Neplodnost, náhradní otec

Anonymní
27.10.19 11:38

Neplodnost, náhradní otec

Ahoj, již jedno dítě mám z předchozího vztahu. Teď jsme se s přítelem rozhodli, že bychom chtěli další miminko. On mít bohužel děti nemůže, má to i lékařsky potvrzeno. Dohodli jsme se s jeho kamarádem, že by nám spermie daroval… Přítel byl u toho, nic nebylo za jeho zády, vlastně s tím přišel on… Ač sem myslela, že se to nemůže podařit na poprvé, tak jsem z toho otěhotněla… Teď se mi hlavou honí různé myšlenky, že se to takhle nedělá a jestli jsme neudělali blbost… Každopádně si oba přejeme miminko a přítel to bere tak, že miminko je jeho… Nechci to nějak dál ventilovat a nevím jestli to máme rodině říct a nebo žít dál v tom, že se nám to prostě povedlo…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
929
27.10.19 11:44

Když jsze se tak rozhodli a čekate miminko, tak proč ted do toho štourat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17269
27.10.19 11:52

Rodině bych to neříkala, je to jen mezi vámi dvěma…myšlenkama jestli je to takhle dobře nebo ne se nezaobírej, už si těhotná a není co na tom řešit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15462
27.10.19 11:59

Klid, hormony zvyšují hladinu úzkosti v organismu a ty tvoje si holt našli jako krmení tvoje pochybnosti o zdroji spermií.

Prostě to ignoruj, ber to jako nepříjemnou součást těhoteství, něco jako raní nevolnost, tka prostě máš úzkostné myšlenky a pochyby. KDyž jim nebudeš věnovat pozornost, chcípnou časem hlady - protože se tou pozorností živí.

A teda nikomu okolo vás do toho nic není, nemá smysl to někomu vykládat. Je to prostě vaše dítě.

Spolehlivější by bylo, kdybyste to řešili skrze IVF a anonymního dárce - ale co už.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6207
27.10.19 12:04

Souhlasím s OU, ale ještě dodávám, že důležité je, aby s tím byl dobře srovnán ten kamarád a nechtěl někdy uplatňovat své nároky biologického otce. A taky doufám, že je svobodný, pokud ne, tak že to probral doma. Jako pozitivum vidím to, že víte, jak vypadá a jak bude asi vypadat dítě. Bonus je, pokud je podobný typ jako partner.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805
27.10.19 12:56

Kdybych mela takovy problem jako vy, tak bych se spis rozhodla pro anonymniho darce :) uz jen kvuli tomu, ze pri inseminaci spermatem darce se podepisuje papir o souhlasu. Takhle si vas pritel za chvilku rozmysli, ze se o cizi dite nechce starat, necha si udelat testy otcovstvi a bude :( nechci vas strasit, ale je to tak…znam jednu, ktery se neco takovyho stalo :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52453
27.10.19 12:56

Takhle, z mnoha a mnoha důvodů bych já touhle cestou rozhodně nešla. Ale pokud už je dítě na cestě, tak se v tom přestaň šťourat, chlap se zapíše do rl, bude to vaše dítě a hotovo. Naprosto nikomu jinému bych o tom rozhodně neříkala. Snad je i kamarád rozumný. Nic víc s tím už teď stejně nezmůžeš, tak se těš na miminko a nevrtejte se v tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3529
27.10.19 13:00

No kdyz uz, tak bych si radsi vybrala nekoho uplne anonymniho.. Ted se muzes leda modlit, aby jednomu nebo druhymu tatinkovi neruplo casem v bedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.19 13:02

Pokud nerupne biologickemu otci v palici tak by to melo byt v pohode. Skrz soud by vam mohl dost zatopit. Pokud by to zacal resit brzo. Klidne by mohl soud zmenit otcovstvi.

• Citovat
  • Nahlásit
9343
27.10.19 13:17
@peta1003 píše:
Kdybych mela takovy problem jako vy, tak bych se spis rozhodla pro anonymniho darce :) uz jen kvuli tomu, ze pri inseminaci spermatem darce se podepisuje papir o souhlasu. Takhle si vas pritel za chvilku rozmysli, ze se o cizi dite nechce starat, necha si udelat testy otcovstvi a bude :( nechci vas strasit, ale je to tak…znam jednu, ktery se neco takovyho stalo :(

To udělá jen v případě, že ho začne štvát, že si jako neplodný pořídil dítě anebo kdyby mu dárce přebral ženu. Jinak jako jalový chlap může být rád, že nebyl nahrazen už dříve a po všech stránkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9343
27.10.19 13:23

Já bych měla jen strach z toho, že bio otec se k vám časem začne lísat a bude dělat problémy ve vašem vztahu. Že mu bude ležet v hlavě, že má někde dítě.
Skutečně nejbezpečnější způsob je si sperma koupit ve spermabance nebo využít nezávazný sex.
Nikomu bych to neříkala a nesnižovala otcovskou pozici svého chlapa. Ani dítěti neblbla hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6207
27.10.19 13:28
@LaPaloma píše:
Já bych měla jen strach z toho, že bio otec se k vám časem začne lísat a bude dělat problémy ve vašem vztahu. Že mu bude ležet v hlavě, že má někde dítě.
Skutečně nejbezpečnější způsob je si sperma koupit ve spermabance nebo využít nezávazný sex.
Nikomu bych to neříkala a nesnižovala otcovskou pozici svého chlapa. Ani dítěti neblbla hlavu.

Jojo, nevěru by určitě nesl statečně nebo by uvěřil v neposkvrněné početí? On ví o sobě, že je neplodný přece

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4170
27.10.19 13:38

Já se teda myslím že to veliká blbost byla. Přítel si to může kdykoliv rozmyslet může říct že si ho podvedla s kamarádem… Nebo může kamarád vznést nárok na dítě… Prostě to tam bude vždycky viset ve vzduchu kort jestli se s kamarádem stýkáte.

Ale tak miminko už je na cestě tak pozdě bycha honiti… Udělejte tlustou čáru a neřešte to. Řešte problémy až přijdou. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17960
27.10.19 13:43
@Anonymní píše:
Ahoj, již jedno dítě mám z předchozího vztahu. Teď jsme se s přítelem rozhodli, že bychom chtěli další miminko. On mít bohužel děti nemůže, má to i lékařsky potvrzeno. Dohodli jsme se s jeho kamarádem, že by nám spermie daroval… Přítel byl u toho, nic nebylo za jeho zády, vlastně s tím přišel on… Ač sem myslela, že se to nemůže podařit na poprvé, tak jsem z toho otěhotněla… Teď se mi hlavou honí různé myšlenky, že se to takhle nedělá a jestli jsme neudělali blbost… Každopádně si oba přejeme miminko a přítel to bere tak, že miminko je jeho… Nechci to nějak dál ventilovat a nevím jestli to máme rodině říct a nebo žít dál v tom, že se nám to prostě povedlo…
:lol: troll
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9343
27.10.19 13:49
@Kfětoslava píše:
Jojo, nevěru by určitě nesl statečně nebo by uvěřil v neposkvrněné početí? On ví o sobě, že je neplodný přece

To jo. Ale řeší se to i tímto způsobem.
Ten jejich využity způsob mu nezaručuje, že není nablízku osoba, která mu potenciálně může dělat do dítěte a nebo do dítěte a manželky zároveň. Jednoho dne přijdou konflikty a zakladatelku to začne podvědomě táhnout jinam. Nebo ten kamarad bude třeba sám. Jeho první cesta bude asi kam?
Jsou oba naivní podle mně. Zakladatelka i její chlap.
Ten, kdo je neplodny, bude vždy mít nějaké bebinko. Je to osud a musí se s tím vyrovnat. Oni se rozhodli takto, já vidím velké riziko v blízkosti dárce.
Anonymita je lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat