Reklama

Opravdu musím podávat sama daňové přiznání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 10:32
Opravdu musím podávat sama daňové přiznání?

Moc prosím o radu..Pracuji x let na hlavní pracovní poměr na hlavní činnost ve firmě, a v průběhu roku 2017 jsem si založila OSVČ, tedy samozřejmě jako vedlejší činnost, do konce r. 2017 jsem nevydělala ani korunu. Tedy 0. Bylo mi řečeno i četla jsem na netu, že si nemusím dle paragr. myslím 38, dělat sama daňové přiznání, je to limitováno sumou výši příjmů 6000,– tis Kč. Účetní v práci, kde pracuji mi tvrdí, že se jedná o jakýsi souběh HPP a OSVČ a že si daňové přiznání dělat sama musím. Já jsem ovšem četla, že souběh zaměstnání je práce u více zaměstnavatelů Nic z toho nemám. Jen mnoho let HPP poměr u jednoho zaměstnavatele a pár měsíců OSVČ bez koruny výdělku. Omlouvám se, že to píši tak priomitivně, ale na toto jsem úplně tvrdá

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 10:34
@Anonymní píše:
Moc prosím o radu..Pracuji x let na hlavní pracovní poměr na hlavní činnost ve firmě, a v průběhu roku 2017 jsem si založila OSVČ, tedy samozřejmě jako vedlejší činnost, do konce r. 2017 jsem nevydělala ani korunu. Tedy 0. Bylo mi řečeno i četla jsem na netu, že si nemusím dle paragr. myslím 38, dělat sama daňové přiznání, je to limitováno sumou výši příjmů 6000,– tis Kč. Účetní v práci, kde pracuji mi tvrdí, že se jedná o jakýsi souběh HPP a OSVČ a že si daňové přiznání dělat sama musím. Já jsem ovšem četla, že souběh zaměstnání je práce u více zaměstnavatelů Nic z toho nemám. Jen mnoho let HPP poměr u jednoho zaměstnavatele a pár měsíců OSVČ bez koruny výdělku. Omlouvám se, že to píši tak priomitivně, ale na toto jsem úplně tvrdá

Nevykazuji ani žádné výdaje nic, v podstatě jsem podnikat nazačala…

PETRAKIM
Kecalka 147 příspěvků 07.02.18 10:41

Ten limit 6000 Kč se myslím týká jiných příjmů než příjmů z podnikání. Domnívám se, že už kvůli přehledům pro CSSZ a zdravotní pojišťovnu (byť ve vašem případě tam bude nula nula nic) je nutné tak i tak podávat daňové přiznání. Určitě se tu najde šikovná účetní, co se s tím potkala - já mám také střdíavě zaměstnání a trvale podnikání, ale vždy jsem tedy příjem měla a vždy vše podávala.

Ušoplesk
Ukecaná baba ;) 2149 příspěvků 3 inzeráty 07.02.18 10:44

Měla jsem to takto předloni, nevydělala jsem jako OSVČ nic, daňové přiznání jsem podávat nemusela, vyúčtování mi udělala mzdová účetní. Jen jsem musela podat přehled na zdravotní pojišťovu a na sociálku.

carsa
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 07.02.18 10:45

Pokud jste zaměstnaní a souběžně podnikáte a máte vedle příjmů ze zaměstnání vedlejší příjmy z podnikání, pronájmu nebo příležitostné příjmy (tj. příjmy podle § 7 až 10 ZDP) nižší než 6 tis. Kč, pak daňové přiznání v roce 2018 podávat nemusíte.

http://www.ipodnikatel.cz/…by-osvc.html

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 10:55
@carsa píše:
Pokud jste zaměstnaní a souběžně podnikáte a máte vedle příjmů ze zaměstnání vedlejší příjmy z podnikání, pronájmu nebo příležitostné příjmy (tj. příjmy podle § 7 až 10 ZDP) nižší než 6 tis. Kč, pak daňové přiznání v roce 2018 podávat nemusíte.http://www.ipodnikatel.cz/…by-osvc.html

To tvrdím taky, i jsem to mzdové psala a ona mě tžvrdí, že stejně musím..

carsa
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 07.02.18 10:57
@Anonymní píše:

Ne každá mzdovka je odborník :)

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1350 příspěvků 07.02.18 11:38

Já jsem kdysi měla několik paralelních brigád najednou a k tomu i osvč vedlejšák. Byla jsem u toho prezenční student, takže ve výsledku jsem žádné daně platit nemusela, ale přiznání jsem dát musela. Naštěstí mi s tím tehdy pomohla účetní z jedné té práce, jen jsem musela od ostatních donést potvrzení o příjmech.

Ušoplesk
Ukecaná baba ;) 2149 příspěvků 3 inzeráty 07.02.18 11:49

@carsa :palec:

Hanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 07.02.18 15:35
@Anonymní píše:

Asi se jí nechce dělat roční zúčtování. Podepiš prohlášení k dani, v něm požádej o provedení ročního zúčtování a ona ho provést bude muset. Kdyžtak jí zkus postrašit, že se zajdeš zeptat na FÚ.

bublifucekk
Povídálka 49 příspěvků 15.05.18 18:44

Můžu se zeptat jak to nakonec dopadlo? já si myslela to samé, zúčtování jsem neřešila a asi nemám podané daňové přiznání :-o (jsem na md, vypadlo mi to, že to mám hlídat) díky

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >