Neustále dokola pupínky na bradě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 11:07
neustále dokola pupínky na bradě

Ahojte holky,
prosím moc prosím o radu. Vím, že témat ohledně akné jsou stovky. Jsem už docela zoufalá, 2 roky se mi motá na bradě (hlavne po stranách brady) neustále pupínky (hluboké cysty, potom pupinky s bilou cepickou atd.) Mám bradu za ty dva roky zjizvenou a flekatou a opravdu nic nezabira. Prislo to pomalu a to jsem nebrala zadne leky (Antiko jsem vysadila pred 4 lety). Je mi 26 let. Navstivila jsem asi 3 kozni lekare (skinoren, duac gel, akneroxid, ATB atd. a nic). Dostala jsem se i k progestero­novemu kremu (kt. zkousim, mam zato, ze se mi museli totalne zblaznit hormony, ale 2 roky jsou dva roky). Nemáte někdo podobnou zkušenost, co s tím? Nemuzu ani popsat, kdy je to nejhorsi, prt. je to pořád stejné i před MS…prostě každé ráno čistím a vymačkávám pupínky. Jsem z toho zoufalaaa…přikladám i foto (vím, že to není hezký pohled)…za kazdou zkusenost nebo radu budu vdecna (kozni lekari: no tak mate akne a smirte se s tim…ale jaka je pricina?! co je to za lecbu, kdyz nepomahaji masticky, nehodlaji se tim zabyvat chjooo) :,( :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
araw
Neúnavná pisatelka 16631 příspěvků 02.12.18 11:15

Me to zpusobuje cokolada. Zkusila bych vysadit mlecne vyrobky, kdyz nepomuze, tak za 3tydny i bilou mouku. Trebas mas taky nejakou intoleranci a zjistis to.

Lekninka91
Extra třída :D 10422 příspěvků 02.12.18 11:31

No prej hodně může dělat strava, jak už je zde psáno.. Já to mám podobně, ale bohužel nemám vůli :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 11:38

Tohle mám na bradě taky už několik let.
Pořád dokola. A dělá mi to především stres,z kterýho téměř nevyjdu. a pak samozřejmě strava. Jak si dám víc jak jeden jogurt do týdne je to tu zas. Totéž čokolády sušenky.. nesmím nic v čem je mlíko. A když už to na ty bradě mám,tak to aspoň občas maznu framykoinem

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 02.12.18 11:43

Moje kosmeticka rikala, ze je to odraz pohlavni soustavy. Mne zmizelo akne, kdyz jsem si nechala vyndat telisko. Jinak proste cistit a najit si dobrou kosmeticku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 12:08
Diky baby, no je to des :( Nikdy jsem se s tim netrapila a ted najednou tohle. Strava urcite dela hodne, ale jak rikam i pred tim jsem jedla jako ted a nemela jsem zadne potize. Takze urcite to muze bily cukr, bila mouka zhorsovat, ale neni to ta hlavni pricina. Mléko se snažím omezovat, co to jen jde.
@ProfZav píše:
Moje kosmeticka rikala, ze je to odraz pohlavni soustavy. Mne zmizelo akne, kdyz jsem si nechala vyndat telisko. Jinak proste cistit a najit si dobrou kosmeticku.

Ano taky jsem to uz u kosmeticky slysela, ale nemam zadne gynekologiceke potize :/ Posledni celkem dobry kozar, ke kteremu jdu za mesic mel podezreni na kozniho roztoce (demodexe) neslyseli jste nektera? Pry se vyskytuje u kazdeho, ale kdyz je oslabena imunita nebo nastane nejaka zmena v rovnovaze organismu, tak se premnozi na kuzi. Je pravda, ze mi doporucil sirove mydlo a to mi opravdu pomaha + ivermectin (ale ten mi po 3 mesicich neprinesl zadnou zmenu). Tak pujdu za nim znovu, jestli by jeste neco vymyslel. Diky vsem za reakce! :)

Lenka_Hal
Kelišová 5702 příspěvků 02.12.18 12:16

Uz jsem tu psala parkrat, ze mne z akne dostala nizkosacharidovka. Ano, taky to bylo „odrazem pohlavni soustavy“. Byla jsem jakoby v poradku po tehle strance, jen jsem mivala silne menstruacni bolesti a dost jsem spinila po MS. Po zmene stravy, hned dalsi mesic jsem nepotrebovala brufik, spineni nikde a plet se mi vycistila. Bylo mi tusim 37. Mivala jsem taky podobne bolaky, jen nebyly jen na brade, ale tak nejak nahodile na tvari. Dnes mam plet tak suchou, ze na sebe placam pletove olejicky…

Margery
Echt Kelišová 9381 příspěvků 02.12.18 12:21

U mě návaznost na cyklus. Nejím mléčné výrobky ani čokoládu :) trošku pomáhal gynex a kontryhel, ale ted jsem po porodu zas „na začátku“.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 02.12.18 12:38
@Anonymní píše:
Ahojte holky,
prosím moc prosím o radu. Vím, že témat ohledně akné jsou stovky. Jsem už docela zoufalá, 2 roky se mi motá na bradě (hlavne po stranách brady) neustále pupínky (hluboké cysty, potom pupinky s bilou cepickou atd.) Mám bradu za ty dva roky zjizvenou a flekatou a opravdu nic nezabira. Prislo to pomalu a to jsem nebrala zadne leky (Antiko jsem vysadila pred 4 lety). Je mi 26 let. Navstivila jsem asi 3 kozni lekare (skinoren, duac gel, akneroxid, ATB atd. a nic). Dostala jsem se i k progestero­novemu kremu (kt. zkousim, mam zato, ze se mi museli totalne zblaznit hormony, ale 2 roky jsou dva roky). Nemáte někdo podobnou zkušenost, co s tím? Nemuzu ani popsat, kdy je to nejhorsi, prt. je to pořád stejné i před MS…prostě každé ráno čistím a vymačkávám pupínky. Jsem z toho zoufalaaa…přikladám i foto (vím, že to není hezký pohled)…za kazdou zkusenost nebo radu budu vdecna (kozni lekari: no tak mate akne a smirte se s tim…ale jaka je pricina?! co je to za lecbu, kdyz nepomahaji masticky, nehodlaji se tim zabyvat chjooo) :,( :(

To máš ještě hodně dobrý. Já to mám po celém obličeji, HA jsem vysadila před pěti lety a přijde mi, že je to horší a horší. Na mastičky a atb.jsem dávno rezignovala, problém je někde v hormonech. :nevim: Teď v těhotenství se mi nic nezhoršuje a přestaly se mi dělat ty podkožní cysty(musim zaťukat), jsem zvědavá, jak to bude po porodu. Něco s tim budu muset už dělat. Jinak mrkni sem, zaznělo tu pár rad. :kytka: https://www.emimino.cz/…rankovani/2/?…

Anitramm
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 02.12.18 12:41
Káťa19
Echt Kelišová 7695 příspěvků 19 inzerátů 02.12.18 13:07

omezit cukr, dodržovat PH pleti - to je opravdu důležité, já jsem spokojená s kosmetikou Syncare, má akné řadu a právě dodržuje PH.
Pak jsem ještě našla stránky facedeluxe.cz, ale nemám osobní zkušenost, ale myslím, že by stálo za vyzkoušení.

Ou
Kelišová 5416 příspěvků 02.12.18 15:30

Velmi pravděpodobně jde o periorální dermatitidu.

Primárně je potřeba zajít si na dentální hygienu a k zubaři a zaléčit kazy a záněty dásní. Často pomůže vyměnit zubní pasty za ty bez fluoru a důkladně po čištění vyplachovat ústa.

Plus na nějakou dobu, než se pleť zklidní minimalizovat používanou kosmetiku jen na něco co nejméně irituájícího a co nejvíce zklidňujícího jen na čištění a hydrataci a ideálně s kyselým PH. Dekorativní kosmetiku nepoužívat alespoň měsíc.

Stres menstruace a nebo mizerný životní styl ji pochopitelně může zhoršovat, ale primárně je potřeba uzdravit záněty v puse a zklidnit pleť

Káťa19
Echt Kelišová 7695 příspěvků 19 inzerátů 02.12.18 16:20

@Ou to je zajímavé. nedavno jsem nasla zubni olej atok a je bezvadný :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 17:51
@Anitramm píše:
Mrkni ještě sem. ;) http://zanormalniholky.cz/…-muj-pribeh/
Díky určitě se podívám. Když jsem pátrala zpětně v paměti, jak mi to vůbec začlo, tak jsem vysadila HA a tak po pul roce se mi objevily malé pupínky po stranach brady a potom se to postupně zhoršovalo a zhoršovalo a to bude už pomalu 2-3 roky :/ Těžko říct, jestli za to může ta HA (ale řekla bych, ze ano). Četla jsem na doporučení od jedné holčiny knihu doba jedová 4 - hormony a docela s tou knihou souhlasím (kdo může určitě náhledněte). Je tam část vlivu syntetickych hormonu jako je HA na ženské zdraví a v podstatě se mluví o estrogenové dominanci v těle a vznik hormonalní nerovnováhy. Část, kde je popsané akné u dospělých žen je podezření na zvýšené androgeny. A při doplnění progesteronu poklesne tvorba androgenů a pleť se vyčistí. No tož tak…takže ano strava je důležitá, ale pokud člověk od malinka netrpěl nejakou potravinovou intoleranci a potom se mu náhle v dospělosti vytvoří akné, tak bych hledala přičinu někde jinde. Takže zkusím progesteronový krém a za 3 měsíce napíšu jak jsem uspěla - možná to bude uplnáá hloupost, ale zkusila jsem už toho tolik zvenku a nic :?
@Ou píše:
Velmi pravděpodobně jde o periorální dermatitidu.

Primárně je potřeba zajít si na dentální hygienu a k zubaři a zaléčit kazy a záněty dásní. Často pomůže vyměnit zubní pasty za ty bez fluoru a důkladně po čištění vyplachovat ústa.

Plus na nějakou dobu, než se pleť zklidní minimalizovat používanou kosmetiku jen na něco co nejméně irituájícího a co nejvíce zklidňujícího jen na čištění a hydrataci a ideálně s kyselým PH. Dekorativní kosmetiku nepoužívat alespoň měsíc.

Stres menstruace a nebo mizerný životní styl ji pochopitelně může zhoršovat, ale primárně je potřeba uzdravit záněty v puse a zklidnit pleť

Taky jsem si myslela, ale 3 doktoři co mně viděla perioralní dermatitidu zavrhli…

Anitramm
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 02.12.18 18:10
@Anonymní píše:
Taky jsem si myslela, ale 3 doktoři co mně viděla perioralní dermatitidu zavrhli…

Určitě pak napiš, jak jsi dopadla s tím krémem! Klidně do zprávy. ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >