Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj, mě by zajímalo, co vlastně znamená vysokohormonální a nízkohormonální, kde je ta hranice? ![]()
Nějak jsem nic rozumného nemohla najít.
Brala jsem HA Leverette, která má 0,15 mg levonorgestrelum a 0,03 mg ethinylestradiolum
Potom HA Lusienne, která má gestodenum 0,075 mg a ethinylestradiolum 0,020 mg
A po problémech s psychikou mi byla předepsána HA Yollie, která má 3 mg drospirenonum a 0,02 mg ethinylestradiolum.
Doktorka mi tvrdí, že i ta třetí (Yollie) je nízkohormonální, ale zaskočilo mě, že ze všech tří HA má nejvyšší to první číslo (3 mg oproti 0,075 mg a 0,15 mg). Ale zase je tam jiná ta látka ![]()
Moc si s tím nevím rady, jestli tedy i ta Yollie je nízkohormonální, jestli to spíš nebyl jen marketingový tah, protože tahle HA je na trhu poměrně krátce.
Tak pokud se v tom někdo vyznáte, budu moc ráda za objasnění ![]()
Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!