Nízká porodní váha miminka, co se může dít?

Anonymní
30.10.19 15:47

Nízká porodní váha miminka, co se může dít?

Ahoj, jsem teď úplně v nervech… Jsem 34tt a při kontrole mi dneska doktor řekl, že mimčo má o necelého čtvrt kila méně, než by mělo mít. Zatím to prý ničemu nevadí, ale že příště to bude zase třeba přeměřit. Já se narodila v termínu, 46 cm a 2,6 kg. Moje první dcera 48 cm 3,2 kg, takže taky docela mrňous. A když jsem to doma řekla svému drahému zákonitému, tak jsem dostala seřvané, že mu nedávám co potřebuje a mám začít víc jíst a že mám tedy co dělat a že pokud se mimčo narodí a něco mu bude, tak mi pěkně poděkuje a nejen on. Přibrala jsem už 12 kg, nejím, ale s prominutím ž. eru jak prokopnutá několikrát denně a absolutně nevím, jak mám váhu miminka ovlivnit. To snad ani nejde. Je možný, že kvůli čípku porodím dříve než v termínu, ale samozřejmě taky ne, to nikdo neví. Ale co by se s miminkem stalo, kdyby se narodila s třeba 2,5 nebo jen 3 kily? Musel by třeba do inkubátoru nebo se nějak dokrmovat nebo tak? Jsem teď z toho na nervy :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22634
30.10.19 15:52

Nestalo by se nic. Není to půl kila, ale pěkná váha. Mě by hodně vadila jeho reakce, jako by jsi za to asi mohla :nevim: asi nebudete oba nějak velký.
Já mám zase 4 kilové a je to genetický, jak kdyby to šlo asi vyžrat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1730
30.10.19 15:53

8o A kolika kilové dítě bys chtěla rodit? Náš měl 2,6 kg, zdravé mimino. Proč by měl být v inkubátoru? A jeho váhu ty stejně nijak neovlivníš. Tak se prosimtě nenech vydeptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
585
30.10.19 15:54

Hlavne klid. Hlavne, ze te sleduje doktor a do porodu jeste neco mimco nabere.Obe moje deti byly sice donosene, ale drobisci a jsou z nich velci (v porovnani svych vrstevniku) a sikovni kluci. Krasne to dohnali. Hlavne se nestresuj hloupymi recmi sveho „draheho“.Za tyhle kecy by teda zaslouzil… :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
30.10.19 15:56

Jste oba s manzelem nějací divní ne… a pritom je to uz vase druhé díte…tak pokud první dcera měla 3,2 kg a ty se děsís co by se stalo s miminkem když by mělo 3,0 kg tak to snad není takovy rozdíl ne… no a reakce manzela je uplne mimo a ze ty mu to nedokazes vysvětlit nebo ho proste setřít je také zvlastní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18466
30.10.19 15:58

Nestane se nic, maximálně děti budou mít statisticky větší šanci lízat dno percentilové tabulky. Mimo to se UTZ odhady mohou lišit o plus mínus 500g. Tvůj chlap je s prominutím pěkný ko.kot. Mám obě děti rozené ve 40. týdnu, obědvě narozené hypotrofické i přes naprosto pohodové těhotenství (dcera 39+0, 46 cm a 2360, to byla panenka). Drží si křivku na nějakém 3. percentilu. Obři z nich nikdy nebudou, genetické předpoklady tam prostě nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11282
30.10.19 15:59

Mladší se narodil 2,5kg a nedělo se vůbec nic :mrgreen: Prostě byl menší, nic víc… Od začátku jsem ho měla u sebe… Jen mi sestřičky donesly oblečení a plenky z nedonoseneckeho, protože mu bylo všechno obrovský.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26710
30.10.19 16:12

Jejda tak ony se všechny deti prece nerodí přesně 3,5 kila. Tak bude třeba malinko menší a neznamena to vůbec nic! Navíc na utz jsou to jen odhady, není to úplně přesně. A tvůj manžel je d…l, s prominutím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.19 16:18

To preci neni o vaze ale o vyvinuti miminka predstav si ze napriklad zeny s nehlidanou cukrovkou rodi treba 4.5 kilovy deti ktere ale musi byt v inkubatoru naopak zdrave dite s drobnych rodicu muze mit 2.5 kila a byt naprosto zdrave.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.19 16:19

Jinak mije mala mela 2.9 ale hrozne rychle a krasne pribirala uz z porodnice jsme sli s vyssi vahou nez kdyz se narodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
30.10.19 16:20

Co prosím?? Jak jako dostala seřváno? Naše malá se narodila s váhou legce pod 2, 5 kg, byla akorat víc prohlížená při propouštění a v papírech má napsáno, že byla hypotrofická, ale nikdo to neřeší, pediatr mě naproato uklidňil, že stačí, když to do 6 let dožene. Jen je drobounká a pohybuje se na hranici tabulek a doma jsme neměli oblečení, když jsme se veátily z porodnice.

Reakce tvého muže mě ale docela zaskočila. U mně vyšilovala gyndařka, že má malý váhový odhad a doma mě naopak všichni uklidňovali, že je to v pořádku, včetně manžela a to se mi rozhodně nikdy nijak nerozplýval nad břichem a ani teď není ptec roku. Ale naštěstí má dostatek rozumu aby věděl, že těhotný se prostě nestresujou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13233
30.10.19 16:21

Nechápu proč vyšiluješ, mám dvojčata 1990 a 2240g. Než dosáhli 2600 g byli v inkubátoru, protože menší děti potřebují zahřát. Inkubátor není nic hrozného, naopak, děti jsou monitorovane a jsou téměř jako v břiše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.19 16:22

Jinak mimco si vezme co potrebuje to spis bude stradat matka. Muze byt problem v placente (prutok) atd ale to jidlo proste neoblivni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18466
30.10.19 16:25

@jizvíková Naše holka ani nikde nepotřebovala být. Byla plně donošená, teplotu si držela naprosto v pohodě (na rozdíl od mnoha mimin, co měly přes 3 kila) a u kojení sosala líp, než čtyřkilový klučík spolubydlící.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
30.10.19 16:37
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem teď úplně v nervech… Jsem 34tt a při kontrole mi dneska doktor řekl, že mimčo má o necelého čtvrt kila méně, než by mělo mít. Zatím to prý ničemu nevadí, ale že příště to bude zase třeba přeměřit. Já se narodila v termínu, 46 cm a 2,6 kg. Moje první dcera 48 cm 3,2 kg, takže taky docela mrňous. A když jsem to doma řekla svému drahému zákonitému, tak jsem dostala seřvané, že mu nedávám co potřebuje a mám začít víc jíst a že mám tedy co dělat a že pokud se mimčo narodí a něco mu bude, tak mi pěkně poděkuje a nejen on. Přibrala jsem už 12 kg, nejím, ale s prominutím ž. eru jak prokopnutá několikrát denně a absolutně nevím, jak mám váhu miminka ovlivnit. To snad ani nejde. Je možný, že kvůli čípku porodím dříve než v termínu, ale samozřejmě taky ne, to nikdo neví. Ale co by se s miminkem stalo, kdyby se narodila s třeba 2,5 nebo jen 3 kily? Musel by třeba do inkubátoru nebo se nějak dokrmovat nebo tak? Jsem teď z toho na nervy :(

Kliiid, me se druhy syn nar v 37.tt o vaze 2450 gr, v inku byl jen na dve hodky, pak uz jen u me. Jedl krasne, odchazeli jsme s plnou vahou domu. Spis zalezi, jak ti prcek celkove prospiva, nez na vaze. Ja jako donosene dite byt vystresle matky z rozvodu jsem mela 2,5kg a 56 cm, dlouhe Dachau a i kdyz jsem dite 80.let, tak jsem v inku nebyla. Manzela hod do klidu taky.

Edit: vaha mimca je dana uz pri splynuti vajicka se spermii. Takze s tim nic nenadelas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama