Než porodím, budu bezzubá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ninuna
Povídálka 15 příspěvků 23.03.18 16:57
Než porodim, budu bezzubá

Hezký pátek všem :)
Holky, čekám první miminko (11tt) a již před otěhotněním jsem měla problémy se zuby, které jsem asi rok řešila. Od puberty mi chybí pětka dole (nebyla založená a po vytržení mléčného nevyrostla). Když už jsem si myslela, že bude vše ok a po porodu a kojení si pouze nechám udělat místo té pětky implantát, tak jsem dostala šílený zánět do sedmičky a musela mi být vytržena. Znamená to tedy, že mi dole na levé straně zbyla pouze zaplombovaná šestka (5 a 7 chybí). Mezitím jsem již otěhotněla a modlím se, ať to tak nějak vydrží ty zuby, že tedy hned po těhu a kojení půjdu na ten implantát. ALE, dnes se mi uštípl i kousek té zaplombované šestky, jakožto poslední stoličky na levé straně!! Jsem z toho úplně hotová, strašně mě to rozbrečelo, že do konce těhotenství přijdu o zuby.
Nemáte někdo nějaký tip, jak je posílit? Snažím si je čistit co nejčastěji, i když hodně zvracím a dělá mi to zle, ale přijde mi, že to absolutně nemá vliv. Jsem z toho fakt na prášky :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Meganora
Povídálka 47 příspěvků 23.03.18 17:02

Ahoj, ja jsem ted v 28tt a za celou tu dobu se mi zlomili 3 zuby a jeden musel ven… a to jsem na zuby pedant a opravdu si nechavam zalezet.. zubarka mi doporučila koupit si oranzovy elmex gel, zobat vapnik a spravuje 8o tak jsem zvedava jak to bude dal :nevim:

anbee
Povídálka 46 příspěvků 23.03.18 17:17

Po zvracení si spíše vyplachuj pusu ústní vodou, ono časté čistění zoubků může zapříčinit i nemoce jako paradontóza atd. Oranžový elmex gel mi byl taky doporučen, mám v rodině špatné zuby a můžu říct, že se to po užívání zlepšilo.

iwa83
Kelišová 5872 příspěvků 23.03.18 17:21

@Meganora a není náhodou v té příbalové informaci že by se nemělo počas těhu? My ho máme doma a používá ho jen manžel.

@Ninuna POraď se s lékařem. Ale myslím, že když si v 11tt tak to zas není tak dlouho, aby to způsobilo zánět v 7mičce a uštípnutou plombu na 6tce. To bude mít původ dýl než za posledné 2,5 měsíce. Každopádně nevidím důvod proč by Ti tú 6tku nemohli spravit teď (teda nevím jak snášíš bolest a případné ošetření bez extra narkózy. Lokální anestetikum se může myslím i v těhu.
Kdysi se říkalo, že zuby v těhu trpí, že dítě odčerpává vápnik. Ale myslím, že když jsem se o tom bavila se svou zubařkou (mladá holčina kolem 30, 2 děti) tak říkala, že je to jen fáma. Každopádně já u prvního těhu žiadne problémy neměla a ani po. A teď jsem 10+2 a z atím zuby dobrý - byla jsem v pondělí na prevenci a hygieně.

bloesty
Stálice 76 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 17:24

Ta uštíplá šestka bude zřejmě následek toho, že ten zub je přetěžovaný, když chybí sousedi. S tím teď ale nic neuděláš, doporučuji zajít k zubaři, ať ti tam dá kvalitní výplň, ať se ten zub dál neláme. Jinak zuby bohužel nijak významně „neposílíš“, to jediné, co můžeš pro sebe v tomto ohledu udělat je si ty zuby pořádně čistit včetně mezizubních prostor. V těhotenství se mění hladiny hormonů a složení bakterií v ústech, proto úroveň hygieny, která stačila před otěhotněním, nemusí stačit v těhotenství.

dickys
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 23.03.18 17:28

Že dítě odčerpává vápník ze zubů, je opravdu fáma. Zub není metabolicky aktivní, narozdíl od kostí, ze kterých se vápník eventuelne odčerpává - a že by se někomu v těhotenství lámaly nohy jenom při chůzi, to asi ne… Zvýšená kazivost je dána horší hygienou, častějším jezenim vysokokalorickych potravin, zvracením, po porodu nedostatkem času apod. Navíc to, že se ti to teď začne sypat, neznamená, že se ten kaz vytvořil teď za 3 týdny, kaz se tvoří měsíce až roky. Zamyslela bych se, jak vypadají preventivní prohlídky u ošetřujícího zubního lékaře, jestli používá pravidelně rentgen apod.

Ninuna
Povídálka 15 příspěvků 23.03.18 17:28

Přesně tak, právě ten zánět v sedmičce určitě nebyl těhotenstvím, ale zapříčinil to, že mi tam po vytržení zbyl jen jeden zub a přesně tak, je přetěžován a tím pádem praská. Ptám se právě v tom smyslu, že když už teď mám tohle a říká se, že těhotenství zuby ještě zhorší, tak co mi v té hubě zbyde?? :( Šestku si určitě hned v pondělí nechám opravit, jenže těžko říct, jakou to bude mít životnost, když je na té straně sama. Snažím se kousat na druhé straně, ale ne vždy na to člověk myslí no..

Samuše
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 23.03.18 17:37

@Ninuna ja nemela zalozenou zase tu 7bez tech se da zit uplne normalne…me davali implantat asi 3m po porodu:-!i kdyz sem kojila..jenom mi nedali preventivne atb…na poskozeny zuby uz nic moc neni..ted sem mela od dentalni hygienistky doporucenej enzymel gel..ten je fajn…

bloesty
Stálice 76 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 17:37

@Ninuna Nestresuj je věcmi, které neovlivníš. Pořádně to čisti, zajdi si k zubaři a víc prostě udělat nemůžeš, tak se tím netrap. Šestka je odolný zub a něco vydrží;-). Držím palce

vbu
Stálice 80 příspěvků 23.03.18 17:57

Po zvraceni urcite necistit! Narusuje se tim sklovina a zuby se rychleji kazi. U zubare mi kladli na srdce vyplachnout vodou a pockat nejaky cas nez vycistim. Urcite bych se hodne zamerila na perfektni hygienu, hlavne mezizubni prostory. Z elmex gelu bych v tehu mela celkem respekt, mozna bych zkonzultovala jeste nekde. U zubare mi rekli, ze tehu zuby nehorsi, kdyz je pestra strava a cisteni. Ja mam zuby hrozne, ale dobre osetrene a po tehu tuk tuk vse ok. Drzim pesti, at to taky klapne. Myslim si osobne, ze nekomu muze opravdu zuby zmasakrovat tehotenstvi, tak se nenechat moc rozrusit kdyby nekdo tvrdil neco jineho. Ale urcite zalezi i na zubari, protoze kdyz jsou spatne osetrene zuby, jsou v nich treba skryte zanety atd, tak tehu to dorazi

quinsley
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 18:03

Kromě čištění musíš hlavně dbát na správnou výživu. Dítě si bere z matky co potřebuje a tvoje tělo muže trpět. Jež hodně vývary dlouho vařené nejlépe maso, kosti, zelenina. Kapnout do toho trosku octa aby se uvolnily minerály z kostí. Jez ovoce a zeleninu, máslo, smetanu, sýry, hodně ryby tučné, vlašské ořechy a mandle, chia semínka, sezamová, dýňová semínka. Málo sladkého.
Ke vstřebávání vápníku pomáhá vitamín K a důležitý je i hořčík. Najdi si na netu, která zelenina a ovoce obsahuje vápník atd.

Amys
Generální žvanilka 20662 příspěvků 23.03.18 18:09

Čištění zubů těsně před jídlem nebo po jídle je taky docela velký nesmysl, vždycky by měl být minimálně půlhodinový odstup a u zvracení pak obzvlášť. Takže vypláchnout pusu, klidně několikrát, ale hned nečistit!!!

Pavelkowa
Kecalka 317 příspěvků 23.03.18 18:13
Životnost zubního implantátu někdy jen 2 roky
@Ninuna píše:
Hezký pátek všem :)
Holky, čekám první miminko (11tt) a již před otěhotněním jsem měla problémy se zuby, které jsem asi rok řešila. Od puberty mi chybí pětka dole (nebyla založená a po vytržení mléčného nevyrostla). Když už jsem si myslela, že bude vše ok a po porodu a kojení si pouze nechám udělat místo té pětky implantát, tak jsem dostala šílený zánět do sedmičky a musela mi být vytržena. Znamená to tedy, že mi dole na levé straně zbyla pouze zaplombovaná šestka (5 a 7 chybí). Mezitím jsem již otěhotněla a modlím se, ať to tak nějak vydrží ty zuby, že tedy hned po těhu a kojení půjdu na ten implantát. ALE, dnes se mi uštípl i kousek té zaplombované šestky, jakožto poslední stoličky na levé straně!! Jsem z toho úplně hotová, strašně mě to rozbrečelo, že do konce těhotenství přijdu o zuby.
Nemáte někdo nějaký tip, jak je posílit? Snažím si je čistit co nejčastěji, i když hodně zvracím a dělá mi to zle, ale přijde mi, že to absolutně nemá vliv. Jsem z toho fakt na prášky :,(

Jsi mladá a zubní implantáty by nemusely být pro tebe dobrým řešením. Netvrdím, že je to pravda, ale můj spolužák je zubař a tvrdí mi, že většinou je životnosti zubního implantátu třeba jen 2 až 8 let. Je to dobré pro lidi nad hrobem, ale ne pro maldého člověka, který má před sebou desítky let života. Mnoha lidem se implantát ani neuchytne a po našroubování dostanou zánět do kosti a musí to hend ven. Kliniky, které dělají implantáty prý nikdy neřeknou svým pacientům pravdu o skutečné životnosti.

Taciras
Extra třída :D 10667 příspěvků 23.03.18 18:13

Co posílení zubů, to nevím, ale pokud je čistíš PO zvracení, tak jim spíše škodíš. Vetřeš si tak do skloviny zbytky trávicích šťáv a to naleptá sklovinu. Po zvracení by sis měla vypláchnout pusu čistou vodou a zuby čistit nejdříve za 20 minut, lépe po půl hodině. Ta šestka nemusí být ještě vůbec problém.
Já v těhotenství taky prakticky přišla o jeden zub - udělal se mi velký kaz a zubařka mi ten zub uvrtala prakticky celej a naplocho cca na úrovni dásně zaplácla amalgámem, no hnusný to bylo a celkem k ničemu. Když jsem změnila zubaře - ten co mám teď má zlatý ruce, taky si to nechá zaplatit, ale fakt mě po letech, co hlásím, že mě bolí zuby a zubařka hlásí, že kaz nevidí, tak mi to spravil a konečně mám pokoj. No tak ten mi ten amalgám po částech odvrtal a po částech nahradil fotokompozitem a normálně mi vymodeloval zub, co vypadá jak původní. Říkal, že se to nedalo udělat najednou, že by mu to nedrželo, ale výsledek je teda parádní a to mi tam z toho zubu mnoho nezbývalo.
Jinak opravit se dá i v těhotenství, jen ti možná nebudou chtít dát injekci, vydržet se to dá, ale nejpříjemnější to není. Kdybych ale měla problémy, co máš ty, tak bych do porodu nečekala (s tou šestkou) a nechala to opravit hned.

Ninuna
Povídálka 15 příspěvků 23.03.18 19:42

Já si určitě v pondělí hned zajdu, snad mi to jen malinko odvrtá a dostaví. Už v té šestce právě bílá plomba je a uštípl s kousek, kde není, tak snad to nebude problém.
Jinak se snažím jíst pestře, ale teď je to problém a hlavně třeba maso vůbec nedávám. A obecně zdravé věci (zelenina, ořechy, bílý jogurt) je teď pasé, zvracím jen to vidím :mrgreen: tak snad se to už za chvíli zlepší, byla jsem zvyklá jíst hodně zeleniny atd.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz gangů ze Švédska: Máte nás za zvířata, budeme se tak chovat!

V noci na úterý se řada švédských měst proměnila téměř ve válečnou zónu.... číst dále >

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama