Neustále ucpaný nos u miminka

19.11.15 12:18

Neustále ucpaný nos u miminka

Dobrý den, syn 7 měsíců, má už potřetí rýmu. Jenže nemá žádné žluté nudle, jen mu lehce teče z nosu, přes den ho to ani moc neobtěžuje, ale v noci…Má jí už potřetí - vždy jí má 14 dní, pak byl týden relativní klid a pak zase hned znova… V noci ho to budí, pořad mu kvůli tomu vypadává dudlík, jak nemůže dýchat nosem a pak se budí a pláče, přitom už v noci spal celkem bez problémů… Když měl rýmu podruhé, ptala jsem se na to doktorky, ale ta říkala, že pokud nemá žluté nebo zelené nudle, nic se neděje…to já věřím, ale je to dost pakárna, protože už dva měsíce kvůli tomu v noci nespíme..Nepomáhá nic - mořská voda, odsávání, ani nasivin, pořád tam tahá nudli… Může to být třeba od zubů? Ještě žádný nemá… CO s tím, jsme z toho už vyčerpaní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.11.15 12:23

Odsávat, stříkat mořskou vodu, případně zkusit výplach dutin slanou vodou. Dobré by taky bylo koupt domů zvlhčovač vzduchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5209
19.11.15 12:44

Nebo zkuste takové to mazání pod nos aby se lépe dýchalo verzi pro děti dělá třeba Saloos

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 12:47

Děkuji, odsávání je bez účinku, moc toho neodsaji a než ho zase položíme do postýlky, je to stejný jako před tím…Zvlhčovač zkusíme, mazání také…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
19.11.15 13:03

Kojíte? zkuste prokapávat nosánek MM, malá taky se 14 dnů dostávala z rýmy, pořád plnej nos a hromadu jsme toho odsáli a pak dalších 14 dnů měla ucpanej nos, nejhorší v noci, ale pomohlo vyvýšit rošt v postýlce pod hlavičkou a spát při otevřeném okně, přiobléct dítě, klidně čepičku, aby byly dutiny v teple a postýlku jsem ověsila mokrýma plenama. Nejvíc pomohlo pak kapání MM, už jsem byla taky bezradná, Nasivin, mořská voda nepomohlo, až MM je zázrak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4386
19.11.15 13:03

Daj si do zvlcovaca Vincetku 1 k 1 a pust to v noci na hodinu…v pripade potreby aj dlhsie.
Ak nemas zvlchcovat, tak kup Vincentku (v lekarni) - namoc do nej plenu a daj na riadiator.
Inak v izbe treba riadne vyvetrat…ked ma rymu vetram aj v noci…proste nech tam je chladnejsi vzduch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 13:10

Bohužel od půl roka už nekojím. V ložnici větrám neustále, na noc dáváme i to mikro větrání, aby tam vzduch byl dobrý. Ale zkusím tedy ten zvlhčovač s tou vincentkou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 13:28

Malá byla zahleněná kvůli kravskýmu mlíku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 13:35

Já u Honzíka s rýmou bojovala hrozně, hlavně co nastoupil do školky to bylo peklo, pár dní trochu zlepšení, pak zase zhoršení. Pořád mi všichni říkali, že je to normální a bla bla bla. Kapala sem co se dalo, vysypala spoustu peněz za přípravky na imunitu,…

No a jaké bylo řešení? Po dvou letech jsem malýho objednala na alergologii, že už to není možné. A vyskočila na nás alergie na roztoče ( u vás by tomu odpovídalo to, že se mu to zhoršuje na spaní, případně ráno).
Kapu Zodac a malej je bez rýmy.
Tož tak :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 13:43

S tou alergií zajímavý poznatek, také mě to už napadlo. Nicméně spí v té postýlce i ve dne a to je ale v pohodě, ale to je tam zase tak maximálně hodinu. Pravda je, že nejhorší je to k ránu, já si myslím, že je to tím, že se v noci nehýbe, přes den, mu ty nudle prostě sem tam vytečou, jak je pořád na břiše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 13:46

Tak antialergeny vždy potlačí příznaky rýmy.

Vincentku do zvlhčovače je dobrý nápad!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 08:35

Tak bohužel zvlhčovač naplněný vincentkou s vodou nepomohl…na dnešek jsme nespali téměř vůbec, nezabral nasivin, Sterimar, Vincentka, odsávání ani zvlhčovač…je to zoufalství, nemůže dýchat nosem a neumí spát bez dudlíka… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4386
20.11.15 11:05

Jej, tak ked je plna hlienov, tak mozno skusit inhalovat :nevim:, aby to dostala zo seba von.
Viem, ze predavaju nieco na inhalovanie Vincentky a ze malym detom sa to ma drzat pri tvaricke, ale ja som to nikdy neskusala.
Ale to zaujimave, ze ten dudlik proste nevypluje…to moje deti vzdy kaslu..ako im to v noci zacne stekat, tak kaslu aj hodinu :roll:…no ale na to mi fakt pomohla ta Vincetka v zvlcovaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.16 21:57

Doporučuji pravidelně zvlhčovat nosík i preventivně, pokud není rýma. V dnešní době smogu je třeba miminkům i nám nos čistit. Doktorka mi přišla na alergii na roztoče, což mi v noci zužuje sliznici a hůře se dýchá, takže nos pročišťuji pravidelně. Jsem těhotná takže používám Nasodrill, přírodní termální vodu. Osvědčil se mi sílou vstřiku i velikostí balení. Navíc mohou ho používat těhotné i mimča bez omezení, takže pro mě i ročního syna úplně ideální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama