčit v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2239
15.2.21 14:05

Nemeli jsme, podle me neni potreba, kdyz mas zdrave dite, narozene v terminu apod.., ale je to individualni..na predporodnim kurzu nam pani rikala, ze pokud mame pocit, ze budem uzkostlivejsi rodice, tak si ho muzem poridit..je to spis pro klid matky, abyses treba vyspala, pokud citis, ze bys jinak chodila dite kazdych 10min kontrolovat, jestli dycha…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat