Neschopenka, daně, mateřská, stipendia

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kajonýna
Povídálka 22 příspěvků 07.02.18 20:07
Neschopenka, daně, mateřská, stipendia

Ahoj holky, mám v tom pořádný guláš a prosím o radu v několika tématech. Jsem od října na neschopence v těhotenství. Mám si podat daňové přiznání skrz práci nebo sama? Před neschopenkou jsem brala 21000 hrubého, další příjem byl že studijního stipendia, ale až od listopadu a to 7000kc(čistý prijem). Loni jsem také několikrát darovala krev.
Mé otázky zní:

1. mohu očekávat nějaké vratky na daních? (Dá se alespoň odhadnout kolik?)
  2. mám si přiznání podat sama nebo stačí skrz práci?

Další otázka je trochu z jiného tématu: 3)kdy a jak mám žádat o mateřskou? 4)Na pracovním úřadě, to vím, ale co s sebou vše potřebuji?

1. bude se do výpočtu mateřské počítat i příjem ze studijního stipendia?

Velmi vám všem děkuji za čas a případné odpovědi:)

Reakce:
lalaláček
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 07.02.18 20:21

A momentálně jsi zaměstnaná? Nejde o to, jestli máš neschopenku, ale jestli máš stále platnou smlouvu.

Kajonýna
Povídálka 22 příspěvků 07.02.18 20:25
@lalaláček píše:
A momentálně jsi zaměstnaná? Nejde o to, jestli máš neschopenku, ale jestli máš stále platnou smlouvu.

Ano, mám smlouvu do konce 2018.

Mgree
Kecalka 445 příspěvků 07.02.18 20:29

@Kajonýna Mateřská se bude počítat z hrubé mzdy z dosavadního zaměstnání a daně by měla udělat účetní v zaměstnání a s těma vratkama, to by ses spíš musela potom zeptat účetní, která to bude zpracovávat.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 07.02.18 20:33

V tom případě si můžeš vybrat, jestli si daně uděláš sama, nebo přes práci. Pokud přes práci, tak jim dodáš podklady k tomu stipendiu (určitě ti přišel třeba nějaký list třeba s výměrou nebo tak) a k tomu dárcovství krve - ale myslím, že se započítává jen to bezplatné, potvrzení dávají na té transfuzce. O mateřskou nežádáš na úřadě práce. To až o rodičovskou. O mateřskou žádáš prostřednictvím zaměstnavatele v období 8-6 týdnů před termínem porodu. předpokládám, že jsi na rizikovém a půjdeš na mateřskou hned z neschopenky. Papír ti dá gynekolog, musí ti potvrdit ten termín. Já jsem zrovna včera dostala právě tento papír spolu s ukončením neschopenky a donesla do práce. Zbytek otázek bohužel nevím

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 07.02.18 20:34

Jo, nějaké vratky očekávat můžeš, za neschopenku a za to dárcovství, ale kolik, to ti nepovím.

Tunrida
Hvězda diskuse 48034 příspěvků 07.02.18 21:17

A mateřskou na sociálku, na pracáku až rodičák.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 07.02.18 22:13
@Tunrida píše:
A mateřskou na sociálku, na pracáku až rodičák.

Zaměstnaní to musí mít přes zaměstnavatele. Dneska mi to říkala účetní.

Tunrida
Hvězda diskuse 48034 příspěvků 08.02.18 08:03
@lalaláček píše:
Zaměstnaní to musí mít přes zaměstnavatele. Dneska mi to říkala účetní.

Cože?

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5582 příspěvků 08.02.18 08:52
@Tunrida píše:
Cože?

O mateřskou se žádá přes zaměstnavatele. Gynekolog dá žádost, žena si doplní datum nástupu na PPM a předá zaměstnavateli. Ten s přílohou o příjmech pak na OSSZ.

Kajonýna
Povídálka 22 příspěvků 08.02.18 08:55

Děkuji všem za reakce:) jen ještě jedno by mne zajímalo: bude se k výpočtu mateřské počítat i to stipendium? je to 7000, takže by to výši mateřské mohlo významně ovlivnit:) děkuji

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5582 příspěvků 08.02.18 09:01

@Kajonýna Ze stipendia nemáš odváděno nemocenské pojištění, takže z něj nevzniká nárok na PPM.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >