Reklama

Neschopenka, daně, mateřská, stipendia

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kajonýna
Povídálka 22 příspěvků 07.02.18 20:07
Neschopenka, daně, mateřská, stipendia

Ahoj holky, mám v tom pořádný guláš a prosím o radu v několika tématech. Jsem od října na neschopence v těhotenství. Mám si podat daňové přiznání skrz práci nebo sama? Před neschopenkou jsem brala 21000 hrubého, další příjem byl že studijního stipendia, ale až od listopadu a to 7000kc(čistý prijem). Loni jsem také několikrát darovala krev.
Mé otázky zní:

1. mohu očekávat nějaké vratky na daních? (Dá se alespoň odhadnout kolik?)
  2. mám si přiznání podat sama nebo stačí skrz práci?

Další otázka je trochu z jiného tématu: 3)kdy a jak mám žádat o mateřskou? 4)Na pracovním úřadě, to vím, ale co s sebou vše potřebuji?

1. bude se do výpočtu mateřské počítat i příjem ze studijního stipendia?

Velmi vám všem děkuji za čas a případné odpovědi:)

Reklama

Reakce:

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 07.02.18 20:21

A momentálně jsi zaměstnaná? Nejde o to, jestli máš neschopenku, ale jestli máš stále platnou smlouvu.

Kajonýna
Povídálka 22 příspěvků 07.02.18 20:25
@lalaláček píše:
A momentálně jsi zaměstnaná? Nejde o to, jestli máš neschopenku, ale jestli máš stále platnou smlouvu.

Ano, mám smlouvu do konce 2018.

Mgree
Kecalka 439 příspěvků 07.02.18 20:29

@Kajonýna Mateřská se bude počítat z hrubé mzdy z dosavadního zaměstnání a daně by měla udělat účetní v zaměstnání a s těma vratkama, to by ses spíš musela potom zeptat účetní, která to bude zpracovávat.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 07.02.18 20:33

V tom případě si můžeš vybrat, jestli si daně uděláš sama, nebo přes práci. Pokud přes práci, tak jim dodáš podklady k tomu stipendiu (určitě ti přišel třeba nějaký list třeba s výměrou nebo tak) a k tomu dárcovství krve - ale myslím, že se započítává jen to bezplatné, potvrzení dávají na té transfuzce. O mateřskou nežádáš na úřadě práce. To až o rodičovskou. O mateřskou žádáš prostřednictvím zaměstnavatele v období 8-6 týdnů před termínem porodu. předpokládám, že jsi na rizikovém a půjdeš na mateřskou hned z neschopenky. Papír ti dá gynekolog, musí ti potvrdit ten termín. Já jsem zrovna včera dostala právě tento papír spolu s ukončením neschopenky a donesla do práce. Zbytek otázek bohužel nevím

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 07.02.18 20:34

Jo, nějaké vratky očekávat můžeš, za neschopenku a za to dárcovství, ale kolik, to ti nepovím.

Tunrida
Hvězda diskuse 47391 příspěvků 07.02.18 21:17

A mateřskou na sociálku, na pracáku až rodičák.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 07.02.18 22:13
@Tunrida píše:
A mateřskou na sociálku, na pracáku až rodičák.

Zaměstnaní to musí mít přes zaměstnavatele. Dneska mi to říkala účetní.

Tunrida
Hvězda diskuse 47391 příspěvků 08.02.18 08:03
@lalaláček píše:
Zaměstnaní to musí mít přes zaměstnavatele. Dneska mi to říkala účetní.

Cože?

Lendeš
Kelišová 5268 příspěvků 08.02.18 08:52
@Tunrida píše:
Cože?

O mateřskou se žádá přes zaměstnavatele. Gynekolog dá žádost, žena si doplní datum nástupu na PPM a předá zaměstnavateli. Ten s přílohou o příjmech pak na OSSZ.

Kajonýna
Povídálka 22 příspěvků 08.02.18 08:55

Děkuji všem za reakce:) jen ještě jedno by mne zajímalo: bude se k výpočtu mateřské počítat i to stipendium? je to 7000, takže by to výši mateřské mohlo významně ovlivnit:) děkuji

Lendeš
Kelišová 5268 příspěvků 08.02.18 09:01

@Kajonýna Ze stipendia nemáš odváděno nemocenské pojištění, takže z něj nevzniká nárok na PPM.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >