Nemléčné kaše bez cukru a sušenky bez palmy
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
nemléčné kaše bez cukru a sušenky bez palmy
Ahoj,
měla bych dotaz. Synovi dávám na noc nemléčnou kaši, dělám ji z MM. Existuje nějaká bez cukru? Pořád ho krmím rýžovou, do které třeba přidám trochu ovoce, ale ráda bych to prostřídala s nějakou obilnou, ale co jsem koukala, tak jsou s příchutí a cukrem (na noc mu nedělá dobře).
Jo a když je nouze nejvyšší (tak jednou za uherák), tak třeba v narvané MHD dostane sušenku, znáte to
ale ve všech je palmový tuk nebo olej, nemáte tip na nějakou značku bez něj?
Díky moc!
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
Tahle kase je super: http://www.dm-drogeriemarkt.cz/…-obilna.html
a od stejne znacky jahlova taky
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Susenky bez PO jsou pry v Lidku, nektere jejich znacky, ale primo znacku nevim ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Pro bezne pouziti idealne uvarit z ryze, jahel, ovsa.. sama doma, kdyz kupovanou, tak na cesty, kdyz se nestiha apod., napr. od Nominal nebo Alnatury, ve slozeni aby byly jen extrudovane obiłoviny, nic dalsiho.
Susenky se taky daji napect doma, mas tam co si tam das, idealni. z kupovanych maji dobre slozeni treba od Zemanky, napr. jablecne kacenky jsou i bez cukru.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@bartoel1
V bio obchode koupis bez PO. Maji je i v Albertu v tom pidi biokoutku. Jsou v takovym papirovym pytliku a je na nich napsane, ze jsou bez PO, neni tam ani normalni cukr. Kupujeme vanilkove a stoji cca 55,–
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Hipp jich dela nekolik mi kupujeme ovesnou, pohankovou, vicezrnou
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@bartoel1 nominal a country life kaše dostaneš ve zdravych stravach. sušenky nevim.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A mozna je cukr i v te ryzove co mu davas, jestli je ryzova instantni pridavaji tam casto maltodextrin, coz je cukr.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@tina1979 píše:
A mozna je cukr i v te ryzove co mu davas, jestli je ryzova instantni pridavaji tam casto maltodextrin, coz je cukr.
Jen rýžová moučka, ale díky za upozornění
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Kasi uvarit domaci, susenky si napect, zadny problem. Extrudovane kase jsou nechutne a rozhodne nejsou prospesne zdravi
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A co treba udelav vlockovou z tech jemnych vlocek. Tam neni pridaneho nic.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Podívej se na máslové sušenky. V Globusu bereme nějaké německé, tam je jen máslo. Pak taky tuším máslové sušenky od Sedity. Určitě se dají nějaké máslové sušenky najít i v Lidlu a Kauflandu. Někdy do nich přidávají i jiné tuky, ale dost často jsou opravdu jen s máslem.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Jana525 píše:
Kasi uvarit domaci, susenky si napect, zadny problem. Extrudovane kase jsou nechutne a rozhodne nejsou prospesne zdravi
A co je na nich špatného? Vždyť je to jenom rýže, ne? Jinak domácí kaše se musí provařit a to zničí MM nebo se pletu?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Sušenky bez PO jsou Nestlé máslové s medem a jsou moc dobré. Mají je všude (Billa, Kaufland, Globus-vždy u dětských jídel, kašiček atd. a asi i DM, Rossman aspol.)
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@bartoel1 spatny je ten proces extrudace, znici se vitaminy a mineraly a v jidle vznikne karcinogeni akrylamid. Pri domacim varu se akrylamid netvori
- načítám...
- Citovat
- Zmínit