Neotočí se na svoje jméno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 12:34
Neotoci se

Dobrý den, moje dcera nereaguje na své jméno. Ale oslovuje tátu „táta“ a na děti ukazuje a volá " baby". Ale na jméno se prostě neotoci. mám se tím znepokojovat?

Reakce:
unuděná
Echt Kelišová 7858 příspěvků 25.04.19 12:37
@Anonymní píše:
Dobrý den, moje dcera nereaguje na své jméno. Ale oslovuje tátu „táta“ a na děti ukazuje a volá " baby". Ale na jméno se prostě neotoci. mám se tím znepokojovat?

No a kolik jí je? To je dost důležitá informace ;) A slyší jinak dobře?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 12:38

Je jí 19 m a Slyší dobře.

unuděná
Echt Kelišová 7858 příspěvků 25.04.19 12:41
@Anonymní píše:
Je jí 19 m a Slyší dobře.

Jakože když zavoláš „hele bonbonek“, tak se otočí, ale na své jméno ne? Oslovujete jí tak často?

Smoraa
Nováček 2 příspěvky 25.04.19 12:46

Ptám se proto, že je to známka autismu. Dr jsem to říkala, a myslí si, že mě jen malá ignoruje. Ano, když ji řeknu, chceš Krupku? Tak zpozorní, nebo, půjdeme ven? „Jo.“ ;)

riccius
Kecalka 320 příspěvků 25.04.19 13:09

Pokud je to jediné, tak to neřeš. Rodič svoje dítě pozoruje, a těch symptomů se musí sejít víc. Jinak to neřeš. Spíš jí to nauč, klidně jako se to učí pes.

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 25.04.19 13:31

Učím ve školce a takových mám ve třídě každoročně hned několik a opravdu nikdo z nich není autista :) Někdo zkouší, zda se musí opravdu otočit nebo reagovat, někdo se jen umí kolikrat tak ponořit do nějaké činnosti, že nevnímá vůbec okolí :)). U jednoho jsme kdysi zvažovali navrhnout návštěvu ušního, ale byla to s prominutím opravdu jen vyčůranost, protože jakmile se řeklo slovo “bonbon”, slyšel až za roh :mrgreen:
V klidu, oslovujte často, třeba jen jednou dvěmi podobami, pokud má jméno spoustu zdrobnělin, do toho občas zlaticko, berusko… tak možná jen neví, ještě je malinká :))

Váš příspěvek
Reklama