Neumím komunikovat s lidma - co s tím?

Anonymní
31.7.19 22:44

neumím být s lidma

Asi to zní divně, ale nedokážu s lidma mluvit..
Mám obrovskou úzkost, když se mám s někým bavit. Když jsme někde ve skupince lidí, kteří si normálně povídají, vždy jen mlčím. Připadám si divně.. i ostatním tak připadám.
Všichni si o mně myslí, že jsem divná asociálka, která se s nikým nechce bavit nebo že jsem arogantní. Ale já nejsem..
Hrozně mě to štve.. chtěla bych mít kamarády, najít si přítele a mít normální život. Nikdy jsem neměla žádný vztah a jsem pořád sama. Někdy si řeknu, že už mě nebaví takhle žít, tak se zvednu a jdu mezi lidi, ale vždy to dopadne tak, že se bud neodhodlám na nikoho promluvit, nebo to udělám a skončí to trapným tichem. Jsem tak dlouho sama, že už ani nevím, o čem se normálně lidi baví..
Máte to někdo stejně?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27012
31.7.19 22:46
@Anonymní píše:
Asi to zní divně, ale nedokážu s lidma mluvit..
Mám obrovskou úzkost, když se mám s někým bavit. Když jsme někde ve skupince lidí, kteří si normálně povídají, vždy jen mlčím. Připadám si divně.. i ostatním tak připadám.
Všichni si o mně myslí, že jsem divná asociálka, která se s nikým nechce bavit nebo že jsem arogantní. Ale já nejsem..
Hrozně mě to štve.. chtěla bych mít kamarády, najít si přítele a mít normální život. Nikdy jsem neměla žádný vztah a jsem pořád sama. Někdy si řeknu, že už mě nebaví takhle žít, tak se zvednu a jdu mezi lidi, ale vždy to dopadne tak, že se bud neodhodlám na nikoho promluvit, nebo to udělám a skončí to trapným tichem. Jsem tak dlouho sama, že už ani nevím, o čem se normálně lidi baví..
Máte to někdo stejně?

Tak jdi mezi lidi se stejnými zájmy. Já si taky nerozumím s kvantovými fyziky, tak mezi ně nechodím. Nemusíš mluvit, třeba jen projevit zájem o druhé. Zeptat se na něco. Usmívat se. Neuhýbat pohledem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
31.7.19 22:58

Ano, taky mi dělá problém komunikace, jsem těžký introvert, ale zase jsem člověk který by se pro opravdový kamarády rozdal, jsem férová, upřímná, spolehlivá, dokážu kdykoli pomoci, takže si i já vybírám a bud budou pořádní kamarádi nebo žádní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5164
31.7.19 22:59

Chodit na nějaké terapie, sezení s psychologem, behaviorální terapie apod. Moje známá zrovna chodí na tu behaviorální a doufá, že jí to pomůže s problémy taky psychického rázu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
13973
31.7.19 23:04

Sociální fobie jak z učebnice. Jde tu úzkost rozpustit, a nebudovat si novou, jde se naučit navazovat a udržet vztahy, jde svytrénvoat překonávání úzkosti.

Nejefektivnější je vstoupit do psychoterapie.

Pro začátek tahle knížka je o těch dobrých stránkách introverze

https://www.kosmas.cz/…77698/ticho/#…

a o sociálníá fobii pak tahle kniha https://www.kosmas.cz/…-jeji-lecba/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.19 00:44

Taky prosím, připadám si už nemocně

Taky by jsem poprosila o radu. Nemám tedy problém s přáteli nebo s mluvením s lidmi, ale většinou mám problém na pracovišti s kolegy, prostě si s nimi nemám a ani nechci nic říkat, přítomnost mi není příjemná a už vůbec ne nějaké rozpravání a obvykle to co si říkají jsou pro mě fakt blbosti a neotevřela by jsem proto ani ústa. S přáteli je to jiné, ale s kolegy nikdy takový vztah prostě nemám a ani nechci. Neúčastnim se žádných sezení na obědě ani společných akcí. Když chtějí někam jít radši řeknu že něco mám bez aby jsem šla a to mám času dost. Nerada slavím kolegů narozeniny. Já by jsem se fakt hodila někam do rohu k PC, ale prostě to vždycky nejde že. Taky si připadám díky tomu už hodně divně. Ani jsem v práci neřekla že jsem těhotná, prostě jsem nechtěla aby to věděli. Skončila mi smlouva, tak jsem prostě šla. Teď jsem potřebovala od účetní papíry na pracák a stydela jsem se o ně říct, ale musela jsem no a mezi řečí se prostě na bříško zeptala, kdyby to nebylo vidět asi řeknu že nejsem :D
Každý jsme jiní. Chápu, ale něco je už na mě moc. Já jsem normální, jinak v rámci možností :) s lidmi normálně komunikují, když musím. Snažím se být i milá a když už od rány nejdu daleko.

• Citovat
  • Nahlásit
47206
1.8.19 06:04

Tak mi, holky, napište a pokecáme. 8) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
28.12.19 20:14

Básníkům ticha

Zdravím anonymní, která neumí být s lidma. Hele, já se s lidma taky nechci moc bavit, ale nevidím v tom problém. Když se s nima chci vyjímečně bavit, jsem na to naladěný, tak se s nima bavím. A když ne, tak se nebavím. Jsem introvert a komunikaci nevidím jako jedinou náplň vztahu s člověkem a ticho mi nepřipadá jako trapná situace. Kdyžtak mi napiš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.19 22:03

@johns Stará diskuze :D
Jo, já jsem taky introvert a jsem fakt ráda sama. V poslední době, čím dál tím víc.
Ale i tak občas mám chvilky, kdy si říkám, jak by bylo fajn mít třeba nějaké kamarády nebo někoho, s kým bych si mohla povídat. Ale jde o to, že já to doopravdy neumím, jakoby když mám s někým mluvit, pořád musím přemýšlet o tom, co si o mně myslí, abych neřekla něco blbého atd..

• Citovat
  • Nahlásit
47206
28.12.19 22:26
@Anonymní píše:
@johns Stará diskuze :D
Jo, já jsem taky introvert a jsem fakt ráda sama. V poslední době, čím dál tím víc.
Ale i tak občas mám chvilky, kdy si říkám, jak by bylo fajn mít třeba nějaké kamarády nebo někoho, s kým bych si mohla povídat. Ale jde o to, že já to doopravdy neumím, jakoby když mám s někým mluvit, pořád musím přemýšlet o tom, co si o mně myslí, abych neřekla něco blbého atd..

Kolik je ti let? Třeba se to s věkem ještě upraví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.19 22:48

@mrav 20 :) No, doufám

• Citovat
  • Nahlásit
3
28.12.19 23:41

@anonymní Mám podobné zkušenosti jako ty, od několika lidí s extrovertní povahou jsem se dozvěděl, že jsem nafoukaný, když se s nikým nebavím. Vím, že to není pravda. Extroverti se souzením druhých lidí moc nepářou, jsou více povrchní a neinformovaní. Bohužel mají většinu (75% populace) a určují pravidla ve společnosti a to, co je normální.
Je možné, že jsi kromě pocitu úzkosti i zbytečně perfekcionistická ve vyjadřování názorů, pocitů a myšlenek. Když jdou lidi třeba do hospody, tak jejich hlavní cíl je vyventilovat svoje pocity a názory a takto si ulevit. A už méně řeší nebo vůbec neřeší to, co říkají ti druzí. A jsou tací, kteří poslouchají jenom sebe. Takže se neboj říct i nějakou blbost, nejde o život. A když jsi opilá, jde ti komunikace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
29.12.19 10:15

Ahoj,
jsem taky těžký introvert. Byly doby, kdy jsem se tři hodiny přemlouvala jít nakoupit, protože budu muset mluvit s prodavačkou. Nedejbože, když byl někde pultový prodej a já musela říct co chci. Hrůza, panika…

Někam telefonovat?? Neee, napíšu email. :oops: Ve skupince lidí vždy zticha, všechny odpovědi mě napadly až doma :roll:

Spravilo se to tak, že jsem si našla práci s lidmi, kde musím komunikovat, dokonce i telefonovat denně :mrgreen:,. Mám z ní i opravdu zajímavé zážitky, takže v kolektivu už mám co říct. Člověk se otrká. Samozřejmě introvert budu napořád, ale ne tak velký. Takže já doporučuji léčbu šokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama