Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Dobry den, mozna spatny dotaz ale chteka bych se zeptat, syn v noci se vzbudil a uz nechtel spat zapla jsem televizi a chtela jsem jit udelat UM, rozsvitila jsem v pokoji a jen probliklo svetlo a od te doby mi nesviti svetlo nikde ve vsech pokojich, lepe receno v celem byte. Zkousela jsem nahazovat pojistky a nic se nestalo, elektrina normalne jede ale svetla nerozsvitim nikde. Je to divne aby prasklo vsech 7 zarovek zaroven? Je to zvlastni nerozumim tomu, mate nekdo rady nebo zkusenosti cim to muze byt? Pres den nam jede spoustu veci ze by mela zarovka prasknout ale v noci kdyz jsem mela jen zapnutou televizi a chtela rozsvitit v pokoji? Jeste ze jsem mela baterku v telefonu jinak bych mu to UM neudelala maximalne jen pri svicce
![]()
Tak může být ona pojistka vypálená a nefunkční. Když tomu nerozumíš, tak to chce elektrikáře, který to projde a promeri.
Svetla a zasuvky byvaji na jinem rozvodu, nemate tam vic spinacu?
Nedávno to měli moji rodiče, máte ještě měděné obvody? Jim se to stalo, že mají ještě staré obvody, světlo svítilo jen v jednom pokoji, zásuvky šli všude v bytě. Museli měnit všechny dráty ve zdech. ![]()
Určitě to chce specialistu.
A vyměnilas tu žárovku?
Některé domy mají zvlášť okruh pro zásuvky a světla, přičemž okruh na světlech se ti neobnoví, dokud je v něm ta prasklá žárovka (pojistky se nahodí, ale elektro do okruhu nejde, dokud není funkční okruh)…
@kacvac píše: Více
Hliník se používal dřív. Teďka je všechno z mědi.
Máte do domu tři fáze? Tohle vypadá, že vypadl světelný obvod, buď na jističi, nebo možná jen na proudovém chrániči. Taky se dost často stává - pokud máte třífázový přívod - že vypadne na hlavním jističi před elektroměrem jedna fáze (může být na ni napojen ten světelný obvod) a ostatní fáze normálně fungují. Na jističi to nelze vizuálně poznat, musí se shodit a nahodit.
@kacvac píše: Více
Měděné jsou právě dobře. To staré je v hliníku.
@Katisss1 píše: Více
Může to být taky výpadek jen jedné fáze.
Nám se to jednou stalo, havárka na vedení někde za rohem a celé ulici nešla jedna fáze. Lidi z toho byli zmatení jak lesní včely, každému nešlo něco jiného. ![]()
@Cenarius píše: Více
Měď se používá v poslední době. A protože je životnost instalací mnoho desítek roků, je dnes hliník stále ještě ve většině instalací.