Nezaplacení faktury

60
17.12.18 17:56

Nezaplaceni faktury

Ahoj holky,
potrebuji poradit ohledne zaplaceni faktury. Vloni na jare jsme si objednali sluzbu, zpracovani projektu. Meli jsme jasnou predstavu, co chceme a co ne. Probehlo nekolik schuzek, kdy bylo postupne jasne, ze spoluprace drhne. Nicmene jsme se dopracovali k prevzeti projektu, kdy ja jsem prevzeti podepsala. Ovsem s tim, ze dilci upravy jeste budou nasledovat (konkretne specifikovane)
Nic se ale nedelo, tak jsme usoudili, ze se na to vykaslem, ale budeme chtit slevu. Dodavatel na emaily nereagoval, telefon nezvedal.
Po case jsem to nechala byt s tim, ze jsou to jeho penize a snad se ozve.
Nyni, po vic nez roce, prisel email s tim, ze nabizi slevu, ovsem vyrazne nizsi, nez odpovida kvalite odvedene prace. Vystavil novou fakturu na nizsi castku, s tydenni splatnosti, tu zaslal pouze mailem. Pri nedodrzeni splatnosti vyhrozuje soudem.
A moje otazky:

• co puvodni faktura? Neni potreba ji stornovat? Aby pak nepozadoval uhradu i teto dalsi faktury
  • mam nejakou zakonnou moznost jeste resit tu slevu?
  • je v poradku ta splatnost tyden? Zadne takove ujednani nemame
  • samozrejme vetsinu ceny zaplatim, ale chtela bych se nejak branit zaplatit to cele, mam nejakou moznost? Vim, ze je chyba, ze jsem podepsala to prevzeti, bylo to cire zoufalstvi, kdy spoluprace nikam nevedla.

Diky moc za postrehy.

Pro rejpalky uvedu priklad: chtela jsem navrhnout zahon kvetouci postupne po vetsinu roku. Rekla jsem, kde bude, velikost, jak priblizne ma vypadat. Po x schuzkach je v konecnem projektu misto konkretniho seznamu a osazovaciho planu uvedeno, ze zahon bude osazen dle meho uvazeni. A takovych veci je tam vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1171
17.12.18 20:36

V tomdle případě, bych se ihned obrátila na COI a zeptala se jich co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2684
18.12.18 13:18

@7654 Nějak tomu nerozumím, dílo si převzala, fakturu si nezaplatila. Posléze dodavatel vystavil fakturu novou se slevou a tu taky nechceš zaplatit. Fakturu první je samozřejmě potřeba stornovat. Faktura se splatností týden je zcela v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama