Nezhojený pupínek po očkování (tuberkulóza)

60
1.7.14 10:06

Nezhojený pupínek po očkování (tuberkulóza)

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, jak dlouho se vám u dětí hojil pupínek po očkování proti tuberkulóze? Díky za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6808
1.7.14 10:10

@Moonkie
Hoji se klidne i pul roku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
1.7.14 10:10

@Moonkie Ty jo, dlouho.. Nepamatuju se přesně, ale něco mezi měsícem až dvěma.. Očkovaný novorozenec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26589
1.7.14 10:13

@Moonkie 11 měsíců :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
1.7.14 10:13

@Moonkie Jj hojí se to dlouho a jak mu ten stroupek odpadl, tak tam měl úplně kráter hluboký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
1.7.14 10:35

Děkuju, tak jsem trochu klidnější.. Kamarádka byla s malým současně s námi na očkování a malej to má už krásně zahojený a my to máme takový červený, vystouplý a tvrdší, je vidět, že tam ten hnis je :think: Doktorka říkala mazat framykoinem, ale nepřijde mi, že by se to nějak zlepšovalo, tak to chce asi ještě tedy čas.. :think:
Každopádně děkuji za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1364
1.7.14 10:46

Nám se to hojilo víc jak 9 měsíců, už jsem z toho byla zoufalá, byl to obrovskej strup, pod ním vždy bylo vidět plno hnisu, vždy odpadl a udělalo se to znovu, no bála jsem se, že bude mít dcera jizvu, ale má to krásné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3537
1.9.15 11:14

Můžu se maminky zeptat, jakou vakcínou byly vaše děti očkované? Půjdem taky na očkování, ale teď už je tu jen vakcína z Polska a jiná nebude. Ale v Polsku se používá již 50 let, tak asi můžu být v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
1.9.15 11:35

@ferinka A vy jste v nějaké rizikové skupině?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Nafrněná
1.9.15 11:46

@ferinka buď v klidu, je to v pohodě :-)

• Citovat
  • Nahlásit
3537
1.9.15 11:49
@Halamka píše:
@ferinka A vy jste v nějaké rizikové skupině?

no, jak se to vezme, matka mého muže byla se svými sourozenci od dětsví do dospělosti hlídaní na tuberkulózu, protože jejich babička na ni umřela. Jde spíš o to, že dcera má astma bronchiale a proto mám obavy, že by mohla být s přílivem cizinců do naší země slabým článkem. Naočkovaná v porodnici nebyla, protože se narodila na hranici zralosti a neměla požadovanou váhu. Pak nám mudr. tvrdila, že očkování není potřeba, že je nemoc u nás téměř vymícená. Ale co bude v budoucnu…prostě ji chceme naočkovat, i když to nezabrání tomu, že by mohla tuberkulozu dostat, ale aspoň nedostane těžkou formu nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
1.9.15 12:06

Rozumím. Každopádně si zkus vyhledat informace o vakcíně. U nás se vlastně stáhlo povinné očkování nejen z důvodu „vymizení“ nemoci, ale hlavně proto, že vakcína fungovala z cca 60% a měla více nežádoucích účinků než byl přínos.
Možná by stálo za uvážení, zvlášť jestli má malá problémy, zda je to opravdu nutné. Chápu, že máš obavy. Zkus popsat svůj /dcerky/ případ dr. Petrášovi na mail petras@vakciny.net. Odpovídá rychle a je to odborník právě na vakcíny a očkování jako takové. Třeba poradí i jako vakcínu, když už.
Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3537
1.9.15 12:18
@Halamka píše:
Rozumím. Každopádně si zkus vyhledat informace o vakcíně. U nás se vlastně stáhlo povinné očkování nejen z důvodu „vymizení“ nemoci, ale hlavně proto, že vakcína fungovala z cca 60% a měla více nežádoucích účinků než byl přínos.
Možná by stálo za uvážení, zvlášť jestli má malá problémy, zda je to opravdu nutné. Chápu, že máš obavy. Zkus popsat svůj /dcerky/ případ dr. Petrášovi na mail petras@vakciny.net. Odpovídá rychle a je to odborník právě na vakcíny a očkování jako takové. Třeba poradí i jako vakcínu, když už.
Držím palce :kytka:

Tak ona už takové problémy nemá, víme jak na příznaky bronchitidy, už to poznáme, stav se hodně zlepšil a pravidelně docházíme na imunologii ohledně té bronchitidy. S imunitou nic nemá ani žádné alergie a všechna povinná očkování má a neměla žádné komplikace, takže si myslím, že bude v pořádku, jinak bych to nepodstupovala. Větší strašák je migrace cizinců. Jsem ráda, že tato vakcína je dostupná, asi si někdo tam nahoře uvědomil, že udělali chybu…a to nebyla nějakou dobu dostupná u nás vůbec. Lepší 60% účinnost než nulová. Jak jsem psala, já vím, že ochrana není 100%, ale to u žádné vakciny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat