Nezvládám dceru (8. třída)

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 10:48
Nezvládám dceru (8. třída)

Co dělám špatně?
Rozhodla jsem se, že si sepíšu průběh dnešního dopoledne, protože když to uvidím černé na bílém, třeba mě něco napadne. No a napadlo mě, že bude ještě lepší, když to shrnu tady, třeba mi i některá poradíte.
Mám dceru, se kterou si už delší dobu nevím rady. Popíšu dnešní dopoledne, abyste si udělaly představu.
Dcera si plánovala, že pojede dnes s babičkou k sestře, a to i přesto, že jsem ji už cca před 14 dny řekla, že tentokrát nepojede (důvody k tomu mám a i jsem jí je řekla, ona je ovšem nepřijala).
Už včera tedy došlo k hádce, matka mi dokonce řekla, že dceru týrám, že nikam nesmí apod. Dcera na mě štěkala, jak utržená. Řekla jsem ji, že bude moci jet zítra, tj. dnes ke kamárádkám (prý se mi to hodí najednou, když chtěla jet s babičkou), v neděli má nějaké povinnosti a taky se bude učit, protože prospěch je dost špatný.

Dnes ráno jsme vstali s tím, že se dáme do práce, ona pak bude moci jet, já pro ni večer přijedu, aby tam mohla být do večera.
Její práce sestávala z roztažení závěsů v pokoji, umytí koupelny, uklizení svého stolu..

Několikrát jsem jí řekla, aby už roztáhla závěsy, ať se může zhasnout, ve tři čtvrtě na devět:
„Roztáhni ty závěsy, začínám ti počítat čas.“
Její odpověď: „Počítej si, co chceš.“
Já: " Ještě jedna drzost a nepojedeš nikam."
Ona šla roztáhnout závěsy a udělala to tak, že bych se :poblion:. Zkrátka zůstaly roztažené uprostřed oken, ještě nakřivo… Šla na koupelnu, já jí řekla, ať jde nejdřív upravit ty závěsy. Ona nejdřív nechtěla, pak šla a bouchla mi dveřmi před nosem… Řekla jsem jí, že mi nemá zavírat, ona, že bude…
Tak má zaracha.
Vznikla strašná scéna, já se neudržela, dala jsem jí pár po papule, pak jsem jí osprchovala studenou vodou.
Ona začala, že na ni furt řvu, že ona by bývala všechno udělala
Vysvětlila jsem jí, že jsem sice řvala, ale až poté, co jsme jí desetkrát posílala roztáhnout závěsy, což udělala ještě blbě.

Prý už mi nic nepomůže, protože to vyjde nastejno.

Prosím vás, co mám dělat. Ona má v zádech babičku, která mi předhazuje, že to s ní neumím, že ji prý týrám, protože ji s ní nepustím…

Já jsem myslela, že mě dneska už praskne cévka v mozku, jak mě vytočila.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:
Eemii
Neúnavná pisatelka 17273 příspěvků 15.11.14 10:53

No ja nevim, tak velkou dceru nemam a chapu, ze puberta je narocna..ale sprchovat tak velkou holku studenou vodou je teda..akorat si ji ponizila a nic si tim nevydobudes, naopak.

Uživatel je onlinePetraJ
Kelišová 6865 příspěvků 15.11.14 10:53

Tak sprchování studenou vodou mi už jako týrání připadá. Sorry. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 10:55

@Eemii @PetraJ Neumíte si asi představit, co tomu z její strany předcházelo.

Bunny puella
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 10:56

Mno…obě jste impulzivní…sprcho­vání vodou je už přes čáru a pro mě to zavání týráním. Totálně toho člověka ponížíš. :? Jinak, podobné chování (kromě toho sprchování teda) měla moje mamka. Řvaní za nesmysly, sobotní dopolední gruntování pomalu na čas :poblion: a jak to dopadlo? Nestýkáme se…vůbec. Ne kvůli úklidu teda, to je jasný, ale prostě to její chování vygradovalo tak, že jsem po jedné hádce totálně přerušila styky. A je mi líp.

A proč jsi ji nechtěla pustit s babičkou? :think: A ke kamarádce druhý den najednou směla?

Eemii
Neúnavná pisatelka 17273 příspěvků 15.11.14 10:59
@Anonymní píše:

To je celkem jedno, ale ty jsi tu situlaci nezvladla :nevim:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 65108 příspěvků 15.11.14 10:59

Já nějak nechápu proč nemohla jet se sestrou k babičce? A tedy sprchovat takhle velké dítě (no vlastně jakékoliv dítě, pokud nemá takový hysterák, že se dusí) mi přijde hodně mimo :nevim: Vůbec mi tak z toho celého přijde, že vlastně nechápu, co udělala dcera špatně, logické by mi přišlo: je potřeba udělat to a to a až to bude (dobře) hotové, můžete vyrazit a dál si průběhu nevšímat, dokud nepřijde, že je hotovo a chce jet.

Silwinka87
Generální žvanilka 22202 příspěvků 15.11.14 11:00

A ty jsi na dceru sama? Taťku nemáte? Já mám děti ještě malé, takže si to nějak neumím představit, ale přijde mi, že jen sklízíš cos zasela, promiň..Puberta je asi hrozná, ale co tak najít nějaký kompromis? Vždyť už je to velká holka..Určitě by se s ní dalo domluvit tak, aby jste byly spokojené obě, ne?
S tím sprchováním jsi teda dost přestřelila a ty facky, já nevím, neznám ani tebe ani dceru, ale tohle si myslím, že bylo tvé selhání.. :nevim:
Z tvého příspěvku jde cítit, že už to nezvládáš..Takto přece nemůžete fungovat..

veria
Generální žvanilka 24686 příspěvků 1 inzerát 15.11.14 11:01

14 letou holku sprchujes studenou vodou?? To se u toho musite prát ne? Jako chápu ze puberta je tezka, ale toto… To je moc!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 11:01

@Bunny puella S babičkou jezdí skoro pokaždé, tentokrát by to bylo na celý tento prodloužený víkend. Ona potřebuje alespoň trochu přidat ve škole, to je další problém, není hloupá, ale opravdu je neskutečný lajdák. Nezakázala jsem jí kvůli špatnému prospěchu koníčky, nezakázala jsem jí kamarádky, jen se jí snažím vysvětlit, že je potřeba v osmé třídě zabrat atd.
Netrvám na nějakém vysedávání nad učením, ale alespoň aby udržela prospěch. Ona se učí a já slyším, jak furt s někým píše na fb. Když ji to řeknu, tak se na mě zase utrhne.
Ke kamarádce by mohla, protože by večer přijela domů a zase se mohla v neděli věnovat něčemu jinému např.

ChochaR
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 2 inzeráty 15.11.14 11:02

Nejsi trochu přísná?? Nechci se zastávat puberťáka, ale vzpomeň si na sebe…
A sprchovat ji studenou vodou?? To měla hysterák, nebo co?? Taky nechápu proč nemůže s babičkou, ale může ke kamarádkám?

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 15.11.14 11:02

Nevím, ale zdá se mi, že nechápeš, že máš doma pubertačku a bohužel vůbec nezvládáš její výchovu :nevim: Chtělo by to trochu více nadhledu, tolerance a kamarádského přístupu, než být jak policajt, vyhrožovat a přikazovat. A bití v tomhle věku už nechápu vůbec. 8o Mám stejně staré dítě a naposledy dostal přes zadek v 9 letech. Bít 14 letou slečnu je trochu pod úroven a mám obavy, že to váš vztah ještě zhorší.

Silwinka87
Generální žvanilka 22202 příspěvků 15.11.14 11:02
@Anonymní píše:

Tak ono se to těžko hodnotí, neznáme vás..Zkus nám trochu přiblížit váš vztah, odkdy je taková..Možná by nebylo špatné zkusit nějakou poradnu pro rodiče a děti.
Protože když si s ní neporadíš teď, tak co potom za dva, tři roky..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 11:03

@j.a.n.i1 Ne se sestrou k babičce, ale s babičkou k mé sestře na celé tři dny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.14 11:04

@ChochaR Jo, měla.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >