Reklama

Noční kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ellie1
Povídálka 50 příspěvků 19.07.09 08:56
Noční kojení

Mám dotaz. Malé je osm měsíců a kojím jí už jen v noci. Teda kolem sedmé má kaši, pak kolem desáté nakojím, v noci vstává kolem jedné na kojení a pak ještě kojím kolem páté. Ale cítím, že mléka už je čím dál míň a bojím se, že za chvilku nebudu mít žádné. Jak to pak budu v noci řešit? Zkoušela jsem jí dávat místo kojení umělé mléko, ale to vůbec nechce (zkoušela jsem hajaju, aby dýl spala). Kamarádce spí stejně staré mimčo po té kaši až do rána bez dalšího jídla. Jak toho dosáhnout? Zkoušela jsem jí nechat fňukat, když vstávala na kojení, ale za chvíli začne řvát a musím jí nakojit. A nemáte zkušenost s tím, za jak dlouho se ztratí mléko, když kojím jen v noci?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 19.07.09 10:59

Ellie u nás to bylo dost podobně jak u vás, akorát já ho kojila v tomhle věku ještě odpoledne, mlíčka už taky bylo míň, aspoň jsem si myslela, ale nespokojený nebyl. Já začla tím, že jsem rušila to noční kojení. Všude píšou, že od půl roka dítě jídlo v noci nepotřebuje, že je to zvyk a ten je železná košile 8) takže jsem odhodlaná nastoupila s tím, že prostě v noci jen vodičku (pokud není zvyklý na lahev tak z hrnečku klidně, dudlík a spát). úplně lehký to není to netvrdím, ale tak po týdnu už byl s vodou naprosto spokojený a tak za 2 měsíce stačil jen dudlík a vzápětí se přestal budit úplně. Začla bych asi tím půlnočním kojením a odbourala bych to :wink:
Nesrovnávej prcka s prckem kamarádky, každý mimčo je naprosto jiný. My třeba nespali pořádně skoro do roka, ale teď s pevným režimem prospí celou noc, naprosto v klidu a ty maminy, kterým spaly děti od mimísků dobře většinou zápasí :oops:
Za jak dlouho se mlíčko ztratí se říct nedá, my kojili poslední měsíc jen ráno už, asi 3 týdny už nekojím a mlíčko mám pořád 8O
Neboj ono bude líp :wink:

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 19.07.09 18:33

my jsme kolem 8m přešli na čaj a drží nás to až do teď. Vodu nechce ani vidět.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 29.07.11 09:43

ahoj, máme měsíčního kluka a kojím, mám takový dotaz, co by jste dělali na mým místě vy??? v noci se často budí a jen si vykládá-sám pro sebe.Jenže mě to samozdřejmě vzbudí a zjistím, že je 2 hodiny po nakojení, tak ho vezmu a zase nakojím, ikdyž nebrečel, pouze nespal.
Mám ho brát a nakojit ho, nebo ho nechat si vykládat a spát dál a čekat až si o kojení řekne křikem???
přes den kojím po 3 hodinách a v noci většinou po 2, přijde mě to možná až zbytečný, když vlastně asi ani nemá hlad :nevim: přes den taky nekojím pokud jen kouká a hraje si, kojím až když se sápe po prsu a nebo brečí
tak poraďte, děkuji :-D

mamaho
Kecalka 419 příspěvků 29.07.11 09:49

Tak určitě nekoj za každou cenu !! Pleteš si na sebe bič. Já to bohužel udělala a teď mám dítě, co se zvykem budí i 10× za noc. Takže pokud neřve vyloženě hlady, tak ho nech.

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 29.07.11 09:49

Goldenko, tak mě by teda vykládání nevzbudilo. 8-) Asi bych nekojila, nechala bych ho, až si řekne. Měla bych strach, že si ho naučím na časté noční kojení (navíc zbytečně, když si neříká) Prostě v noci se nejí, v noci se spí. 8-)

Já naopak řešila opačný problém, že si říkal podle mě moc často (po 2, ale i 1,5 hodině). Takže přestože po vypití jednoho prsu neřval a tvářil se spokojeně, tak jsem mu dala i druhé. A to on si zase dá. :jazyk: A pak dýl vydrží. Takže kojením ze 2 prsů jsem to natáhla na interval 3 hodin. A konečně se snad trošku vyspím…

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 29.07.11 09:52

on pokud usne tak vydrží i 4hodiny bez prsa, tak jsem si právě taky říkala, že kojím zbytečně když neřve, že si na sebe pletu ten bič. právě si taky myslím, že by se měl učit v noci spát a ne být u prsa, takže budu kojit jen když spustí, však on se ozvat umí
první dny mě říkali v noci na kojení budit, aby se mě rozjela laktace, ale to už asi teď neplatí, když mám mlíka dost :think:

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 29.07.11 10:28
goldenka píše:
on pokud usne tak vydrží i 4hodiny bez prsa, tak jsem si právě taky říkala, že kojím zbytečně když neřve, že si na sebe pletu ten bič. právě si taky myslím, že by se měl učit v noci spát a ne být u prsa, takže budu kojit jen když spustí, však on se ozvat umí
první dny mě říkali v noci na kojení budit, aby se mě rozjela laktace, ale to už asi teď neplatí, když mám mlíka dost :think:

No jasně, to platí tak první týden či 14 dní. Teď už ti laktace jede a 3 hodinový interval ji nezabrzdí (resp. i kdyby spal celou noc, tak se nic nestane, max. kdybys měla pocit, že mlíka ubývá, tak bys zase začala budit a kojit i v noci, no)

michaela1808
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 29.07.11 10:28

ahoj, mně malá od narození spí celou noc a ze začátku jsem ji taky budila, no, budila, ona se začala třeba vrtět, tak mi přišlo, že chudinka musí přece jíst a nakojila ji, ale pak mi mudr. řekla, at už jinebudím, že v noci se nejí, v noci se spí:-) at si na to nezvyká, budou jí 3m a spinká od těch půl9 do pěti do rána, kdy nakojím a pak ještě ty dvě hod chrní…a přibírá v poho. lepší je kojit přes den častěji (já třeba kojím co dvě hod, v horkách i častěji), ale zase se krááásně vyspím:-), takže nebudit a přes den kojit jak divá :mrgreen:

Petusii
Kecalka 134 příspěvků 29.07.11 13:39
Ellie1 píše:
Mám dotaz. Malé je osm měsíců a kojím jí už jen v noci. Teda kolem sedmé má kaši, pak kolem desáté nakojím, v noci vstává kolem jedné na kojení a pak ještě kojím kolem páté. Ale cítím, že mléka už je čím dál míň a bojím se, že za chvilku nebudu mít žádné. Jak to pak budu v noci řešit? Zkoušela jsem jí dávat místo kojení umělé mléko, ale to vůbec nechce (zkoušela jsem hajaju, aby dýl spala). Kamarádce spí stejně staré mimčo po té kaši až do rána bez dalšího jídla. Jak toho dosáhnout? Zkoušela jsem jí nechat fňukat, když vstávala na kojení, ale za chvíli začne řvát a musím jí nakojit. A nemáte zkušenost s tím, za jak dlouho se ztratí mléko, když kojím jen v noci?

Já bych ho teda nechala si vykládat a ž by si řekl tak bych nakojila , urcite mu vzdy prso nedavej a odpocivej :palec:

Kacecka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.11 14:47

Ahojky,naše posledné kojenie máme o 21.00 hod a potom až o 4.00 hod.Malý síce neplače,len sa tak vrtí,ale kedže mám strašne naliate prsia,tak ho prebudím.Ale ako si to tu tie diskusie čítam,skúsim ho nebudít a počkat až sa ozve sám.Snáď o mliečko neprídem :-? Ty nemaš naliate prsia,a keď ano odsávaš ?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.11 20:18

ahoj holky, nevím co mám dělat. Snažím se omezit noční kojení u roční dcery. Budí se po dvou, někdy po třech hodinách. Řekla jsem si, že kolem půlnoci ji prostě nedám a nakojit dostane až ve tři. Takže se ji snažím utišovat v náručí. Co tak čtu, tak takovéhle odnaučování trvá tři dny, my s tím bojujem už podruhé a i dva týdny a zatím bez úspěchu. Nevím co už mám dělat a něco asi dělám blbě. V sedm dostane kaši a dokojím, okolo půl desáté jsem jí teď začala dávat nutrilon, ať dýl spí - možná tohle způsobuje ten problém, ale zkoušela jsem to i bez něj. Já už fakt nevím, nejradši bych zrušila celé kojení, ale jde vidět, že by to malé hodně chybělo. :nevim:

Billi
Nadpozemská drbna 25842 příspěvků 04.05.12 19:08

Ahoj holky,
malému je 5,5 měsíce. Od 2. měsíce spal celou noc. Teď za poslední 2 týdny se začal v noci budit. Nejdřív občas, teď už skoro denně. Pravidelně ve tři budíček. Teď váhám jak to udělat. Nechce se mi ho učit na noční kojení, ale zkoušela jsem ho ošidit čajem a nedal se. Myslíte, že to může být hlady, nebo je nějaký jiný problém? Špatné je, že když se probudí, tak 2 hodiny povídá a putuje po postýlce (i po nakojení).
Máte s tím zkušenosti? Kojit nebo nekojit? Jak to udělat, aby usnul?

jakoubek1
Povídálka 50 příspěvků 04.05.12 19:15

moje ségra měla ten samý problém jako ty :(
ségra mimčo položila do lehátka a houpala pak chvíly dělaly kraviny a malá se unavila, položila jí do postýlky a za5 min byla tuhá ale nevím jestli to bude fungovat i na tvoje mimčo :think: zkus to a uvidíš jestli zabere :think: :oops:
veronika :)

Billi
Nadpozemská drbna 25842 příspěvků 04.05.12 19:19

To se mi zkoušet moc nechce, protože se mi ho nechce učit, že se v noci hraje. Je mu 5,5 měsíce a už je dost mazaný… Doteď nebyl zvyklý v noci vstávat, tak jestli to může být i tím? :think:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Zamilovaná Andrea Pomeje: S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >