(Ne)učebnicové maminky

1.6.15 15:56

(Ne)učebnicové maminky

Ahojte maminky :)
Je tu některá z vás, která se neřídila podle příruček/knížek a pečovala o svoje miminko tak, jak to sama cítila? Mám Ted na mysli konkrétně zavádění příkrmů (ovoce, zelenina, kaše) dříve, než ve 4. měsíci? Popřípadě kdy jste poprvé zkusili něco jiného než mléko a jak na to vaše miminko reagovalo? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
1.6.15 15:58
@Whiteness píše:
Ahojte maminky :)
Je tu některá z vás, která se neřídila podle příruček/knížek a pečovala o svoje miminko tak, jak to sama cítila? Mám Ted na mysli konkrétně zavádění příkrmů (ovoce, zelenina, kaše) dříve, než ve 4. měsíci? Popřípadě kdy jste poprvé zkusili něco jiného než mléko a jak na to vaše miminko reagovalo? :)

ja jsem kojila a pomalinku zkousela, semtam si deti cucly banan, jablicko, masicko pocucali a az jsem videla, ze se chteji kojit casteji, kolem 7 mesice, tak zacali dostavat zeleninu, ovoce a maso. Nikdy jsem nekupovala umele mliko a kupovat nebudu:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
1.6.15 16:05

Já jsem se podle žádných knížek, příruček ani ničeho jiného nikdy neřídila. Můj zdravý rozum mi řekl, že u malého miminka není kam spěchat a příkrmy jsem začala pomalu zkoušet po 6 měsících věku, kdy nám dost přibylo kojení a malá se o jídlo začala dost zajímat, když jsme jedli my :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
1.6.15 16:07
@Verca1989 píše:
Já jsem se podle žádných knížek, příruček ani ničeho jiného nikdy neřídila. Můj zdravý rozum mi řekl, že u malého miminka není kam spěchat a příkrmy jsem začala pomalu zkoušet po 6 měsících věku, kdy nám dost přibylo kojení a malá se o jídlo začala dost zajímat, když jsme jedli my :kytka:

vzpominam, jak jsme nemohli jist pred dcerkou, kdyz mela 2 mesice, tak lezela v postylce a my meli kachnu se zelim a ona tam tak mlaskala, ze jsem jedla s malou u prsa. D u dvou mesicniho bych si to masne maso netroufla:D pritom babicka mi rikala, ze kdyz rostly detem zuby, tak se daval cucat spek:D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
1.6.15 16:09

Já se řídím rozumem ale rozum mi teda radil spíše začít později než dřív :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.15 16:17

Aha :mrgreen: no ne že bych plánovala malému davat kachnu se zelím, ale mam tendence mu začít dávat právě nějakou „pevnější stravu“ - ovoce, zeleninu. Malý má 2 mesice a je částečně na UM, ale i tak mi příjde věčné mlsný a hladový :D v čem by mu mohl takový našlehaný banán uškodit? Nechci tím říct, že od zítra začneme s příkrmem, jen mě zajímali další názory, popřípadě zkušenosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9161
1.6.15 16:18
@JaneDoe píše:
Já se řídím rozumem ale rozum mi teda radil spíše začít později než dřív :mrgreen:
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9161
1.6.15 16:20

@Whiteness Tak ve dvou měsících bych to tedy opravdu nezkoušela. V tom bych dala na příručky a počkala až se bude 4 měsícům hodně blížit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.15 16:21

A také mě zajímá, zda je tu nějaká maminka, která dala miminku příkrm dříve.. :) a přizná se :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
1.6.15 16:26

@Whiteness Banánem mu můžeš tak nanejvýš asi přivodit zácpu, víc se snad stát nemůže :think:

Popravdě mi přijde zvláštní, že bys měla tak vnímavé dítě, že je schopné ve dvou měsících tohoto. Mně loudí až téměř roční a tomu už lecos dopřeju (ale kachnu se zelím zatím teda taky ne :lol: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
1.6.15 16:30
@Whiteness píše:
A také mě zajímá, zda je tu nějaká maminka, která dala miminku příkrm dříve.. :) a přizná se :lol:

Já znám matku, co ve třech měsících dávala na doporučení lékaře dušenou a rozmixovanou mrkev. Ale to bylo z nedostatečného přibírání, kdy matka plně kojila a nechtěla zavádět UM, takže to přechodně řešili takto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.15 16:34

@Whiteness knížkama se neřídím, ale s příkrmama jsem vždy čekala, až na vhodnou dobu. Jinak se ve všem řídím rozumem, zkušenostma kamarádek, rodičů a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
1.6.15 16:40

Jo, víceméně se řídím dle naší situace a mého pocitu, třeba s příkrmy jsem začínala u všech dětí cca v 5 měsících, protože jsem se v tu dobu už cítila hodně unavená a potřebovala jsem se jednoho kojení (a postupně dalších) zbavovat. Děti na to byly očividně připravené, chutnalo jim a dodnes chutná:-) Jinak mi přijde, že v ničem není kam spěchat, vše má svůj čas, já byla prý na příkrmech už od nějakých 6 neděl, rozhodně jsem tím nepřibrala, jak mamka tehdy doufala, ba naopak, jíst jsem velmi dlouho odmítala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9018
1.6.15 16:41

Taky mi rozum velí dávat spíš později, než dřív. Dítěti, které ještě před 60 dny přijímalo výživu přes pupečník bych opravdu banán nedávala.
Já jsem začala po 5. měsíci, přišlo mi, že má syn hlad a moje mléko mu nestačí. Začal hned jíst malé skleničky zeleniny, ale myslím, že samotná zelenina z výživového hlediska stejně moc „objemu“ a zasycení nepřidá. To spíš třeba kaše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.15 16:57

Kazdy tyden je tu aspon jedna podobna diskuse „jak svemu diteti zhuntovat travici trakt snadno a rychle“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama