Neúspěšná 1.IUI - zkusit další či rovnou IVF?

2069
7.6.12 06:37

Neúspešná 1.IUI zkusit další či rovnou IVF

Zdravím všechny snažilky!!! :mavam: Ráda bych znala názor zkušenějších snažilek na nevydařené IUI. S manželem jsme před 14dny absolvovali 1. IUI a dnes ráno byl test negativní,takže čekám mrchu a rozhoduji se jak dál. Já bohužel nemám ovulaci,takže zobu clostík a píchám si pregnyl a manžel má zhoršený spermiogram. Myslíte,že mám zkusit další IUI a nebo jít rovnou do IVF? Předem děkuji za názor,radu,zkušenost…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5052
7.6.12 07:27
@jaket píše:
Zdravím všechny snažilky!!! :mavam: Ráda bych znala názor zkušenějších snažilek na nevydařené IUI. S manželem jsme před 14dny absolvovali 1. IUI a dnes ráno byl test negativní,takže čekám mrchu a rozhoduji se jak dál. Já bohužel nemám ovulaci,takže zobu clostík a píchám si pregnyl a manžel má zhoršený spermiogram. Myslíte,že mám zkusit další IUI a nebo jít rovnou do IVF? Předem děkuji za názor,radu,zkušenost…

ono záleží na tvém hormonálním profilu, ale pokud má manžel špatný spermo tak bych otom uvažovala. Kolik ti je? Ono IUI má obecně horší úspěšnost než IVF.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2069
7.6.12 07:34
@Blanka S píše:
ono záleží na tvém hormonálním profilu, ale pokud má manžel špatný spermo tak bych otom uvažovala. Kolik ti je? Ono IUI má obecně horší úspěšnost než IVF.

Blani bude mi v září 31let,jsem bezdětná…a mám anovulační cykly(zjištěno HP),po clostíku mi narostl folík 17,5mm,pak mi píchli pregnyl a na duhý den proběhla IUI,ale jestli všechno šlo tak jak mělo to je ve hvězdách. V popisu mám hodnoty manželova spermiogramu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5052
7.6.12 07:43

A dělali ti AHM, štítná žláza?
Podle mně ve 31 už nemáš moc času. Asi bych šla do IVF. Mně je 34.
1 IVF jsem podstoupila v 29 a vyšlo mi hned mám dceru od r. 2010 se pokoušíme o druhé a snad :andel: viz popis.
Pokud nechceš do celého IVF tak zkus minimálku,ale se špatným spermogramem je podle mně IUI zbytečná ztáta času. Můj muž je na tom podobně a vždy jsem mněla ICSI TEĎ DOKOMCE + PISCI.
Kam chodíš do CARU?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2069
7.6.12 07:49
@Blanka S píše:
A dělali ti AHM, štítná žláza?
Podle mně ve 31 už nemáš moc času. Asi bych šla do IVF. Mně je 34.
1 IVF jsem podstoupila v 29 a vyšlo mi hned mám dceru od r. 2010 se pokoušíme o druhé a snad :andel: viz popis.
Pokud nechceš do celého IVF tak zkus minimálku,ale se špatným spermogramem je podle mně IUI zbytečná ztáta času. Můj muž je na tom podobně a vždy jsem mněla ICSI TEĎ DOKOMCE + PISCI.
Kam chodíš do CARU?
Ty brďo,tak to je super,moc,moc držím palce!! Ty brďo 5 IVF :,( Chodím do FN Olomouc…v HP byla štítná žláza ok…ale žádne podrobnější vyšetření než HP,genetika a spermiogram nám nedělali. No nám řekli,že náš spermiogram na IUI stačí,ale nevím,nevím…a kdoví jak to bylo s tou ovulkou i když po pregnylu jsem poprvé v žívotě měla pozitivní ovulační test.
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5052
7.6.12 07:55

Já jsem z Prahy a podrobná vyšetření mám dělali až před 4 IVF.
IVF máš na pojišťovnu + doplatky cca 5000,– - 10 0000,– za léky + ISCI asi bych to zkusila a pak v mezi čase třeba pokud by to nevyšlo ( přála bych ti to)další IUI. Myslím si,že nemáš moc času. Clostík se může brát max 6× za život takže, aby ses nezahrabala na rok do IUI a pak teprv IVF čas letí. Já bych po svých zkušenostech nečekala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.12 07:56

Tak u nás bylo úspěšné až čtvrté IUI :pankac: :pankac: .Nevzdala jsem to a zkusila.Je to menší zásah do organismu než IVF.A to já měla anovuláky a manža spermio nic moc :zed: :zed: Pěkně mu lítalo a po úpravě míval 20-30mil.pohyblivejch.Takže já bych rozhodně zkoušela

  • Citovat
  • Upravit
Pce
13873
7.6.12 08:00

Ahoj já mám PCO a anovulační cykly. Po Clostiku jeden folík a IUI neůspěšná…tak jsme šly hned další měsíc do IVF a povedlo se na poprvé ;-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19131
7.6.12 08:00
@jaket píše:
Zdravím všechny snažilky!!! :mavam: Ráda bych znala názor zkušenějších snažilek na nevydařené IUI. S manželem jsme před 14dny absolvovali 1. IUI a dnes ráno byl test negativní,takže čekám mrchu a rozhoduji se jak dál. Já bohužel nemám ovulaci,takže zobu clostík a píchám si pregnyl a manžel má zhoršený spermiogram. Myslíte,že mám zkusit další IUI a nebo jít rovnou do IVF? Předem děkuji za názor,radu,zkušenost…

V caru obvykle zkoušejí tak max 2-3 IUI, pokud se nepodaří, doporučují IVF, ale rozhodnutí je jen na tobě. Pokud je u vás horší spermiogram a stejně musíš podstupovat stimulaci, tak bych do IVF šla určitě rovnou ;) Já mám za sebou 2 IUI (bez stimulace) a už na další taky nejdu…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2069
7.6.12 08:05

Ano,ano musím brát clostík bez toho žádny folík nevyroste a aby byla ovulace musím si píchnout pregnyl…a do toho nic moc hodnoty spermiogramu…mám doma clostík a pregnyl,ještě na dva cykly. Beru i duphaston 1-1-1 a i přesto mám cykly hrozně dlouhé 32 - 36dnů.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.12 08:07
@jaket píše:
Ano,ano musím brát clostík bez toho žádny folík nevyroste a aby byla ovulace musím si píchnout pregnyl…a do toho nic moc hodnoty spermiogramu…mám doma clostík a pregnyl,ještě na dva cykly. Beru i duphaston 1-1-1 a i přesto mám cykly hrozně dlouhé 32 - 36dnů.

To jsem měla taky a pokud nemáš nález na vejcovodech,tak jsem tady asi jediná,ale určo bych to zkoušela dál.Je to ale jen na tobě a to jsem o dva roky starší než ty ;) A na clostík jsem nereagovala vůbec.Brala jsem jiný prášky a o cyklech raději nemluvím :zed:

  • Citovat
  • Upravit
2069
7.6.12 08:11
@Anonymní píše:
To jsem měla taky a pokud nemáš nález na vejcovodech,tak jsem tady asi jediná,ale určo bych to zkoušela dál.Je to ale jen na tobě a to jsem o dva roky starší než ty ;) A na clostík jsem nereagovala vůbec.Brala jsem jiný prášky a o cyklech raději nemluvím :zed:

No vejcovody mi nekontrolovali,takže nevím…pry až po třech nevydařených IUI mě pošlou na laparku. A ty jsi teď v jaké fázi?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Pce
13873
7.6.12 08:12
@jaket píše:
Ano,ano musím brát clostík bez toho žádny folík nevyroste a aby byla ovulace musím si píchnout pregnyl…a do toho nic moc hodnoty spermiogramu…mám doma clostík a pregnyl,ještě na dva cykly. Beru i duphaston 1-1-1 a i přesto mám cykly hrozně dlouhé 32 - 36dnů.

nechej si místo Duphastonu napsat Utrogestan měla jsem po něm cykly o dost kratší. Měla jsem to stejně jako ty bez Clostiku a Pregnylu ani ránu a ten jeden folík jsem měla až po třech měsících. Vzhledem k tomu že jsem nechtěla to dál protahovat a chtěli jsme hned IVF tak mě mudr ani neposílala na laparku kvůli vejcovodům…to je zbytečné pokud plánuješ jít hned na IVF. K tomu vejcovody v podstatě nepotřebuješ ;-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.12 08:14
@jaket píše:
No vejcovody mi nekontrolovali,takže nevím…pry až po třech nevydařených IUI mě pošlou na laparku. A ty jsi teď v jaké fázi?

Pár týdnů před porodem ;) .Druhý IUI bylo neúspěšný a až to 4 vyšlo.Podle těch úspěchů jsem věděla ,že mám i průchozí jen jednu stranu :zed: Laparku jsem taky neměla.Ale klidně ti můžou zkusit průchodnost jinak ;)

  • Citovat
  • Upravit
13043
7.6.12 08:15
@Anonymní píše:
Pár týdnů před porodem ;) .Druhý IUI bylo neúspěšný (ZT) a až to 4 vyšlo.Podle těch úspěchů jsem věděla ,že mám i průchozí jen jednu stranu :zed: Laparku jsem taky neměla.Ale klidně ti můžou zkusit průchodnost jinak ;)

Příspěvek upraven 07.06.12 v 08:17

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

GS Mamatest

  • (3.6) + 166 recenzí

Digital

  • (4.2) + 99 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku

Ikona - Kateřina Veselá

MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.