Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@ntkv píše:
No jistěa pak nám co bydlíme 20m od školky nevezmou děti..jinak rozhoduje samozřejmě věk dítěte, mě nevzali letos holku co je narozená na konci října..Poslední dítě co přijali bylo dubnový.
praha 7 42000 obyvatel a přesně z důvodu turistiky s trvalým pobytem nestačí 1000 míst ve školkách zřizovaných MČP7…
U nás ve školce stačila i nájemní smlouva. Podle „nařízení shora“ mělo být rozhodující pouze věk dítěte a bydliště. Ale zároveň po nás u zápisu chtěli vypsat, v jakém oboru pracujeme, od kolika do kolika máme pracovní dobu
tel. číslo na zaměstnavatele pro ověření
vypsat všechny sourozence vč. dat narození ![]()
@zichisek to u nás chtěli uplně to stejné, akorát s tím, že chtěli trvalý pobyt jak rodičů tak i děti. A ke všemu se přihlíželo - a dle toho bodovalo.
Ale nedivím se jsem z Prahy 5, staví se tu nové patrové domy a školka je tu na náš okres jediná. Takže letos z cca 90-100 dětí brali jen 27-30.
No ale nadávejte na městskou část, jsem z Řep, letos brali všechny děti co se přihlásili - tedy sami vyhlásili, že přihlášky přijímají od těch narozených do 31. 10. 2011 a opravdu všechny vzali. Loni i letos se otevírala nová třída (místo našli ve stávajících MŠ, v té co má dvě budouvy zrušili jednu kuchyň a v druhé se obětovala jiná provozní místnost) a v případě dalšího „boomu“ jsou připraveni udělat třídy v základních školách. Takže to asi jde.. U nás socani teď před volbama slibují dokonce školky pro děti od dvou let ![]()
Uff. No to jsem zvědavá. Kluka budu hlásit příští rok a zatím se teda lžící nenají Vidličkou jo, ale polívku si s vidlí asi nedá ![]()
JInka zakl k tématu asi bylo řečeno vše, jen jsem se taky přifařila ![]()
@Sibyla0 U nás na desítce je to jak kde: v Malešicích nebo na Zahradním městě - kde se hodně staví - kalamita, místa nejsou (kamarádce nevzali kluka narozeného prosinec 2010!, volali až v srpnu, že místo je). Ale u nás ve Vršovicích to není problém, uvolnilo se hodně a pár míst je skoro všude. No a myslím, že za dva tři roky bude místo i pro dvouleťáky, a to bez investic ![]()
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.