Nešťastná z šestiletého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Meredit
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 05.11.14 09:27
Nešťastná z šestiletého

Ahoj, potřebuju se vypovídat a budu ráda když se ozve maminka která to má stejně a dá radu co pomohlo.
Jde o to, že doma máme syna 6,5 roku. Zhruba poslední rok až dva už to s ním prostě nezvládám. Na jakýkoliv pokyn má dvě odpovědi, lepší je počkej, druhá rovnou ne. Každé ráno u nás končí řevem nás obou, když se máme na osmou vypravit do školky. Tu má rád, ale každé ráno se prostě oblékat nebude, školka je blbá, hnusná atd. Mmch, hnusný a blbý je skoro všechno, kromě televize, tabletu a noťase…
Do školky pro něj chodím kolem půl čtvrté, opět ohromná scéna před učitelkama že mám přijít později. Včera to už vygradovalo, udělal scénu jako dvouleťák s hysterickým řevem, mlácením atd.
Chodíme na logopedii, to už po půl roce celkem spolupracuje, ale také jezdíme na grafomotorická cvičení každý týden půl hodiny busem do jiného města, já s velkým kočárem, psina.
Cvičení se skládá ze tří částí, hlavní je dělání čar pro uvolnění zápěstí, opět každý den řev, nucení do úkolů, většinou to skončí tak že dostane na zadek a zavřu ho v pokoji, za deset minut přijde celkem v pohodě, ale kolo se zase opakuje…
Do toho máme tříměsíční miminko se kterým musím cvičit vojtovku a zase jezdit do druhého města, přiznám se že už jsem vyčerpaná, manžel jezdí z práce večer a babičky tu nemáme :(
Jinak s bráškou to myslím nesouvisí, toho má moc rád.
Starší je vymodlené miminko, asi jsem mu hodně povolovala a nebyla moc důsledná

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Meredit
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 05.11.14 09:29

Ještě dodám že s jídlem je to to samé, kromě sladkostí by nic jiného nemusel, každé jídlo kromě špaget a palačinek je překvapivě hnusný a blbý, každé jídlo je boj a řev. Opět… :?

kotyk
Echt Kelišová 7964 příspěvků 05.11.14 09:35

A už přišel do školy pozdě?

Meredit
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 05.11.14 09:38

@kotyk chodí ještě do školky, máme odklad kvůli logo a grafomotorice a celkové nezralosti

ady01
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 05.11.14 09:40

Chtělo by to důslednost a řád-nejdříve úkoly, povinnosti až potom zábava typu počítač. Klidně bych mu to nachvíli zatrla úplně. Je to pro něho velká změna, ikdyž na mimi nežárlí, tak cítí, že už není středem zájmu.
S prostředním jezdím taky na logo, chodíme už první tř.,prostě nejdříve splníme úkoly, povinnosti a pak nastavím budík na počítač. Přijal to takhle vcelku rychle. Při scénách bych odešla, je velký, obléknout se musí sám, nastavila bych minutník, do kdy musí byt splněno a samo chválit, chválit. Do cvičení s Mimi bych ho taky zapojila, aby se cítil potřebný.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 05.11.14 09:40

Nechci aby to vyznělo tvrdě, ale ty jsi rodič. Každé jídlo krom sladkostí je hnus? Takže nebudou sladkosti, neexistuje. Sladkost si můžeš vzít po obědě, když sníš oběd, jinak nic. Je to hnusné? Buď o hladu, jídlo je v pravidelných intervalech, nechceš, vynech, další je zase za tři hodiny. A sladkosti po normálním jídle.
Normální je noťas, televize, tablet? Tak není. Takhle malé dítě na tom nemá codělat, nebo jen velmi omezeně. Takže tablet ti půjčím na co já vím 30 minut, když…přestneš peskovat, dělat scény, postavíš si puzzle, namaluješ obrázek…ˇjinak to nepůjde.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 05.11.14 09:43

Jinak ještě, učení je základ, tudíž přenost přede vším, nechceš dělat čáry, fajn, jdi se uklidnit do pokojíku, za 10 minut to zkusíme znovu, nechceš, fajn, jdi se uklidnit do pokojíku…a tak dokola, souboj vůlí, nicméně ty musíš stanovit hranice. je dost velký na to, aby přesně věděl, co dělá a čeho svým chováním docílí. Tablet dostane pokud splní povinnosti, pokud ne, i kdyby se postavil na hlavu a měl proječet odpoledne, prostě by ho nedstal, to samé televize.

ady01
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 05.11.14 09:44
@Meredit píše:
Ještě dodám že s jídlem je to to samé, kromě sladkostí by nic jiného nemusel, každé jídlo kromě špaget a palačinek je překvapivě hnusný a blbý, každé jídlo je boj a řev. Opět… :?

Dohodla si s ním co bude jíst, když bojkot tak odcházím, nechat klidně ohladu.At připravuje jídlo s tebou, něco by mohl i sám-třeba namazat rohlík a ozdobit podle svého, loupat brambory(na pečený v troubě).

Meredit
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 05.11.14 09:46

@terinka4444 @ady01 to mu samozřejmě zakážu, telku vypnu a techniku do ruky nedostane, v tom případě si jde po scéně hrát do pokoje, zrovna si tam skládá puzzle :nevim: A úkol tady leží…
S jídle taky sladkost nedostane dokud nesní něco normálního, ale opět hrozný scény, když už jí tak musím říkat každé sousto at jí, jsem už z toho psychicky vyčerpaná

kotyk
Echt Kelišová 7964 příspěvků 05.11.14 09:47

@Meredit Upřímně, prostě mu budeš muset ukázat, že všechno má nějaké důsledky. Když nesplní svoje úkoly, tak holt není zábava. Když nesní jídlo, nejsou sladkosti. Když se nechce oblíkat, tak holt jde v pyžámku :nevim: Pokud má v šesti a půl častěji nezvladatelné zíchvaty vzteku, tak bych s ním pro sichr nejdřív naklusala k psychologovi. Může to být následek nedůsledné výchovy, ale taky nějakého jiného problému.

Meredit
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 05.11.14 09:52

@kotyk byl na vyšetření v PPP, sice v rámci školní zralosti, ale dělá tam známá a brala to celkově, do jiné PPP dojíždíme na tu grafo, probírala jsem to s pedagožkou co nás má na starost, podle ní je to druhé období vzdoru a časem že to přejde…
Ale to dřív možná skončím v blázinci já :)

kotyk
Echt Kelišová 7964 příspěvků 05.11.14 09:53

A jak to tak čtu, dát se u zákazů na meditaci. Jestli ho nechceš pořád nahánet, dej mu na stůl minutku/mobil s budíkem, ať vidí, kolik času má. Když nedojí po zazvonění, odebrat. Nic dalšího neřešit, je to jeho jídlo a jeho žaludek. Puzzle jsou taky zábava, takže si mu jenom zatrhla tu nej, tak si našel jinou. Můžeš se s ním třeba domluvit, že si bude chvilku hrát, zase nastavit nějaké časovadlo, a po zazvonění nahnat na úkol. Když ho dělat nechce, fajn, ale bude u něj sedět.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 05.11.14 09:54
@Meredit píše:
@terinka4444 @ady01 to mu samozřejmě zakážu, telku vypnu a techniku do ruky nedostane, v tom případě si jde po scéně hrát do pokoje, zrovna si tam skládá puzzle :nevim: A úkol tady leží…
S jídle taky sladkost nedostane dokud nesní něco normálního, ale opět hrozný scény, když už jí tak musím říkat každé sousto at jí, jsem už z toho psychicky vyčerpaná

to chápu, musí to být na palici, ale pomůže jen důslednost.
Moc nerozumím tomu, že si hraje a úkol tu leží. Co bych udělala já, proti scénám se obrnila, posílám do vedlejší místnosti, nejde sama, čapnu, odnesu a postavím do sousední místnosti, nezavírám dveře, nicméně nechť si ječí tam. V tvém případě, co bych dělala, a že mi trénovali logopedii hodně, několikrát za den, sakra vím, co to je, nustnost tréninku proti absolutní nechuti a zpruzelosti dítěte, nicméně jediné co pomohlo je důsledný řád, prostě se musí, není vyhnutí, to zaveď, teď 10-15minut cvičíme čáry na papír, nechce a ječíš, odchod vedle, ale nikoliv s hraním si, tady doječíš, pak se udělá úkol, pak si budeš hrát. On to pochopí, respektive to ví už teď, jen pochopí, že neuhneš a bude lepší to udělat tehdy, kdy se má.
V poradně ti neporadili jak na něj co nejlépe?

Meredit
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 05.11.14 09:54

Holky, on pokud nesní jídlo nebo neudělá úkol tak to nedostane, ale mě prostě hrozně vyčerpávají ty scény a hádky, jsem hodně klidný člověk, ale on mě dokáže vytočit během minuty tak že se už občas přestávám ovládat já :?

ady01
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 05.11.14 09:56

@Meredit a ty u něho celou dobu sedíš než se nají? Nech ho samotného, na grafomot. se mi osvědčila mazací tabulka kde kreslil fixem, potom tabule na křídy, a s manželem kreslil myší na počítači, nebo venku na chodníku.
Jinak to na mě působí, že jsi moc měkká, přitvrdit, oni ten řád potřebují, stejně tak i odměnu. Pro tebe-pij medunkovy čaj, dávala bych i jemu

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Adekvátní trest pro Terezu? Státní zástupce říká minimálně 25 let a plánuje odvolání!

Představa, že v pákistánském kriminále stráví následujících osm let života,... číst dále >

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >