Nemocenská v těhotenství nebo být v práci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pajule25
Kecalka 153 příspěvků 22.03.18 11:24
Nemocenska v tehotenstvi nebo byt v praci?

Ahoj jen by me zajimalo jestli je lepsi byt v tehu na nemocenske nebo chodit do prace. V cem je co vyhodnejsi? :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Ester13
Kelišová 5634 příspěvků 22.03.18 11:26

Těhotenství není nemoc, takže pokud nejsi na rizikáči nevidím důvod, abys šla na neschopenku.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 1889 příspěvků 22.03.18 11:27

@Pajule25 tak pokud ti nic neni, tak asi neni duvod nechodit do prace ne? Jinak na neshopence mas mene penez a omezene vychazky. Navic dr ti jentak neschopenku nenapise ;) respektive by nemel…

Ornwen
Závislačka 4050 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 11:29

@Pajule25 tak je lepší chodit do práce, protože máš peníze a nemusíš sedět zavřená doma, že.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 22.03.18 11:29

Tak na neschopence pobíráš jen část platu, máš omezený volný pohyb (v rámci vycházek) a pokud by tě náhodou chytli, jak porušuješ, tak musíš vrátit peníze. Na druhou stranu v práci máš normální plat, ve svém volnu se můžeš pohybovat kde chceš a kdy chceš (podle toho, jak ti to vyhovuje) a hlavně - pokud ti opravdu nic není, tak se nedopouštíš podvodu=) Já jsem chodila do práce, dokud to šlo a byla jsem šťastná. Měla jsem podle mě i díky tomu bezproblémové těhotenství.

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 22.03.18 11:30

Tak jestli ti nevadí mít omezené vycházky a míň peněz, tak jdi marodit :mrgreen: já na nemocenskou nešla, ani když jsem měla hematom, domluvila jsem si práci na doma na zkrácený úvazek, ale já jsem holt aktivní člověk :D

Sofie92
Závislačka 3126 příspěvků 22.03.18 11:46

Já jsem od 10 TT doma a jsem z toho otrávená jak had. Vycházky mě štvou navíc mám střídavě pořád klidový režim kdy týden nevytahnu paty z baráku :( Závidím holkám co můžou být v práci a nemají čas se tolik pozorovat. Ještě, že už jsem 30 TT a mám to za pár protože jinak by mě kleplo

Rive
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 22.03.18 11:47

Já si neumím představit být doma jen tak a jsem moc ráda, že jsem byla v práci až do nástupu na mateřskou.
Ale jsme docela aktivní, výlety, víkendy mimo a nechtěla bych o to přijít.

pikola
Neúnavná pisatelka 18722 příspěvků 22.03.18 11:56

Doufám, že tohle „vybírání“ toho, co chce těhotná a ne jaký je její zdravotní stav brzy skončí…

andelka83
Neúnavná pisatelka 18955 příspěvků 22.03.18 11:57

Tak to není o výhodách že jo. Buď práce schopná jsi a pracuješ ( byt můžeš požádat o úlevy) nebo nejsi a jsi na neschopence. Na ní je to horší finančně (cca 60-65% platu) a musíš dodržovat vycházky. Kontroly chodí.

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 22.03.18 12:03

@Pajule25 já myslím že je to volba každého, pokud ti nebude chybět společnost, peníze a nebude ti vadit omezenost tak můžeš zůstat doma, tehotenstvi není nemoc ale je to určite obdobi ve kterém ti muže byt nevolno, můžeš byt psychicky mimo ale také můžeš byt naprosto ok a pracovat :-) třeba Já byla doma (rizikove) ale i kdybych byla,,normálně,, tehotna tak bych zůstala doma protoze jsem se na to chtěla připravit a byt psychicky v pohodě a hlavně s rodinou (a mela jsem podporu manzela).

89Luca
Kecalka 204 příspěvků 22.03.18 12:05

@Pajule25 myslim ze by ses mela rozhodnout podle toho kde pracujes a jak-smennost, narocnost prace at uz psychicky ci fyzicky… :nevim:

LaEllaX
Kecalka 364 příspěvků 22.03.18 12:07

U prvního těhotenství jsem chodila až do toho 34. týdnu do práce. A hned první den na mateřské jsem se tak šíleně nudila, že rozhodně můžu říct, že lepší je chodit do práce. Ted u druhého jsem ještě doma s prvním ditkem, takže to se už nudit nestíhám. Každopádně těhotenství není nemoc… Tak proč být devět měsíců doma a flakat se? :mrgreen:

vjerunqa
Závislačka 2851 příspěvků 22.03.18 12:10

@Pajule25 Ahoj, záleží, co pro Tebe bude příjemnější. Dle toho bych se rozhodla.

Uživatel je onlineElishka1
Ukecaná baba ;) 2472 příspěvků 22.03.18 12:13

A to vám doktor nabídne nebo si řeknete? já si to nějak neumím představit, byla jsem naštěstí v rámci možnosti ok a doktor sám taky nic neříkal

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Perný den Michaely Badinkové: Před zkouškou Tváře musela zavolat odtahovku!

Michaela Badinková (39) už je v plném proudu příprav na TTMZH a právě chystá... číst dále >

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama