Jak odnaučit noční kojení?

28
21.11.19 22:23

Noční kojení,jak odnaučit.

Ahoj Holky, tak sem zase píšu.
Malé jsem začala dávat na večer UM, kojení to neohrozilo a stejně se budí a budí a budí.
Začala ještě větší závislost v noci na prsu než byla. Usne kolem 19:30 max a v 21:00 maximálně už brečí a chce prso, parkrat se napije a spi. Já odejdu a maximálně do hodiny znovu a to už s ni zůstávám v posteli a malá spi s prsem v puse a já ve stejné poloze až do rána už několik měsíců, aby malá spala, jinak řev. Jsem zničena, nevyspana, bolí mě cele tělo a hlava, která mě dřív nikdy nebolela.
Kojení mi nevadí, ale tohle už nezvladam jak psychicky, tak fyzicky.
Dudlík od narození nechce, měli jsme snad všechny druhy, nezabírá ani láhev s um, nebo čaj, voda.
Proste má ze mě živý dudlík a jinak nespi.
Jsem už tak vyrizena, ze už bych nejradši dostavila úplně, ikdyz mam kojení rada…
Nějaké rady, jak odnaucit tento “zlozvyk”, nebo jak takového zavislaka odstavit? Už jsem bezradná. :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28
21.11.19 22:24
@Veru97 píše:
Ahoj Holky, tak sem zase píšu.
Malé jsem začala dávat na večer UM, kojení to neohrozilo a stejně se budí a budí a budí.
Začala ještě větší závislost v noci na prsu než byla. Usne kolem 19:30 max a v 21:00 maximálně už brečí a chce prso, parkrat se napije a spi. Já odejdu a maximálně do hodiny znovu a to už s ni zůstávám v posteli a malá spi s prsem v puse a já ve stejné poloze až do rána už několik měsíců, aby malá spala, jinak řev. Jsem zničena, nevyspana, bolí mě cele tělo a hlava, která mě dřív nikdy nebolela.
Kojení mi nevadí, ale tohle už nezvladam jak psychicky, tak fyzicky.
Dudlík od narození nechce, měli jsme snad všechny druhy, nezabírá ani láhev s um, nebo čaj, voda.
Proste má ze mě živý dudlík a jinak nespi.
Jsem už tak vyrizena, ze už bych nejradši dostavila úplně, ikdyz mam kojení rada…
Nějaké rady, jak odnaucit tento “zlozvyk”, nebo jak takového zavislaka odstavit? Už jsem bezradná. :zed: :zed:

Přidávám teda, ze malá bude mít za týden osm měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
21.11.19 22:33

Je to jen období. Za chvíli to bude jinak. Kojení není jen o mléku, ale o vazbě. Za mě rada brát to jak to je a do 15ti se kojit nebude 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17335
21.11.19 22:34

Proste rekni ze NE a vydrz. Par dnu bude krik a pak si zvykne.

Ja jsem miminko od cca 3m zacala odnaucovat na nocni krmeni tim, ze jsem nereagovala na kazde zaknournuti. Vubec jsem ji nedovolila si vytvorit takovyto zlozvyk. Postupne jsem prodluzovala interval mezi krmenim a na 10m jsem uz krmila jenom jednou v noci, casto nekolik dnu ani to ne.

Ale ne, ted je strasne IN kojit na pozadani. Kdykoliv dite zaknourne, vrazit prso do pusinky a hotovo. No a pak se matka divi, ze dite si vynucuje kojeni celou noc a matka je z toho unavena. Bodejd by ne. Ale odnaucovat kojeni v noci vcas, to nee. Protoze kojeni na pozadani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
21.11.19 22:37
@warita
@warita píše:

Ja jsem miminko od cca 3m zacala odnaucovat na nocni krmeni tim, ze jsem nereagovala na kazde zaknournuti. Vubec jsem ji nedovolila si vytvorit takovyto zlozvyk. Postupne jsem prodluzovala interval mezi krmenim a na 10m jsem uz krmila jenom jednou v noci, casto nekolik dnu ani to ne.

Ale ne, ted je strasne IN kojit na pozadani. Kdykoliv dite zaknourne, vrazit prso do pusinky a hotovo. No a pak se matka divi, ze dite si vynucuje kojeni celou noc a matka je z toho unavena. Bodejd by ne. Ale odnaucovat kojeni v noci vcas, to nee. Protoze kojeni na pozadani.

Budu to muset takhle udělat a vydržet. Dal už to takhle nejde. Mě se dřív budila poprvé nejdřív ve 3:00 a potom až ráno, ale tohle? Je to čím dal horší a dal už tohle nevydrzim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9487
21.11.19 22:39

Nevím, co jsi sem psala dřív
Ale jakmile se napije a už jen dudlá, tak šetrně odpojit. A znovu a znovu a znovu. Naučí se, že prso je jen na pití. Určitě u ní lež, než si na to zvykne, ať tě cítí u sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4838
21.11.19 22:40
@warita píše:

Tohle je hodne smysluplna rada. :palec: Ja ti asi radu uplne nedam, mne nocni kojeni nevadilo, ale mala se krmila 1-2× za noc a jinak v pohode spala, az jsem odstavila, zacala spat celou noc, takze nocni kojeni byl opravdu zvyk. Pokud to opravdu budes chtit, proste vytrvej a v noci nedej, par noci bude strasnych, ale melo by to klapnout. Jinak ja odstavovala na dvakrat, jednou jsem to nedala, ale za mesic uz to klaplo. :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17335
21.11.19 22:42
@Veru97 píše:
@waritaBudu to muset takhle udělat a vydržet. Dal už to takhle nejde. Mě se dřív budila poprvé nejdřív ve 3:00 a potom až ráno, ale tohle? Je to čím dal horší a dal už tohle nevydrzim.

ja se ti nedivim, ja bych byla uz uplne vyrazena z provozu, spanek je dulezity.

Mimo to si myslim, ze i miminko se potrebuje poradne vyspat a pokud se stale takto budi, tak to asi ebude kvalitni spinkani.

Drzim palce, at se brzo zadari. Dudanek na noc ma? Navhrhovala bych zkusit osalit dudankem a pochovanim. Kdyz usne, zase polozit do postylky… nebo kde vlastne spinka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
21.11.19 22:56
@Lucie_Sx píše:
Nevím, co jsi sem psala dřív
Ale jakmile se napije a už jen dudlá, tak šetrně odpojit. A znovu a znovu a znovu. Naučí se, že prso je jen na pití. Určitě u ní lež, než si na to zvykne, ať tě cítí u sebe.

To je dobrý, to vyzkousim, děkuji. 👍🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
21.11.19 22:57
@Mmmanka píše:
Tohle je hodne smysluplna rada. :palec: Ja ti asi radu uplne nedam, mne nocni kojeni nevadilo, ale mala se krmila 1-2× za noc a jinak v pohode spala, az jsem odstavila, zacala spat celou noc, takze nocni kojeni byl opravdu zvyk. Pokud to opravdu budes chtit, proste vytrvej a v noci nedej, par noci bude strasnych, ale melo by to klapnout. Jinak ja odstavovala na dvakrat, jednou jsem to nedala, ale za mesic uz to klaplo. :lol: :mrgreen:

Mě by taky nevadilo, kojila jsem vždy rada, ale od doby, kdy ji mam nonstop na prsu, tak už se to nedá. Vyzkousim a snad to zvládneme. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
21.11.19 22:59
@warita píše:
ja se ti nedivim, ja bych byla uz uplne vyrazena z provozu, spanek je dulezity.

Mimo to si myslim, ze i miminko se potrebuje poradne vyspat a pokud se stale takto budi, tak to asi ebude kvalitni spinkani.

Drzim palce, at se brzo zadari. Dudanek na noc ma? Navhrhovala bych zkusit osalit dudankem a pochovanim. Kdyz usne, zase polozit do postylky… nebo kde vlastne spinka?

Dudel nechce od narození žádný. Měli jsme různé tvary, materiál atd a nic, nechce.
Dávám ji do postýlky, ale po te 22te hodině si ji nechávám u sebe v posteli, protože bych nedělala nic jiného než bych ji dávala do postýlky a z postýlky na kojení a pořad dokola. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17335
21.11.19 23:11
@Veru97 píše:
Dudel nechce od narození žádný. Měli jsme různé tvary, materiál atd a nic, nechce.
Dávám ji do postýlky, ale po te 22te hodině si ji nechávám u sebe v posteli, protože bych nedělala nic jiného než bych ji dávala do postýlky a z postýlky na kojení a pořad dokola. :zed:

hmmm, tak to mas komplikovane.

Cetla jsem od hodne maminek ale, ze prave spolecne spani svadi k nekonecnemu kojeni, protoze prso je vzdy na dosah. Ja nevim, co jinak poradit… skoda, ze ti nechce dudlik. Mne kdyz se mala probudila a byla nevrla, tak jsem ji dala dudanek do pusinky, chovala a tise zpivala, dokud zase neusnula. Ale to u vas asi nepujde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
21.11.19 23:36

Takhle jsem fungovala do roka maly. Pak jsme se prestehovali a sla rovnou do sveho pokoje. Ja byla odhodlana, ze dam prso 1× za noc. Cekala jsem sileny vyrvavaci sceny… No a ona se misto 21:30 (od kdy uz jsem s ni musela zustat v posteli, aby spala, prso v puse, jedna poloha do rana, 10× za noc vzhuru) vzbudila ve 4 rano… Ja samozrejme nespala, porad kontrolovala, jestli zije, byl to sok. No a od te noci tak spala porad. Takze u nas proste pomohl vlastni pokoj, kde necitila maminku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.19 14:04

Musim rict, ze maly to zvladl nad ocekavani dobre.
vcera jsem cely den chodila s naplasti pres trickoy ze jsem se uderila. Vecer misto kojeni asi 3min cteni knizky, pusa…a ticho!
v noci se budil hodne, ale nebrecel nijak moc…par minut.
hodne jsem si s nim. o tom povidala,.mozna proto to zvladl tak dobre.
dnes mam jeste pres tricko naplast, ale neni potreba…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.19 14:06

Omlouvam se, spletla jsem si prispevek

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat