Němčina - výslovnost

10
6.6.20 13:22

Němčina - výslovnost

Dobrý den, dal by mi někdo prosím nějaké tipy na zlepšení výslovnosti v němčině? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
206
6.6.20 13:47

Jakou vyslovnost mas na mysli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19729
6.6.20 13:51

Dívat se na videa s rodilými mluvčími a opakovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
6.6.20 13:55
@Barba94 píše:
Jakou vyslovnost mas na mysli?

Když bych bych mluvil s nějakým Němcem tak abych slovíčka říkal správně ( ne jak se píšou ) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
6.6.20 13:56

Moc ty vyslovnosti k uceni neni, anglictina je mnohem horsi na vyslovnost.. ja mam treba vyhodu ze trochu rackuju a v nemcine to vubec nevadi spis to je pro me vyhodou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19729
6.6.20 14:03

@Jan3k Tak zrovna pravidla výslovnosti němčiny jsou dost jednoduchá. Můžeš klidně správně číst text, kterému nerozumíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17004
6.6.20 14:13

Tak v nemcine jsou jasny pravidla, ty se nauc a mas po starostech. Jinak i ten blbej google translate ma moznost poslechu slovicek. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4751
6.6.20 14:23

Naučit se pravidla výslovnosti. A pak, pokud jsi už na lepší urovni poslouchat rodilé mluvčí. TV, seriály, atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
6.6.20 14:37

@Barba94 Anglicky umím plynule, ale v němčině je podle mě vyslovnost hodně důležitá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
6.6.20 14:40

@divine woman Pro mě jednoduchá nejsou, učím se němčinu skoro rok a vyslovnost mi dělá problémy pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
6.6.20 14:40
@Petronilla píše:
Naučit se pravidla výslovnosti. A pak, pokud jsi už na lepší urovni poslouchat rodilé mluvčí. TV, seriály, atd…

Děkuji! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52887
6.6.20 14:48
@Jan3k píše:
@Barba94 Anglicky umím plynule, ale v němčině je podle mě vyslovnost hodně důležitá.

V každé oblasti je výslovnost trochu jiná- ale to platí přece i o Česku. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1018
6.6.20 14:55

Myslím, že v němčině to zvládneš i bez top výslovnosti, pořád je to srozumitelné (narozdíl třeba od čínštiny, kde to je sakra problém :lol:). A na takové ty typické české chybky typu záměny výslovnosti für/vier jsou zvyklí. Těch přijatelných přízvuků je tam plno (a uslyšíš to i v televizi, seriálech apod.), včetně fajnšmekrovského rakouského, který děsí i samotné Němce. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
6.6.20 14:59

Hlavne je nejvetsi hloupost se ucit spisovnou nemcinu, jelikoz tu jen tak nepouzijes. Pouziva se hodne jen hovorova a tu se naucis nejlepe kdyz budes mluvit s nekym na primo.. kdyz jsem zacinala pracovat v DE a mluvila jsem skolskou nemcinou, spisovnou, tak na me koukali a smali se mi az po nejakem case jsem se dostala do jejich hovorove a dnes nejake cleny pred podstatnymi jmeny nepouzivam, polykam nektera pismena coz mi treba ve skole zakazovali… ale na to jsem prisla az mezi nemcema…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24196
6.6.20 15:28
@Jan3k píše:

V nemcine plati jasna pravidla a na vyslovnost je oproti anglictine ci francouzstine pro rodileho Cecha velmi jednoducha.
Bavime se tedy o spisovne Hochdeutsch.
Naposlouchas na filmech s titulky (idealne nemeckymi), v radiu, mraky poslechu jsou na youtube.
Do krajovych odchilek se nepoustej. Takove svabske starence nebude rozumet ani rodily Berlinana. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat