Neplodnost - nefunkční vejcovody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LadyJeanne
Nováček 4 příspěvky 08.05.19 13:40
Neplodnost - nefunkční vejcovody

:mavam: Ahoj ženy, jsem tu nová a chtěla bych vyřešit jeden zásadní problém. Jelikož si o tom nemám s kým promluvit, tak mě napadla tahle možnost..
Mám za sebou 2× laparo a hystero + zkoušku průchodnosti, po vyšetření mi zjistili, že mám neprůchozí oba vejcovody, tudíž nefunkční a jediné co mi řekli - jako jediná možnost IVF. :think: Tímto mám dvě otázky. Je možný profuk vejcovodů? Známá mi říkala, že to jde, ale když jsem navrhovala u nás v nemocnici, tak mi nikdo na to neodpověděl. A jestli je vážně jediná možnost IVF, jak začít? Děkuji za odpovědi a reakce.
Snažíme se o dítě s manželem 3 a půl roku… :,(

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 46291 příspěvků 08.05.19 13:47

Začít tak, že si vybereš některé z mnoha center asistované reprodukce a objednáš se tam spolu s mužem.
Zprůchodňování vejcovodů už se dneska dělá výjimečně, bylo to použitelné jen na některé případy, úspěšnost ne moc velká, velmi často se srůsty objevovaly znovu a neprůchodnost se vracela a jako bonus když už se vejcovod podařilo zprůchodnit, většinou už byl uvnitř nějakým způsobem poškozený, což velmi zvyšovalo riziko mimoděložního těhotenství. Promluvila bych o tom s doktory, základem je prostě návštěva odborného centra.

LadyJeanne
Nováček 4 příspěvky 08.05.19 13:57

@ugluk Už se dívám na CAR poblíž mého domova. Ale je jich moc a nevím zda vyberu tu správnou. S doktory nejspíš těžko, když jsem byla v pondělí na vytažení stehů bylo mi řečeno pouze : Máte nefunkční oba vejcovody a jediná možnost ivf a kontrola za dva týdny… Toť vše. Od doktorů nic kloudného nevytáhnu a když se na něco zeptám, ani mi na to neodpoví…

ugluk
Hvězda diskuse 46291 příspěvků 08.05.19 14:31

No s doktorama v tom centru ;) Operatéra tvá budoucnost moc netrápí.

LadyJeanne
Nováček 4 příspěvky 08.05.19 16:36

Operater je i můj gynekolog právě. Proto jsem myslela, že mi k tomu řekne víc… :think:

ugluk
Hvězda diskuse 46291 příspěvků 08.05.19 17:28

No tak zajdi do nějakého centra asistované reprodukce, kde to s nimi prober, co a jak. Ani tvůj gynekolog ti IVF neudělá.

LadyJeanne
Nováček 4 příspěvky 08.05.19 17:51

To já vím, ale jindá mi řekne kde co a teď mi neřekl dalo by se říct ani popel…

Váš příspěvek
Reklama