Nemocenská listopad 2019

Anonymní
15.9.19 00:00

Nemocenská listopad 2019

Ahoj všechny..
Poprosila bych o radu.
Momentálně jsem zaměstnaná na zkrácený. Smlouvu mám do 31.rijna.
V hrubém mám 15.tisic.
A teď k mojí otázce tento měsíc za srpen budu mít těch 15 v hrubém. Ale můžu se domluvit že sefkou že by mi vzala peníze na ruku a přidala do hrubé na 17.tisi.

• myslíte si že to bude velký rozdíl?
  • vím že se nemocenská počítá za 3 měsíce.

Nevím jak to mám udělat. Abych si svým způsobem pomohla.

Pro rypandy postupuji ivf takže na konci října mě čeká transfer na neschopenku půjdu tak ci onak.
Pracuji v cukrárně v lázních.
Děkuji za odpovědi ❤️

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12642
15.9.19 02:40

Tak nemocenska se počítá z hrubé mzdy za poslední rok, takže když ti přidá posledni měsíc, tak si asi moc nepomůžeš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1518
15.9.19 04:17

Nebude to prakticky zadny rozdil. Ted uz si nepomuzete nijak. Priste rovnou vsechno do smlouvy a zadny penize bokem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15899
15.9.19 07:10
@Kriss Tina píše:
Tak nemocenska se počítá z hrubé mzdy za poslední rok, takže když ti přidá posledni měsíc, tak si asi moc nepomůžeš :nevim:

Fakt? Ty není jako u dovolené za poslední tři měsíce, případně poslední čtvrtletí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.9.19 07:24

Počítá se z předchozích 12ti měsíců, takže je to fakt jedno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12642
15.9.19 07:32
@vokishka píše:
Fakt? Ty není jako u dovolené za poslední tři měsíce, případně poslední čtvrtletí?

Fakt počítá se to za 12 měsíců, takze ten jeden už to nevytrhne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.9.19 08:42

A mně šéfka mi tvrdila že se to počítá z posledních 3 měsících.
No takže když jsem od listopadu 2018 do května pracovala jako prodavačka kde bylo 16 hrubého. A z toho jsem dva měsíce marodila díky operaci. A pak jsem od 1 května nastoupila na smlouvu Teda kde jsem teď a měla v hrubém 3 měsíce 13 tisíc a pak tedy poslední 3 měsíce 15 hrubém. :rolling_eyes: :thinking: Jak se to dá vypočítat :speak_no_evil:

• Nahlásit
  • Citovat
1518
15.9.19 09:57
@Anonymní píše:
No takže když jsem od listopadu 2018 do května pracovala jako prodavačka kde bylo 16 hrubého. A z toho jsem dva měsíce marodila díky operaci. A pak jsem od 1 května nastoupila na smlouvu Teda kde jsem teď a měla v hrubém 3 měsíce 13 tisíc a pak tedy poslední 3 měsíce 15 hrubém. :rolling_eyes: :thinking: Jak se to dá vypočítat :speak_no_evil:

Prumer se uci nekde na zakladni skole. Nerikejte ani ze srandy ze neumite scitat a delit :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2623
15.9.19 09:58
@Anonymní píše:
  • náhrada mzdy za nemoc se počítá z průměrné hod. mzdy za předcházející kal. čtvrtletí a vyplácí jí zam. za prvních 14 dnů nemoci za pracovní dny
  • nemocenská se počítá z průměrné hod. mzdy za posledních 12 měsíců, v tvém případě od 1.5. a vyplácí se za kalendářní dny nemoci.

Takže když ti zvýší hr. mzdu ovlivní to spíš výši náhrady mzdy, protože se bude počítat z výdělku za 7-9/2019. U nemocenské to bude sice také vyšší ale nepatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama