Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Hezký večer,
jak dlouho měly vaše děti horečky při neštovicích? Syn (bude mu 5) má už týden horečky a bez léku mu to stále stoupá k 39. Přijde mi to už dlouho.
V pátek byl u doktorky, která neštovice potvrdila. Několik dní měl totiž jen horečku, pak asi dva dny jeden pupínek na bradě a pak teprv další, tak si po telefonu doktorka nebyla jistá. Pokud se to zítra už nezlomí, zase ji v pondělí zavolám.
Ale jsem už z toho nervózní, tak přemýšlím, jestli radši nezavolat už zítra na pohotovost a nepřeptat se na to.
Děkuju za zkušenosti.
@Rhoda dcera měla fakt snad týden, pomáhaly trochu k lékům studené obklady a octové obklady na chodidla a vlažná sprcha…pamatuju, že jí to lezlo ke 40 třeba už po 2 až 4 hodinách od podání léku…a měla to tak ten týden…ke konci už jí to nešlo přes 39…