Nemáte s dětmi soukromí s manželem?

Anonymní
26.11.20 16:22

Nemáte s dětmi soukromí s manželem?

Manžel má ještě ve střídavé péči syna. Je také moc hodný, vlastně zlatý, v tom není problém.

Ted je mu 8 a když u nás je, přijde mi že nemáme vubec žádné soukromí.

A ted point - bojím se, že až naše dítě vyroste a taky mu bude 8 - 11, tak se stane totéž. A já děti chci, ale tohle nechci. Máme byt 1kk takže svuj pokoj by naše děti (dítě) mělo. Ale i tak se v době, kdy tu osmileté dítě máme, cítím strašně svázaná.

jsou to pitomosti, ale já na to nejsem zvyklá.. například si musím dávat pozor na čistotu wc a koupelny, musím dávat pozor, aby po mě nikde nezustávaly vlasy atd co nemám ráda. Pochopitelně v bytě nemužu chodit v kalhotkách a podprsence, jak by mi to bylo příjemné. V koupelně se musím zamykat, věci na oblečení si brát s sebou. Co mě ale mrzí vícc, že v ty dny vubec nejsem schopná mít sex(to bych prostě nepřežila kdyby bylo něco slyšet, parkrát se mi to u mojí mamky stalo když jsem byla menší - a už věděla co to asi je a jako fakt to nebylo příjemný:(( prostě u rodičů je to takový divný).

Další věc - nemužeme před osmiletým u večeře probírat závažná a nepříjemná témata a frustrace z celého dne. stěžování na příbuzné, není to hezký a není to fér, přesto se o tom potřebujeme pobavit. Jenže vše co osmileté dítě slyší, do toho se zapojí, má na to svuj názor a muselo by se vysvětlovat toho ještě mnoho a mnoho a to já nechci, jsou věci co neřeknu ani nejlepšé kamarádce… no jsem introvert.
A další věc - drby - nemužu se s manželem nad něčím smát, něco říct, protože nechci aby se to dostalo dál, a znáte to. Děti nepoví snad jen to co neví. O nějakých dotazech „a proč, a jakto, a proč to neuděláte takhle?“ ani nemluvím.

Cítíte to jako rodiče někdy?

Přijde mi, že žiju naprosto vzorně, slušně, příkladně, ale že i tak se musím dost „ovládat“.

Jako třeba i fakt, že nemohu jen tak probírat zdravotní potíže svoje, protože nechci aby to řešilo třičtvrtě rodiny. Nechci aby dite vedelo proc jsem se zhadala s prodavackou, ze mam „svoje dny“, ze nemuzu otehotnet, ze mi nasli bulku.. vim, to jsou extremy, ale treba ta menstruace zas tak nic moc neobvyklyho neni. a nakonec to dopadne tak, že člověk místo aby si promluvil s partnerem, tak ten cas stravi vysvetlovanim diteti co chtel vlastne tim rict, proc se to deje a jak to bylo mysleno.
a k partnerske konverzaci uz ani neni nalada…

jak to s detmi starsimi 7 let vidite vy? nebo prehanim? ja to u manzelova syna teda citim, tak nevim… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6152
26.11.20 16:24

Jednoduche reseni, vetsi byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1207
26.11.20 16:28

Myslím, že přeháníš, ale tak si děti nepořizuj, nikdo tě nenutí.
Nicméně pobavilo mě, že máte 1kk, takže vlastní poooj by vaše dítě mělo. :lol: To asi spíš nemělo, ne ;)
Kolik je tobě a kolik manželovi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3907
26.11.20 16:28

Asi tak, větší byt. Jinak být tebou, hodím se víc do pohody. Vždyť se ti žádná trága neděje, kromě toho, obrovské plus, že je klučina zlatej. Co víc si přát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2715
26.11.20 16:36

Větší byt.

A před vlastním dítětem se taky budeš přece ovládat a nebudeš před ním řešit všechno.
Zbytečně dramatizuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
26.11.20 16:38

Zbytečně řešíš tolik věcí Najednou. Každé dítě je jiné a věř, že až budeš v téhle sutuaci až budeš mít svoje dítě dennodenně u sebe, tak si na tyto věci, které ti teď vadí ani nevzpomeneš.
Budeš zaměstnaná natolik, že budeš ráda, když si večer lehneš :D
Jinak co se týká sexu, tak děti ve věku 6-8 let snad ještě neví co to znamená..Od té doby co mám dítě, tak jsem zvyka na rychlovky :lol:
Dál děti v tomhle věku rádi před spaním sledují pohádku nebo jsou na mobilu a hrají hry a to znamená, že budete mít na sebe s mužem cca hodinku klid :lol:
Za další mé dítě chodí ven s kamarádkama bydlíme teda na vesnici a když se povede, tak je venku od 14h do 16:30.
Další čas být sama s mužem a probrat důležité věci, ale záleží na pracovní době tvého může.
Hlavně bych vám doporučila najít si větší byt to oceníš nejvíc, vím o čem píšu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1005
26.11.20 16:39
@Amelie30 píše:
Asi tak, větší byt. Jinak být tebou, hodím se víc do pohody. Vždyť se ti žádná trága neděje, kromě toho, obrovské plus, že je klučina zlatej. Co víc si přát.

Patrně to s chlapcovou „zlatostí“ nebude tak horké, jak se nám tu zakladatelka snaží namluvit.To, co jí vadí jsou převážně věci, které by nejspíš v případě vlastního dítěte vůbec neřešila. Takže nejpravděpodobněji mi z toho vychází klasická macecha, které partnerovi děti strašně překážejí a obtěžují ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5689
26.11.20 16:42

1+kk = podobné jako garsonka, ale kuchyňský kout je alespoň částečně přepažený nebo oddělený. tam by asi dítě nemělo vlastní pokoj ty možná spíš myslíš 1 plus 1 s tím že kuchyn plus obývák spojený a pak ještě jedna místnost

cizí dítě je něco jiného než vlastní ale ano s dítětem když žijete na malém prostoru opravdu není soukromí-.. osobně si nedokážu představit život s v garsonce byt jen s partnerem natož ještě s dětmi.. garsonka tedy to 1 plus KK byla pro mně ideální když jsem žila sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
26.11.20 16:44

Chce to větší byt… Osobně bych v bytě 1kk přežila jen já. Ale s partnerem už ne. Ale chápu taky je to o financích atd… Jinak bych řekla že přeháníš, dítě nekouká na bordel. Je rád že je s tátou tak si myslím že nějaký vlasy ve vaně jsou mu fuk. Jinak zamykání v koupelně, no tak zapomene no… Partner ho snad ohlídá a pokud ohlásíš, že se jdeš koupat určitě ti tam nepoleze… Menstruace? Maminka ji má taky jako každá ženská takže pokud dodržuješ určitá hygienická pravidla dítě si nevšimne… No celkově moc přehnaně to prožíváš. Takže klídek. A buď ráda že je to hodnej kluk. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5689
26.11.20 16:44

A ten problém co máš s tím dítětem to je opravdu bohužel to že není tvoje myslím že takto to žádná matka když jde o vlastní nevnímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3907
26.11.20 16:50

@prokr Hele, asi máš pravdu. Já se pozastavila nad tím, co všechno zakladatelka řeší, protože nic výše uvedeného u dětí neřeším. A teda je fakt, že jsou vlastní. Takže ve finále bude problém ten klučina. Je to škoda, protože za mě jsou to nepodstatné věci i u nevlastního dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25415
26.11.20 16:51

Tak asi kdyby jste plánovali děti, tak si pořídíš být větší. Souložit asi vedle něj nebudeš, tak je jasné, ale když bude v jiném pokoji tak večer ano, jen se u toho tak neřve, to si necháš až nebude doma :nevim: jinak se chováme normálně, co není pro dětské uši probereme když spí.
V koupelně se u nás nikdo nezamyká, tím že jsme doma 4 a jedna koupelna se záchodem se člověk naučí že si tam chodime prostě když je potřeba, vidí nás se koupat, ano i na záchodě :mrgreen: s malým dítětem budeš s prominutím občas kakat a bude ti viset na noze, když budeš muset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14750
26.11.20 16:54

Ja to nedocitam, ale prijde mi, ze mas problem proto, ze se jedna o jeho syna, ne tveho. Ja teda pred detmi klido ve spodnim pradle chodim a vlas v umyvadle me rozhodne nenervuje. Zase jedna, co si dobeovolne nabrnkla chlapa s ditetem a je z to o rozcarovana :nevim: poridte si vetsi byt a neres ptakoviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3907
26.11.20 16:55

@pikola Hele, to znám. :lol: táta mi taky řekl, že první, co by řešil, je oddělené wc a koupelna. Bohužel, ač jsme spoustu věcí vyřešili, už není prostor. Takže ano, když musíš, je to i s obecenstvem. :lol: a to je nás 5 a zákon schválnosti. Všichni potřebujem najednou. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25415
26.11.20 16:59
@Amelie30 píše:
@pikola Hele, to znám. :lol: táta mi taky řekl, že první, co by řešil, je oddělené wc a koupelna. Bohužel, ač jsme spoustu věcí vyřešili, už není prostor. Takže ano, když musíš, je to i s obecenstvem. :lol: a to je nás 5 a zákon schválnosti. Všichni potřebujem najednou. :lol:

Už za rok dvě koupelny a dva záchody :mrgreen: základ spokojeně rodiny :dance: mít jednu koupelnu a ještě se záchodem je za trest

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat