Neštovice nebo vyrážka ze sluníčka?

• Fotoalbum (8)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
71
2.7.22 11:39

Neštovice nebo vyrážka ze sluníčka?

:potlesk: Krásný den, starší dcera 4r byla před 16ti dny ve školce v kontaktu s neštovicema, ve středu a čtvrtek (tzn. 13. a 14.den po kontaktu) se jí na těle udělaly pupínky - na břiše, pár na zádech; nejsou naplněné tekutinou, vypadají jako klasické jebáky. Ten 12. a 13.den jsme trávily hodně času u bazénu a celkově na sluníčku, tak si říkám, že to může být nějaká vyrážka, jiní mi říkají, že to jsou neštovice a teprve se nalijí, ale že by ani po 4 dnech nebyl žádný pokrok? Upřímně bych byla ráda, kdyby to nechytla, chci obě holky (máme ještě roční dcerku, o ni mám největší strach) nechat očkovat. Přidám fotky a budu ráda za vaše zkušenosti 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
73851
2.7.22 11:49

Nevim, no, u nestovic bych cekala vyvoj, pribyvani a nalivani pupinku. Nebo se to teprve rozjede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
2.7.22 11:52

@blumen Právě a už mě to celkem štve, nevím, jak dlouho mám dceru držet doma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5672
2.7.22 12:00

No nevim :think: neštovice se většinou dělají nejprve na hlavě/obličeji, a pak jdou na tělo :think: nemohlo ji spíše něco poštípat? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2056
2.7.22 12:18

Podle mě neštovice. Takhle nám začínaly. Nalily se až pozdeji. 3 děti a myslím ze ani jeden neměl první na hlavě ale měli hrudník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
2.7.22 12:20
@Emisis píše:
Podle mě neštovice. Takhle nám začínaly. Nalily se až pozdeji. 3 děti a myslím ze ani jeden neměl první na hlavě ale měli hrudník.

To opravdu můžou začínat 4, 5 dní? Neznám nikoho v okolí, kdo takto byl x dní než byly puchýře. Ale jako samozřejmě nevím, že jo…ach joo, nesnáším tady to čekání :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
2.7.22 12:22

@Semtex Nevím o tom, má to jediná z rodiny a to spím s oběma holkama v posteli. Jen ve středu byla na výletě se strejdou, jeli autobusem a prý nejela klima, tak se šíleně zpotili, tak jsem si myslela, že to má z toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
2.7.22 12:52

Můžou a nemusí být. Syn měl v květnu „klasický“ průběh nestovic a dcerka po necelých 14 dnech jeden „stipanec“ na ruce, další den nic, pak dva „stipance“, dva dny nic, pak teplota a začal klasický vysev s puchyrky, ale i tak jich neměla moc, ale nestovice to byly (jen nevím, zda a kdy bych je poznala, kdyby byla ona první… 😀)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
2.7.22 12:56
@lelulanda píše:
Můžou a nemusí být. Syn měl v květnu „klasický“ průběh nestovic a dcerka po necelých 14 dnech jeden „stipanec“ na ruce, další den nic, pak dva „stipance“, dva dny nic, pak teplota a začal klasický vysev s puchyrky, ale i tak jich neměla moc, ale nestovice to byly (jen nevím, zda a kdy bych je poznala, kdyby byla ona první… 😀)

No sakra. Mám pocit, že si se mnou ten nahoře zahrává :roll:…každopádně uvidíme a fungovat budeme úplně normálně, do kolektivu teď stejně nechodíme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
2.7.22 13:21

@NikiSv za mě ty pupínky neštovice jsou, dcera je měla úplně stejné, a měla jich celkem 6 :mrgreen: prohlídni jí ještě hlavu, jestli nenajdeš nějakou ve vlasech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
2.7.22 13:33

@stinga Taky neměla typické puchýře? Prohlídnu, ale ráno tam nic neměla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
2.7.22 13:34
@NikiSv píše:
@stinga Taky neměla typické puchýře? Prohlídnu, ale ráno tam nic neměla

nee, neměla, bylo to takové, jak má tvoje holčička

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
2.7.22 13:40

@stinga Děkuju!! Kéž by to tak bylo, ještě aby roční dcerka, když je chytí, to měla podobně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5163
2.7.22 15:49

Ano, vypada to jako nestovice. Letos uz jsem jich videla dost, ale kazde dite to melo trochu jine. Dokonce jedno dite chodilo asi tyden pouze se 2 pupinky, ktere byly spis, jak stipance a pak se to teprve rozjelo. V tech skolkach to vetsinou postupne chytnou skoro vsichni, kdo je jeste nemeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
2.7.22 15:53

@Oriseka Fakt? Tak to jsem nikdy neslyšela, že by se neštovice vysévaly tak dlouho. No uvidíme, dcera byla ve školce dva dny, předtím byla dlouho doma a poté jsem ji též stáhla, protože měla rýmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat