Reklama

Nepřizpůsobivý syn s ADHD ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 14:35
Nepřizpůsobivý syn s ADHD ve školce

Maminky prosím o radu, názor, informace, zkušenosti… :kytka:
Synovi bude v dubnu 3,5.Má ADHD a pravděpodobně smíšenou disfázii(na vyšetření jdeme až v létě)tudíž ta ještě není potvrzená. ADHD má ve zvýšené formě. Má do školky asistenta. Nastoupil teď od března, bylo nám řečeno, že zatím jen na hodinu aby si zvyknul a že to může trvat až dva měsíce. Jsem na MD, tudíž jsem chtěla aby syn chodil jen 3× týdně na dopol.aby si zvyknul, abych mohla od toho září, kdy mi končí mateřská do práce. Bylo mi řečeno, že s nima nebude zatím jezdit na žádné výlety 8o :zed: Syn se do školky těšil, hned první den odběh ze šatny do třídy mezi děti a ani se nerozloučil. Prý ani nebrečel, nic, byl v pohodě a chtěl ve školce i obědvat a spát. Dnes, druhý den se opět moc těšil. Po hodině pro něj přijdu, paní asistentka ho zavolala, že tu má maminku, ale chtěla se mnou mluvit ještě paní učitelka a asi o samotě, tak synovi přibouchla dveře před nosem a druhá učitelka ho tam náilím chvíli držela - jakmile syn začal hystericky brečet, pustili ho za mnou do šatny. Dozvěděla jsem se, že syn se do ničeho nechce zapojovat, že si hezky hrál na koberci, ale nechtěl cvičit. Nechal se přemluvit, dokonce prý i vymyslel nějaký cvik, ale vzhledem k tomu, že neudrží pozornost, tak ho to po pěti min. přestalo bavit a někam odběh, strhnul sebou dalších asi šest dětí. Syn se „Zabejčil“a už s ním nešlo hnout. Navíc si pak u svačiny vymýšlel, že nechce chleba ale housku a odmít jíst. Opět se k němu s tou houskou pár dětí přidalo. Den před tím problém se svačinou nebyl a myslím, že to vyvolalo to nucení do cvičení, syn dělal naschvály, protože chleba má radši než rohlík a housku vůbec nejí.
Každopádně z toho mám těžkou hlavu, protože jak se syn do školky těšil, tak teď tam odmítá jít a chtěl si sebou ze školky vzít domu i pytel a bačkory. Volala jsem do PPP kam se synem chodím a paní psycholožka se dost podivovala nad chováním paní asistentky.Prej nechápe, proč si s ním nešla třeba kreslit nebo ho nenechala si hrát, že je tam pro něj. Paní asistentka zase apelovala tím, že se musí naučit zapojit do programu a mít nějaký režim. Paní psycholožka říkala, že je jasný, že dítě se po dvou dnech kdy bylo ve školce sotva dvě hodiny, bude držet zpátky, než si zvykne a že je to pro něj všechno nový, neznámý. Má tři měsíce zkušební dobu a bojím se, že ho vyhodí pro nepřizpůsobivost :nevim: :oops: V PPP mi doporučili školku kousek od domu, kde integrujou i děti s postižením, mají menší počet dětí ve třídách a k tomu ještě 3 asistenty.Hned jsem tam volala, ale bohužel maj plno a bylo mi doporučeno, podat si teď u zápisu přihlášku s tím, že uvidí kolik se bude hlásit dětí :nevim:
Jsem samoživitelka a dost by mě proto zajímalo, když syna nevezmou nikde do školky nebo ho vyřadí, co dál až mi skončí mateřská a já nebudu moct do práce, jen z alimentů opravdu nevyžiju :nevim: :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

cverunka
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 02.03.17 14:42

Tak za rebélii u svačiny by naši dceru vyhodili ze školky už 100× :mrgreen: A že se zatím nezapojil, není nic divného, je tam chvilinku. Dala bych tomu čas. Sedne si to. Spousta dětí zvládne první dny ve školce v pohodě a pak až teprve to na ně padne - zjistí, že je to definitivní a najednou tam nechtějí i když se tam nic nehezkého neděje. Bude to dobré :kytka:

Verunka.T
Ukecaná baba ;) 1742 příspěvků 02.03.17 14:46

Přijde mi, že to ve školce zbytečně přehání, syn chodí do školky druhým rokem a jeho začátky ve školce byly také horší, nechtěl se zapojovat, s jídlem je to u něj také horší, nejí pomazánky, omáčky, pije jen vodu.Sy má vývojovou dysfázii, lehčího stupně. První rok byl ve školce těžší, ale nikdo nikdy ani nenaznačil, že by ho chtěli vyloučit. Spíš mi přijde, že se chtějí ve Vaší školce náročnějšího dítěte prostě zbavit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 14:48

Syn se tam právě těšil oba ty dva dny. První den úplně v pohodě a druhý den problém s cvičením a se svačinou. Myslím, že kdyby ho nenutili do toho cvičení, tak by byl v pohodě. Zítra mám hlídání, tak si tam s nima chci jít promluvit, jestli to je tak životně důležitý, nutit ho do toho cvičení a jestli by s ním místo toho nemohla paní asistentka dělat něco jinýho, poř. ho nechat ať si sám hraje.Bylo mi řečeno v PPP, že to není můj problém, že si s tím neporadí :nevim:

nani77
Kecalka 407 příspěvků 02.03.17 14:51

Vyměnila bych asistentku, protože ona je tam proto, aby dítě zvládla tak, aby nenarušovalo běžný režim. Jestliže ho nechá strhnout ostatní děti, tak je tam zbytečná. Je nutné, aby tam malý byl s asistentkou? Nelze to zkusit bez ní?
Je prakticky nereálné chtít po jakémkoli dítěti, aby se 100% poddalo režimu a přizpůsobilo se, když je ve školce druhý den na hodinu. Je to cizí prostředí, plné vjemů a lidí, ve kterých se neorientuje.
Pokud jsou učitelky ve škole zkušené, tak to děcko zvládnou samy a rodič nebo asistent je tam rušivým elementem. Synovec je také jak z divokých vajec, když něco chce nebo naopak nechce, tak používá násilí. Sestra tam s ním teď byla také 2× na hodinu na zkoušku a byla z toho špatná, odcházela s pláčem, jak je malý hrozný, že ho tam chtít nebudou. Učitelka za ní přišla a řekla jí, ať se nebojí, že ho zvládnou, když tam s ním nebude.

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 02.03.17 14:52

Upřímně selhala jak asistentka, tak učitelka…je tam druhý den…nutit by ho neměly, ano narušuje to chod, ale od toho tam je ta asistentka. Nechceš cvičit, dobře nemusíš, tady si hačni a počkej až ostatní děti docvičí. Jídlo nechceš, zkus ochutnat, nechutná, dobře tak to nejez, ale nic jiného bohužel dostat nemůžeš. U dcery ve třídě je holčička, která chodí od září…do dneška ve školce nic neochutnala, ani nepije. Mluví jen s dětmi. Učitelky na to upozornily maminku, ale nenutí jí, prostě jí nechávají být. A o tom přibouchnutí dveří před nosem, existuje mobil, mail, případně se dá domluvit individuální schůzka, ale tohle bych si asi nenechala jako matka líbit, aby mi tam zbytečně stresovali dítě. Chápu, že nejsem v tvé pozici, kdy jsi asi ráda, že ti ho do školky vůbec přijali, ale vzhledem k tomu, že dětí s ADHD a různými jinými poruchami se budou asi muset paní učitelky přizpůsobit době a né trvat na tom co bylo před 30 a více lety…

Alušáček
Závislačka 3087 příspěvků 02.03.17 14:53

Zvláštní postoj učitelky i asistentky :nevim: Mě teda nepřijde nic divného na tom, že dítě něco nejí, nebo se nazapojí do programu. Hlavně když se jedná on tříleté dítě, které se seznamuje se školkou. Moje dcera celou školkovou docházku, jedla ke svačině suchý chleba, pomazánky nesnášela, nikdo s tím neměl problém…

vladenka001
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 02.03.17 14:53

Mám něco podobného, dcera má taky poruchu pozornosti, do školky se těšila. Už první den, když jsem si pro ní šla, mi učitelka řekla, že má čertíky. Moc jí neměla ráda. Ale druhá učitelka ano, měla úplně jiný přístup než ta první a dcera jí miluje. Teď je v předškolácích a neustále jí chválí. Ovšem zabouchnou se dveře školky a doma je pořád stejně zlobivá. Vydržte, vydržte, poproste učitelky, ať mají trpělivost. Věřte nebo ne, ale je to i o tom, že když vy budete milá na učitelky, tak oni taky trošku změní přístup. Kdo maže, ten jede, není to marné heslo. Hlavně ať malého do ničeho nenutí, vůbec nechápu přístup asistentky. Je vůbec studovaná? Vždyť základní pravidlo je ne rozkazovací povely, ale naopak mluvit s dítětem v podmiňovacím způsobu…

mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 02.03.17 14:55

@Verunka.T V tom případě nechápu, proč ho přijali a už po dvou dnech hledají důvody a problémy, proč to nejde. Upozorňovala jsem na to paní ředitelku a věděli jaký je, měli papíry z psychol. vyšetření. Ještě bych to pochopila, kdyby tam neměl tu asitentku, ale školka jí dostala k ruce a stejně mají problém, nechápu

Moise
Hvězda diskuse 35452 příspěvků 02.03.17 14:56

@nani77 a to jde - vyměnit asistentku? :mrgreen:

Alyss1
Závislačka 2765 příspěvků 10 inzerátů 02.03.17 14:56

No jednak bych tě chtěla zklamat : děti se první dny těší, neví totiž, do čeho jdou:):)

ale to jen na okraj. to co popisuješ mi přijde zcela normální chování dítěte, které je první den ve školce…

takže pokud není schopno udržet pozornost při nějaké činnosti, tak má asstentku, aby se mu individuálně věnovala. pokud musí dělat vše jako ostatní děti, tak nevím, na co by mu asistentka byla?!?

cverunka
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 02.03.17 14:56

Tak problémy jsou vždy nějaké, od toho je školka, aby se dítě setkalo i s mírným „odporem“ a zjistilo, že ne vše je v životě podle našich představ. Zas ho tam nemůžou nechat bezpřizorně, ať si dělá co chce. Já je chápu, že ho chtějí popostrčit do společných činností. Nějaké větší úlevy by se pak mohly obrátit proti němu - děcka začnou remcat, ze on nemusí dělat to a to a nebude třeba oblíbený. Musíš vydržet. Děti někdy zkouší, co vydržíme. To, že se 2 dny těšil neznamená, že tam bude chodit nadšeně pořád. Dcera se taky první týden těšila a pak chodila otráveně a zkoušela, že tam nechce, že svačinka nechutná a spinkání se nelíbí…

Tarinka
Echt Kelišová 8196 příspěvků 1 inzerát 02.03.17 14:59

Je to tezky, hlidat deti, zrovna s nimi treba cvicit a jednomu diteti povolit necvicit, at si jde hrat na koberec, to zpusobi katastrofu :think: :) asi bych prvne doslapla na tu asistentku, at ti povi, jak bude resit situaci, kdy je nejaka rizena zabava a tvuj syn ji odmita pres vsechny pokusy ho zapojit. Jak si to predstavujes ty?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 15:02

Ano, přesně tak si to myslím i já, mám na to stejný názor, ale zase nechci aby si díky mě na syna zasedli. Musí si k němu najít cestu a naučit se s ním pracovat. K tý svačině po nich prej taky vyžadoval suchej chleba :lol: ale on ho má rád a obča ho jí během dne i doma. Navíc ráno pije sunar a ještě i celkem hodně snídá, tudíž si myslím že pak nemá hlad, snídá v 8 a ve školce je v půl 9,nevim v kolik je svačina, ale myslím že nechce jíst, protože nemá hlad

Uživatel je onlineJanasas
Kelišová 5144 příspěvků 02.03.17 15:17

No možná blbýnázor, ale já bych se divila, kdyby první, druhý den bylo všechno jak má být podle jejich programu, když dítě zatím program nezná… :nevim:
Já chodím do školky na hraní- maminky s dětmi a tam se pravidla učí i několik návštěv :mrgreen: tak nevím no..
Přijde mi, že to hrotí jak učitelka, tak asistentka, a zbytečně tě stresují..
Já mám známou ve školce a ta říkala, že až týden ji některé děti škubou vlasy, jak chtějí za mámou a nebo některé děti i měsíce nejí :nevim:
Mluvím teda o těch 3 letých…
My jak chodíme na hraní, tak učitelka chtěla, ab y děti si vzaly jeden gumový medvídek za odměnu a poděkovaly.. asi z 15 to správně udělalo asi 3,4 děti, když řekla uklididt hračky, tak polovina se vztekala, že ještě ne a mají tam čaj, kde se děti učí pít, protože polovina pije jenom vodu a nebo štávu a nebo necche vůvec s hrníčku…atd

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Královské děti na sebe na svatbě strhly všechnu pozornost. Už zase!

Pětiletý princ George na sebe strhl veškerou pozornost na sobotní svatbě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama