Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Nejsi sama, já to taky nevím, jak to rozpoznat, a jestli je to ono, na co sahám…
Ahojky, děkuju za článek, ale já to i tak nepoznám
podle mě to, na co si sahám ani čípek není
tam je napsané silnější než prst a mi to přijde jak pecička ![]()
Předchozí pro Alka
Pro Mahja: Ahojky, no já jsem v koncích
všude čtu hodně příspěvků, ale že by mi nějaký něco dal, to by musel na mě sáhnout doktor a říct mi, tohle je otevřené třeba
nebo já nevím
@Terezkaaa píše:
Předchozí pro Alka
Pro Mahja: Ahojky, no já jsem v koncíchvšude čtu hodně příspěvků, ale že by mi nějaký něco dal, to by musel na mě sáhnout doktor a říct mi, tohle je otevřené třeba
nebo já nevím
Taky si myslím, že by se mi tam měl kouknout někdo jiný ![]()
Tak já bych to přirovnala ke konci párku
Zhruba tomu odpovídá i tuhost (ale záleží na období v cyklu), ale trochu tlustší párek
Uprostřed je důlek, pokud jsi rodila vaginálně, tak spíš takový podlouhlejší protáhlý důlek. Kolem dokola ještě pochva kousek pokračuje a pak už končí.
Změny poznáš jedině tak, že ho budeš každý den kontrolovat a pak už prostě ty rozdíly poznáš.
@ivuska.h píše:
Změny poznáš jedině tak, že ho budeš každý den kontrolovat a pak už prostě ty rozdíly poznáš.
přesně tak, rozpoznáš ho podle změn.
Nejlíp začít po ms a ucítíš, jak se postupně uzavírá a natahuje, pak se bude zase před ms zkracovat atd.
No jo, jenže já už mám 15 dní zpoždění a právě, že v těhotenství je prý měkký, tak jsem to chtěla zkusit
![]()
Tak ti píšu nějaký info o tom čípku.
takže čípek se mi nejlépe nahmatá v podřepu.Určitě ho najdeš nic jiného tam vevnitř nemáš, je nalevo
Pár dní před ovulací a MS se čípak zkracuje a je hůře dosažitelný. V tuto dobu je měkký a hlavně otevřený. Otvor (takovej jakoby křížek) bys měla ucítit když na jeho špičku položíš bříško prstu když ho máš otevřený ucítíš že se ti tam kousíček prstu vejde, takže před ovulací a před MS se čípek zkracuje měkne a otvírá.Po MS a ovulaci se uzavře,je tvrdý a lépe ho nejdeš je skoro na kraji hned:-)Zkus si jestli se ti povede ho vůbec nahmatat každá sme jiná
Ahojky holky, mám dotaz, možná si řeknete, že jsem hloupá, ale já prostě nepoznám, jaký mám čípek, když to nahmatám, tak akorát cítím něco, co je jako pecka nebo tak ani nepoznám, jestli je otevřený, zavřený, měkký prosím, zkuste mi to nějak přiblížit.