Nízkohormonální HA - co to znamená?

742
7.9.20 10:30

Nízkohormonální HA - co to znamená?

Ahoj, mě by zajímalo, co vlastně znamená vysokohormonální a nízkohormonální, kde je ta hranice? :think:
Nějak jsem nic rozumného nemohla najít.
Brala jsem HA Leverette, která má 0,15 mg levonorgestrelum a 0,03 mg ethinylestradiolum
Potom HA Lusienne, která má gestodenum 0,075 mg a ethinylestradiolum 0,020 mg

A po problémech s psychikou mi byla předepsána HA Yollie, která má 3 mg drospirenonum a 0,02 mg ethinylestradiolum.

Doktorka mi tvrdí, že i ta třetí (Yollie) je nízkohormonální, ale zaskočilo mě, že ze všech tří HA má nejvyšší to první číslo (3 mg oproti 0,075 mg a 0,15 mg). Ale zase je tam jiná ta látka :think:
Moc si s tím nevím rady, jestli tedy i ta Yollie je nízkohormonální, jestli to spíš nebyl jen marketingový tah, protože tahle HA je na trhu poměrně krátce.

Tak pokud se v tom někdo vyznáte, budu moc ráda za objasnění :dance:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

GS Mamatest

  • (3.6) + 166 recenzí

Digital

  • (4.2) + 99 recenzí

Těhotenský test 2v1

  • (4.9) + 41 recenzí

Dipstrip

  • (3.1) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty