Nespadáme pod vybranou MŠ - rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jankaxx
Závislačka 2899 příspěvků 03.10.14 19:30
Nespadáme pod vybranou MŠ - rady

Zdarívm všechny maminky :mavam:

začala jsem hledat info o školkách a zápisu. Jenže základní problém je jak se dostat do městské školky když bydlíme na vesnici :roll: Naše spádová školka je plesnivá díra s nespokojeným personálem… včera se jedna známá zmínila, že kydž máme babičku a dědu ve městě, tak by to šlo nějak zařídit skrz ně, ale to vůbec netuším jak (měla jsem se hned zeptat vím) :D tušíte co tím mohla myslet? Já tady hledám a hledám, ale nenacházím nic v tom smyslu…
Toť otázka č. 1

Další věcičky co mě zajímají jsou, jaké podmínky se musí splňovat pro nástup do školky…příští rok nám bude v září 3 a 3/4 roku… očkování MMR máme odložené…
když osud dá, tak se nám narodí druhé vytoužené miminko, ale k tomu se prý nemá přihlížet? Syna chci dát do školky, protože kolektiv prostě moc potřebuje. Letos jsem ho ještě nezkoušela přihlásit. Vím, že někde berou i v průběhu roku /třeba po novém roce/ a to by taky šlo, ale pak zase když by ho brali skoro v 5letech se mi zdá už starý :?

Když byste někdo věděl o skvělé diskusi, nebo článku jak funguje přijímání do MŠ, tak budu moc moc ráda :palec: díky předem za info

J.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Run
Generální žvanilka 20652 příspěvků 03.10.14 19:33

U nas zalezi jen na trvalem pobytu, takze se prihlasit u prarodicu.

palapa
Závislačka 2949 příspěvků 03.10.14 19:34

Prehlasit diteti trvale bydliste k prarodicum

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 03.10.14 19:34

Napadlo mě dát dítku trvalé bydliště k babičce do toho města :think:

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 19:38
@Jankaxx píše:
Zdarívm všechny maminky :mavam:

začala jsem hledat info o školkách a zápisu. Jenže základní problém je jak se dostat do městské školky když bydlíme na vesnici :roll: Naše spádová školka je plesnivá díra s nespokojeným personálem… včera se jedna známá zmínila, že kydž máme babičku a dědu ve městě, tak by to šlo nějak zařídit skrz ně, ale to vůbec netuším jak (měla jsem se hned zeptat vím) :D tušíte co tím mohla myslet? Já tady hledám a hledám, ale nenacházím nic v tom smyslu…
Toť otázka č. 1

Další věcičky co mě zajímají jsou, jaké podmínky se musí splňovat pro nástup do školky…příští rok nám bude v září 3 a 3/4 roku… očkování MMR máme odložené…
když osud dá, tak se nám narodí druhé vytoužené miminko, ale k tomu se prý nemá přihlížet? Syna chci dát do školky, protože kolektiv prostě moc potřebuje. Letos jsem ho ještě nezkoušela přihlásit. Vím, že někde berou i v průběhu roku /třeba po novém roce/ a to by taky šlo, ale pak zase když by ho brali skoro v 5letech se mi zdá už starý :?

Když byste někdo věděl o skvělé diskusi, nebo článku jak funguje přijímání do MŠ, tak budu moc moc ráda :palec: díky předem za info

J.

taky budu menit dcerce TP kvůli tomu aby se dostala do skoly do které chci ale nespada tam spadove takze proto ;)

ntkv
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.10.14 19:45

No jistě :pankac: a pak nám co bydlíme 20m od školky nevezmou děti..

jinak rozhoduje samozřejmě věk dítěte, mě nevzali letos holku co je narozená na konci října..Poslední dítě co přijali bylo dubnový.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 03.10.14 20:01

@ntkv : a nebyla to náhodou Nemcicka? Tam taky brali poslední dubnové. Přesně, naše děti se tam nedostanou, a cizí co tu ani nebydlí, tam chodí.
@Jankaxx : záleží na podmínkách školky, u nás chtějí trvaly pobyt dítěte + jednoho z rodičů. Tak se tam možná budete muset přihlásit oba.

Z.jev
Závislačka 3306 příspěvků 03.10.14 20:09

@Jankaxx Každá školka má ty podmínky jinak, u nás (vesnická školka) stačí, když je dítě bez plen a umí se najíst alespoň lžičkou. V okresním městě je to horší, tam se sčítají body - trvalý pobyt dítěte i rodičů, oba rodiče pracující, starší sourozenec ve stejné školce je taky plus. A co třeba zkusit okolní vesnice? K nám taky jezdí děti z okolí, protože u nich jsou školky na prd

Slečna Ferka
Extra třída :D 10271 příspěvků 03.10.14 20:10

Je to velmi individuální, minimum je trvalý pobyt dítěte v obvodu, někde chtějí i rodiče, body za sourozence ve školce atd. (Někde zohledňují i docházku matky do práce/jestli je doma atd., ale to individuálně. To se smí ;) Diskuse tu na to nebude, protože se to liší obec od obce, a i v rámci obce mezi školkami - vlastní zkušenost.)

Během roku pokud vím moc neberou, ale třeba během podzimu se to ještě docela často mění, jak se děti stěhují, zjišťuje se, že to nedají, a tak…

S očkováním, pokud máte zdravotní indikaci a doktor vám to vyplní, že jsou k tomu důvody, a ne že je to Tvůj výmysl, tak by malého do školky vzít měli.

Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 03.10.14 20:11

@myskalucka Přesně tak, kvůli těmhle čachrům se změnou TP dítěte, chtějí už v hodně školkách i TP jednoho z rodičů. Jinak teda MMR byste měli mít aspoň rozočkované (ale to záleží na Dr, jak to do papírů pro školku napíše).

Lemonkas
Závislačka 4155 příspěvků 03.10.14 20:14

U nas stacilo trvale bydliste otce v meste kam jsem chtela dat kluka :) ale u nas brali i dviulete deti takze mist bylo dost

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 03.10.14 20:22

@Jankaxx každá školka má jiná specifika. Zeptej se ve vybrané na podmínky. Někde musíš mít TP, někde stačí, když doložíš, že tam bydlíš. Někde dítě vezmou, i když jsi doma na MD, někde musíš mít razítko, že pracuješ atd.. takže fakt záleží.. čím menší město, tím větší šance na přijetí.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65077 příspěvků 03.10.14 20:32

Už jsem se setkala i s tím, že tam TP musel být po nějakou dobu, přesně aby se zamezilo těmhle čachrům.

Jankaxx
Závislačka 2899 příspěvků 03.10.14 20:38

Díky za info maminky :palec: tak to půjdu zjišťovat individuálně, ale stejně jste mi pomohly… Teď jen doufat, že to nějak půjde… jinak by bylo lepší než dát ho do té plísně ke sprostým učitelkám mít ho pak doma… některé maminky se nesmí divit, že se čachruje… ony by tam dítě taky nedaly. To opravdu raději nechám doma!
:kytka:

tiffany
Extra třída :D 12215 příspěvků 03.10.14 20:55
@j.a.n.i1 píše:
Už jsem se setkala i s tím, že tam TP musel být po nějakou dobu, přesně aby se zamezilo těmhle čachrům.

No to je pak suprový pro nově přistěhovaný :roll: Já jsem na zápis měla žlutý papír místo občanky. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >