Reklama

Není toho sladkého na 10 měs.mimi moc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jessinka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 01.05.10 09:17
Není toho sladkého na 10 měs.mimi moc?

Ahoj holky,mám 10 měsíční mimi.Náš jídelníček je tento:v noci a ráno mléko(Nutrilon),sva­čina přesnídávka+piš­koty,oběd příkrm,svačina jogurt,večeře kašička.
Jogurt kupuji ochucený,jelikož klasický mi nesní.Čas pije granulovaný slazený,jelikož bylinkový nechce.Kašičku kupuji od Hami na dobrou noc a ta je taky slazená.
Jídelníček nám doporučila mudr.,ale mě se zdá že toho sladkého je na něj moc.Řikala jsem to doktorce a ona na to nic.Jenže malej má 12kg :roll: a hlavně to neni pro něj moc zdravý.
Můžete mi poradit,jak má to sladké trochu odbourat.Třeba něco něčím nahradit?
 Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 01.05.10 09:24

Tak já bych třeba nahradila večeři kašičku Bramborovou kaší a nebo nějakými podobnými pyré. Nebo mu dávej neslazenou tu kaši. Prodávají mléčné rýžové bez slazení. Přesnídávku taky prodávají neslazenou. Prostě ty cukry ubrat takhle nějak. Jestli má zuby tak už by mohl i třeba chleba s nějakými sýry, samozřejmě ne tavěňáky, ale třeba gervaise nebo lučinu.

Miarei
Závislačka 3412 příspěvků 01.05.10 09:30

Tedy já mám sice hodně malé dítko, ale ve stravě tvého dítěte mi chybí třeba ovoce s zelenina, v 10ti měsících i rozmixované maso.
:nevim:

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 01.05.10 09:46

Pokud ti nejí bílý jogurt, zkus mu do něj přimíchat neslazenou přesnídávku (třeba Hami). Kaše se taky prodávají čistě rýžové nebo obilné, bez cukru.
Pokud už je malej zvyklej na sladký, půjde to asi těžko odbourat. Spíš než hotový slazený výrobky bych mu zkusila dávat neslazený a přimíchávala tam Glukopur (hroznový cukr, seženeš v lékárně), protože tak můžeš dávku cukru postupně snižovat a malej to snáz překousne. :-)

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 01.05.10 10:01

Určitě bych dávala kaši neslazenou, například nestlé vyrábí ochucené kaše neslazené, ale chuťově jsou sladké, protože je tam nějak naštěpené něco z obilovin.
Piškoty bych nedávala vůbec, Mates dostává stále kukuřičné křupky, občas rohlík, teď klidně suchý chleba.
Pití bych zkusila alespoň hodně ředit, aby to jen „smrdělo“ po tom granulátu, taky na něm jedem, ale dávám snad 1/3 toho, co je v návodu. Nebo zkusit ovocný a přisladit hroznovým cukrem.

Ovoce buď 100%ovoce od hami, dřív se tomu říkalo frutapura, nebo zkrátka čerstvé, teď bude všude dostatek sezonního ovoce.

Jogurt jsem teď dávala měsíc Hami, nechtěl normální, teď jsem koupila choceňský bez příchutě, nechala zteplat na pokojovou teplotu a v pohodě ho snědl, takže to chce průběžné zkoušet.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 01.05.10 10:02

Jo a ten hroznový cukr, glukopur, prodávají například i u nás v Bille, je tam mezi běžnými cukry :wink:

surikataXY
Echt Kelišová 9540 příspěvků 01.05.10 10:07

Miarei myslim, ze obed prikrm = rozmix.zeleni­na+maso, ale souhlas, ze ovoce mi tam taky chybi, co mu treba misto piskotu dat nastrouhane jablicko,hrus­ku apod?

kdyz jsme u tech cukru - na granulovanem caji Sunarek je napsane bez sacharozy, mam verit tomu, ze tam skutecne neni pridany cukr?

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 01.05.10 10:08

Sunarek je bez sacharozy? Díky za tip, vyzkoušíme.

surikataXY
Echt Kelišová 9540 příspěvků 01.05.10 10:13

čičinko no je to na něm napsany, az se mi tomu nechce prave verit :lol:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 01.05.10 10:19

Otázkou je, jestliv tom nejsou nějaká umělá sladidla :think:

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 01.05.10 12:01

Tak mě se toho sladkého zdá celkem dost, no. A taky mi tam chybí čerstvé ovoce. A já piškoty teda vůbec nedávám, místo nich má nesolené a neslazené křupky (pohankové, rýžové, kukuřičné, jáhlové… prodávají ve zdravé výživě) Náš jídelníček, s menšíma obměnama, je teda takový:
Snídaně: chleba s lučinou nebo gervais, mlíčko
Svačina: bílý jogurt s ovocem nebo přesnídávkou
Oběd: maso, zelenina, těstoviny, rýže.....atd.
Svačina: většinou strouhané jablko s banánem, nebo i 1 jahoda+banán, hruška…
Večeře: kaše - střídám značky a druhy
Jako doplněk k sváče občas šoupnu právě ty křupky, nebo je má na ven, krásně to jí sama a zabaví se tím, podrbe dásně…
Jo a pije ovocné nebo bylinkové čaje, klasické pytlíkové a přislazovala jsem jí Glukopurem jeden čas ten bylinkový, když ho moc nevypila. Teď už nesladíme vůbec.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 01.05.10 16:12

Na vašem jídelníčku mi nejvíce vadí ten slazený čaj..
Přesnídávky se dají koupit i bez cukru ( já kupuji jen Sunárek a Hami - levné jako je Hamánek neberu) a kaše rýžové a podobně na tom s cukrem budou o hodně lépe.
Naše má v 10 m 11,18 kg, ale ona se velká narodila a ze stravy to rozhodně nemá.Protože byla kojená a jediné s cukrem co má je kaše jednou denně..
Souhlasím s přesnídávkou do jogurtu, žádné piškoty - to už raději ty křupky či pečivo s žervé a můžeš i místo kaše dát opět zeleninu co měl k obědu -to nečemu nevadí..
Jinak máme jídelníček na stejné brdo jako Jeva..
Pije čistou vodu a už týden sunar banánový - ale tomu moc nedá..

surikataXY
Echt Kelišová 9540 příspěvků 02.05.10 07:39

ono je to s tim pitim obcas tezky, ja mela taky zasadu, ze mala bude pit jen vodu a taky pila, jenze potom prisel tyden, kdy ji rostly zuby, ona nechtela krome mlika pit vubec nic, davala jsem ji tu vodu po lzickach, jedine tak jsem do ni neco dostala a jediny co vzala potom na milost je prave caj sunarek (jak jsem psala, nevim jestli je skutecne neslazeny jak pisou na etikete)
takze nekdy to opravdu jinak nejde, i kdyz souhlasim, ze zakladatelka ma v jidlenicku prcka opravdu az moc cukru

Pipet
Generální žvanilka 24086 příspěvků 02.05.10 07:54

Ten Sunárek a další bez sacharozy - to neznamená, že nejsou sladké, jen je tam místo toho normálního bílého cukru třeba fruktoza a laktoza a kdovíco…

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 02.05.10 08:24

S tím slazením čaje, nebo obecně s přislazováním - osobně bych použila Glukopur a postupně bych zkusila dávku snižovat. Třeba pak nekonec bude stačit úplně maličké množství toho cukru a bude to pít taky. Mě se to osvědčilo u bylinkového čaje a teď už ho pije i bez slaidla. Radši koupím čaj pytlíkový neslazený, když to nepije tak to přisladím sama, abych mohla ovlivnit jak moc to sladké bude. Než nějaké granule… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >