Neumím komunikovat s lidma - co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 22:44
neumím být s lidma

Asi to zní divně, ale nedokážu s lidma mluvit..
Mám obrovskou úzkost, když se mám s někým bavit. Když jsme někde ve skupince lidí, kteří si normálně povídají, vždy jen mlčím. Připadám si divně.. i ostatním tak připadám.
Všichni si o mně myslí, že jsem divná asociálka, která se s nikým nechce bavit nebo že jsem arogantní. Ale já nejsem..
Hrozně mě to štve.. chtěla bych mít kamarády, najít si přítele a mít normální život. Nikdy jsem neměla žádný vztah a jsem pořád sama. Někdy si řeknu, že už mě nebaví takhle žít, tak se zvednu a jdu mezi lidi, ale vždy to dopadne tak, že se bud neodhodlám na nikoho promluvit, nebo to udělám a skončí to trapným tichem. Jsem tak dlouho sama, že už ani nevím, o čem se normálně lidi baví..
Máte to někdo stejně?

Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 17992 příspěvků 31.07.19 22:46
@Anonymní píše:
Asi to zní divně, ale nedokážu s lidma mluvit..
Mám obrovskou úzkost, když se mám s někým bavit. Když jsme někde ve skupince lidí, kteří si normálně povídají, vždy jen mlčím. Připadám si divně.. i ostatním tak připadám.
Všichni si o mně myslí, že jsem divná asociálka, která se s nikým nechce bavit nebo že jsem arogantní. Ale já nejsem..
Hrozně mě to štve.. chtěla bych mít kamarády, najít si přítele a mít normální život. Nikdy jsem neměla žádný vztah a jsem pořád sama. Někdy si řeknu, že už mě nebaví takhle žít, tak se zvednu a jdu mezi lidi, ale vždy to dopadne tak, že se bud neodhodlám na nikoho promluvit, nebo to udělám a skončí to trapným tichem. Jsem tak dlouho sama, že už ani nevím, o čem se normálně lidi baví..
Máte to někdo stejně?

Tak jdi mezi lidi se stejnými zájmy. Já si taky nerozumím s kvantovými fyziky, tak mezi ně nechodím. Nemusíš mluvit, třeba jen projevit zájem o druhé. Zeptat se na něco. Usmívat se. Neuhýbat pohledem.

quanavera
Kecalka 474 příspěvků 31.07.19 22:58

Ano, taky mi dělá problém komunikace, jsem těžký introvert, ale zase jsem člověk který by se pro opravdový kamarády rozdal, jsem férová, upřímná, spolehlivá, dokážu kdykoli pomoci, takže si i já vybírám a bud budou pořádní kamarádi nebo žádní.

belladonna
Závislačka 3200 příspěvků 31.07.19 22:59

Chodit na nějaké terapie, sezení s psychologem, behaviorální terapie apod. Moje známá zrovna chodí na tu behaviorální a doufá, že jí to pomůže s problémy taky psychického rázu.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 31.07.19 23:04

Sociální fobie jak z učebnice. Jde tu úzkost rozpustit, a nebudovat si novou, jde se naučit navazovat a udržet vztahy, jde svytrénvoat překonávání úzkosti.

Nejefektivnější je vstoupit do psychoterapie.

Pro začátek tahle knížka je o těch dobrých stránkách introverze

https://www.kosmas.cz/…77698/ticho/#…

a o sociálníá fobii pak tahle kniha https://www.kosmas.cz/…-jeji-lecba/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 00:44
Taky prosím, připadám si už nemocně

Taky by jsem poprosila o radu. Nemám tedy problém s přáteli nebo s mluvením s lidmi, ale většinou mám problém na pracovišti s kolegy, prostě si s nimi nemám a ani nechci nic říkat, přítomnost mi není příjemná a už vůbec ne nějaké rozpravání a obvykle to co si říkají jsou pro mě fakt blbosti a neotevřela by jsem proto ani ústa. S přáteli je to jiné, ale s kolegy nikdy takový vztah prostě nemám a ani nechci. Neúčastnim se žádných sezení na obědě ani společných akcí. Když chtějí někam jít radši řeknu že něco mám bez aby jsem šla a to mám času dost. Nerada slavím kolegů narozeniny. Já by jsem se fakt hodila někam do rohu k PC, ale prostě to vždycky nejde že. Taky si připadám díky tomu už hodně divně. Ani jsem v práci neřekla že jsem těhotná, prostě jsem nechtěla aby to věděli. Skončila mi smlouva, tak jsem prostě šla. Teď jsem potřebovala od účetní papíry na pracák a stydela jsem se o ně říct, ale musela jsem no a mezi řečí se prostě na bříško zeptala, kdyby to nebylo vidět asi řeknu že nejsem :D
Každý jsme jiní. Chápu, ale něco je už na mě moc. Já jsem normální, jinak v rámci možností :) s lidmi normálně komunikují, když musím. Snažím se být i milá a když už od rány nejdu daleko.

mrav
Vesmírná mluvilka 31405 příspěvků 01.08.19 06:04

Tak mi, holky, napište a pokecáme. 8) :mavam:

Váš příspěvek
Reklama