Opravdu musím podávat sama daňové přiznání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 10:32
Opravdu musím podávat sama daňové přiznání?

Moc prosím o radu..Pracuji x let na hlavní pracovní poměr na hlavní činnost ve firmě, a v průběhu roku 2017 jsem si založila OSVČ, tedy samozřejmě jako vedlejší činnost, do konce r. 2017 jsem nevydělala ani korunu. Tedy 0. Bylo mi řečeno i četla jsem na netu, že si nemusím dle paragr. myslím 38, dělat sama daňové přiznání, je to limitováno sumou výši příjmů 6000,– tis Kč. Účetní v práci, kde pracuji mi tvrdí, že se jedná o jakýsi souběh HPP a OSVČ a že si daňové přiznání dělat sama musím. Já jsem ovšem četla, že souběh zaměstnání je práce u více zaměstnavatelů Nic z toho nemám. Jen mnoho let HPP poměr u jednoho zaměstnavatele a pár měsíců OSVČ bez koruny výdělku. Omlouvám se, že to píši tak priomitivně, ale na toto jsem úplně tvrdá

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 10:34
@Anonymní píše:
Moc prosím o radu..Pracuji x let na hlavní pracovní poměr na hlavní činnost ve firmě, a v průběhu roku 2017 jsem si založila OSVČ, tedy samozřejmě jako vedlejší činnost, do konce r. 2017 jsem nevydělala ani korunu. Tedy 0. Bylo mi řečeno i četla jsem na netu, že si nemusím dle paragr. myslím 38, dělat sama daňové přiznání, je to limitováno sumou výši příjmů 6000,– tis Kč. Účetní v práci, kde pracuji mi tvrdí, že se jedná o jakýsi souběh HPP a OSVČ a že si daňové přiznání dělat sama musím. Já jsem ovšem četla, že souběh zaměstnání je práce u více zaměstnavatelů Nic z toho nemám. Jen mnoho let HPP poměr u jednoho zaměstnavatele a pár měsíců OSVČ bez koruny výdělku. Omlouvám se, že to píši tak priomitivně, ale na toto jsem úplně tvrdá

Nevykazuji ani žádné výdaje nic, v podstatě jsem podnikat nazačala…

PETRAKIM
Kecalka 146 příspěvků 07.02.18 10:41

Ten limit 6000 Kč se myslím týká jiných příjmů než příjmů z podnikání. Domnívám se, že už kvůli přehledům pro CSSZ a zdravotní pojišťovnu (byť ve vašem případě tam bude nula nula nic) je nutné tak i tak podávat daňové přiznání. Určitě se tu najde šikovná účetní, co se s tím potkala - já mám také střdíavě zaměstnání a trvale podnikání, ale vždy jsem tedy příjem měla a vždy vše podávala.

Ušoplesk
Ukecaná baba ;) 2151 příspěvků 07.02.18 10:44

Měla jsem to takto předloni, nevydělala jsem jako OSVČ nic, daňové přiznání jsem podávat nemusela, vyúčtování mi udělala mzdová účetní. Jen jsem musela podat přehled na zdravotní pojišťovu a na sociálku.

carsa
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 07.02.18 10:45

Pokud jste zaměstnaní a souběžně podnikáte a máte vedle příjmů ze zaměstnání vedlejší příjmy z podnikání, pronájmu nebo příležitostné příjmy (tj. příjmy podle § 7 až 10 ZDP) nižší než 6 tis. Kč, pak daňové přiznání v roce 2018 podávat nemusíte.

http://www.ipodnikatel.cz/…by-osvc.html

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 10:55
@carsa píše:
Pokud jste zaměstnaní a souběžně podnikáte a máte vedle příjmů ze zaměstnání vedlejší příjmy z podnikání, pronájmu nebo příležitostné příjmy (tj. příjmy podle § 7 až 10 ZDP) nižší než 6 tis. Kč, pak daňové přiznání v roce 2018 podávat nemusíte.http://www.ipodnikatel.cz/…by-osvc.html

To tvrdím taky, i jsem to mzdové psala a ona mě tžvrdí, že stejně musím..

carsa
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 07.02.18 10:57
@Anonymní píše:

Ne každá mzdovka je odborník :)

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1500 příspěvků 07.02.18 11:38

Já jsem kdysi měla několik paralelních brigád najednou a k tomu i osvč vedlejšák. Byla jsem u toho prezenční student, takže ve výsledku jsem žádné daně platit nemusela, ale přiznání jsem dát musela. Naštěstí mi s tím tehdy pomohla účetní z jedné té práce, jen jsem musela od ostatních donést potvrzení o příjmech.

Ušoplesk
Ukecaná baba ;) 2151 příspěvků 07.02.18 11:49

@carsa :palec:

Hanula1212
Kelišová 5120 příspěvků 07.02.18 15:35
@Anonymní píše:

Asi se jí nechce dělat roční zúčtování. Podepiš prohlášení k dani, v něm požádej o provedení ročního zúčtování a ona ho provést bude muset. Kdyžtak jí zkus postrašit, že se zajdeš zeptat na FÚ.

bublifucekk
Povídálka 49 příspěvků 15.05.18 18:44

Můžu se zeptat jak to nakonec dopadlo? já si myslela to samé, zúčtování jsem neřešila a asi nemám podané daňové přiznání :-o (jsem na md, vypadlo mi to, že to mám hlídat) díky

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemohou se ani hýbat! Krásná dvojčata (14) umírají na těžkou anorexii

Poslední dobou se objevuje čím dál více případů, které dokazují, jak daleko... číst dále >

Ojojoj! Mikolas Josef odmítl milionový job: Nebude ho to mrzet?

Byl prvním zástupcem Česka, který si na Eurovizi nevylámal zuby a nepůsobil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >