Vyšetření dítěte u ortopeda

519
19.11.15 12:12

Vyšetření dítěte u ortopeda

Ahoj holky…mám 22 měsíčního, ještě nemluvícího synátora, kterej má teď extrémní období vzdoru..dneska nás doktorka odeslala na vyšetření k ortopedovi, protože našlapuje na vnitřní stranu plosky nohou a už je má malinko křivý. No a protože mladej,,miluje" doktory, mám už hrůzu co tam bude za cirkus…můžete mi někdo prosím popsat jak takové vyšetření probíhá, abych se mohla psychicky připravit?? 8o :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17546
19.11.15 12:20

@Terka1603 nechá ho projít po ordinaci, nechá ho chvíli klidně stát, pak ho bude nejspíš chtít položit na lehátko a zkouknout nohy v klidu.
Asi bude hodně záležet, kam půjdete, jestli je to někdo specializovaný na děti a bude mít dostatek hraček na zabavení, nebo jestli to bude strohá ordinace bez ničeho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
19.11.15 12:20

Ja chodim s dvanactiletym… ten by tam uz mohl pomalu sam… ma ploche nohy.
A byla jsem s mladsim, to mu bylo tak dva a ctvrt roku… ma krive prostrednicky u nohou… taky moc nemluvi a vrcholi obdobi vzdoru… chvili jsme cekali a pak se mel projit naboso pred pani doktorkou, stacilo ji par snad ani ne kroku, nespolupracoval… pak si ho posadila, nozky prohmatala a doporucila mozne reseni a slo se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
19.11.15 12:26

@soney prave…synator kdyz se vztekne tak se rozerve a uz ho vidim jak v klidu tapka po ordinaci… 8o doufam, ze to spravi nejake vlozky do bot, protoze predstava, ze bysme museli na nejake rehabilitace je s nim silena.. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4576
19.11.15 12:32

@Terka1603 chodíms 5 letým, jak psaly holky projít se postát, sedět, stoupnout na pedometr? takový skleněný schodek s obrysy a pod ním je zrcadlo. Dostávají se spíš vložky, cvičení na to moc nepomáhá. Max styl chytat bosýma nohama kuličky, kapesníčky apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
19.11.15 12:39

Díky moc holky…tak je to jak jsem si myslela…tohle se mladýmu ani za mák libit nebude… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
546
19.11.15 13:09

@Terka1603 Tak ho na to vysetreni pripravuj, proste mu dopredu rikej, ze pujdete k panu doktorovi a ten se mu podiva na nozicky, prohlidne si jak chodi atd.
Delame to takhle s detmi kdyz se chystame k zubari. Mladsimu jsou necely dva a zuby cistime nasilim, protoze pusu proste neotevre. Ale par dni pred navstevou zubare jsme mu rikali, ze pan zubar se mu musi podivat na zuby, ze musi otevrit pusu, predvedli jsme mu jak a v den D to vsechno vzorne udelal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
19.11.15 13:19

@murra proto jsem psala ze mladej jeste nemluvi…samozrejme mu vsechno rikam, ale tohle asi jeste nepochopi…spis hrozne zalezi jakou bude ten den mit naladu… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
19.11.15 13:24

Moje dítě bylo poprvé u ortopeda ve dvou a půl. Připravovali jsme ho dopředu a bylo to houby platné, ani motivace novou hračkou nepomohla. Doktor chtěl, aby se prošel, nemožné. Aby se položil na záda, nemožné. Prohmatal mu nožičky, aspoň když lezěl na břiše. Jakou scénu ztropil jsem poznala už z toho, jak byl rudý a ubulený když dorazili domů :? Taky to teda bylo tím, že jsem s ním bohužel nemohla jít já a musel s tatínkem. Ted jsme byli spolu, ale bylo to jen o kousek lepší. Sice nechodil, ale nechal se apoň položit, zmeřit a zvážit.
No vložky jsou spíš rychlé řešení „na oko“, nic jiného než posilování a cvičení nepomůže.

Příspěvek upraven 19.11.15 v 13:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
546
19.11.15 13:27

@Terka1603 To, ze dite nemluvi neznamena, ze ti nerozumi. Synovi je o mesic vic nez tvemu a taky „mluvi“ minimalne. Taky jsem se bala, ze se u doktora sprajcne a ze mu bude otvirat pusu nasilim, ale vysetreni nakonec probehlo uplne v pohode.
Hlavne mu nerikej „neboj se“, protoze pak si to dite rekne, ze ho tam ceka neco hroznyho, ceho by se mel bat. To mi poradil ten zubar jeste pred navstevou a vazne to funguje (ma 4 deti, tak vi jak na ne :-)).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5315
19.11.15 13:33

Kluk byl poprvé u ortopeda v 26m.Jak píšou holky, nechá si ho svléknout, koukne jak chodí, jak stojí. U nás má ještě takový přístroj se zrcadlem - na něm vidí plosky zespodu při stoji. Málo ploché nohy se řeší vložkama (ale záleží na velikosti nohy, úplně pidi vložky se nedělají), více ploché nohy ortézami (ty se dělají ze sádrového odlitku - u toho mi kluk dělá nejvíc rotiku, ale ve finále to nic není, jen se omotá noha sádrovým obvazem, chvíli se to nechá tvrdnout, cca 2minuty a sundá se to). Cvičení bych ti doporučila, může to nožku dost zlepšit, ale žádného vojtu(slyšela jsem i názor, že právě cvičení vojty může způsobovat ploché nohy). Nejlepší je chodit v létě po trávě, po kamínkách, aby se pěkně zapojovaly svaly nohy. Potom mám doma bodlinkatý míček a tím klukovi jezdím po chodidlech (musí krčit prstíky), pak jsme dostaly ještě nějaké cviky z rhb, nic náročného. Super je tapování, ale to už vyžaduje více zručnosti, musí tě to naučit rehábka. Funguje to skvěle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
19.11.15 13:50

My mame doma vsude parkety a syn je zvyklej litat jen v ponozkach…tak nevim jestli mu nemam zacit davat pevny backurky…vsude jsem se docetla neco jineho a na tu ortopedii nas objednali az za 2 tydny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19239
19.11.15 14:05

@Terka1603 Kluk se prošel v ordinaci na boso.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5315
19.11.15 20:32
@Terka1603 píše:
My mame doma vsude parkety a syn je zvyklej litat jen v ponozkach…tak nevim jestli mu nemam zacit davat pevny backurky…vsude jsem se docetla neco jineho a na tu ortopedii nas objednali az za 2 tydny.

zatím bych to neřešila, uvidíš, co ti řekne ortoped, každopádně chodit naboso bylo myšleno venku, domácí tvrdé podlahy nejsou úplně optimální, ale to at si každý přebere podle sebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama